Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poniekąd prawda, ale tylko pozornie.

Np. dlaczego instalujemy antywirusa na swoim kompie? Bo programiści z Avasta, Nortona, McAfee i innych produkują wirusy, żeby sprzedać swój towar.

Bo firma KiteKat, Felix czy inna wali do puszek z karmą dla kotów np. kocimiętkę albo niefajną toksynę żeby nasz kot nie chciał jeść niczego innego. Jednocześnie ma udziały w produkcji i zyskach ze sprzedaży lekarstw dla zwierząt.

Rynek telewizji cyfrowej to nie przemysł spożywczy. Tu praktycznie nie ma konkurencji więc klient ma wybór tylko między kilkoma dostawcami. Od dawna nie jest tajemnicą, że jest coś takiego jak cicha zmowa producentów albo zjawisko pt. "planowane postarzanie produktów".

Klienta oszukuje się, że ma wybór, ale praktycznie nie ma wyboru i tak czy owak kupi ciut lepsze lub ciut gorsze g...o u tego czy innego producenta.

W Polsce popyt na tvsat jest duży więc zaledwie pięciu dostawcom platform cyfrowych głód dłuuuugo nie zagraża.

Jeśli któraś z tych korporacji wyłamie się z szeregu i wypuści niezawodny, niezniszczalny, o najwyższych parametrach produkt szybko zarobi duże pieniądze, ale równie szybko upadnie i pójdzie z torbami, bo kto kupi inny sprzęt, skoro jego działa świetnie i niezawodnie.

....ups....sorry, że się rozpisałem i to nie na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie bzdury piszesz straszne, nie pal tego g... Tu nawet nie wiadomo od czego zacząć Ci tłumaczyć, bo wszystko to bzdura... jakie lobby, jakiego Ty Echostara chcesz kupować i w jaki sposób zarobi na tym CP. Sprawa jest prosta, chcieli przyoszędzić jeszczce bardziej, bo jak wiadomo CP sporo zarabia na tym, że sam klepie te dekoderki, a nie bierze od zewnętrznych dostawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jezeli chodzi o wydolnosc dekodera i porownanie SD i HD to moj fantastycznie wywala sie z predkoscią światla na kanale TVP Historia, który jest emitowany SD, tylko dvb-s2 i tutaj jest chyba problem, czyli nie procesor ale chyba raczej głowica jest walnieta co moze stymulować dalsze problemy, ale to moje zdanie, a jestem medykiem, czyli elektronicznie laikiem. Zatem przepraszam wszystkich fachowcow jezeli troche plotę. Nie zmienia to faktu, że to parodia sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój HD3000 miał to samo. Pisze "miał", bo już nie ma. Kilka zwiech i restartów. Problem polega na temperaturze.

Format HD to obsługa dużo, dużo większej ilości pixeli przez układ graficzny dekodera, a co za tym idzie większy pobór energii i wzrost temperatury procka grafiki. Tego nie ma przy oglądaniu kanałów w SD.

Na moje oko jest to celowa zagrywka polsatowskiego lobby żeby puścić społeczeństwu bubel po to, by udręczony klient w akcie desperacji, szału i rozpaczy poszedł i kupił "bezawaryjny" model Echostara 7400 za 1200 złociszy lub cokolwiek innego byle za gotówkę albo bandycki abonament.

Z pudełeczkiem typu HD3000 można sobie poradzić zapewniając mu chłodzenie, (w moim przypadku działa, ani razu zwiechy czy restartu od wielu dni oglądania w HD).

Producent zaleca korzystanie z pudełeczka w temperaturach od 0 do +45 stopni zaopatrując pudełka w setki otworków wentylacyjnych (czy to nie daje do myślenia?)

Spróbujcie nie "obstawiać"go innym sprzętem i postawić w przewiewnym miejscu, powinno zadziałać.

 

To ja mam lepszy patent :)

Mini lodówka pod telewizorem, tuner do środka + przedłużka IR na diodę od pilota, kablem na zewnątrz, uszczelka od lodówki nie powinna jej przyciąć i tak oto mamy eleganckie chłodzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma ktoś z was podstawkę od starego dekodera Mini D1, to można ją wykorzystać do HD 3000. Jak postawi się dekoder HD 3000 pionowo na tej podstawce, to dekoder ma nieco lepsze chłodzenie i rzadziej się wiesza, ale i tak ma za dużo tych zwiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem z różnym ustawieniem dekodera, również stawiając go pionowo i niestety kicha. Sprawdzałem stabilność w cieplejsze i chłodniejsze dni i nie widzę różnicy. :( Producent pisze o temperaturze do 45 stopni, ale chodzi o temperaturę otoczenia. Nikt z nas nie ma raczej w pokoju ponad 45 stopni ciepła przecież...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem z różnym ustawieniem dekodera, również stawiając go pionowo i niestety kicha. Sprawdzałem stabilność w cieplejsze i chłodniejsze dni i nie widzę różnicy. :( Producent pisze o temperaturze do 45 stopni, ale chodzi o temperaturę otoczenia. Nikt z nas nie ma raczej w pokoju ponad 45 stopni ciepła przecież...

Tego co pisze producent w takiej sytuacji nie brał bym na poważnie, bo zapewne jest też napisane że bez problemu odtwarza kanały w jakości HD. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD3000 to badziewie niepierwsze i na pewno nieostatnie. Oczywiście nikt nie ma w pokoju 45 stopni (chyba, że masochista), ale temperatury scalaków wewnątrz pudełeczka nikt nie mierzy. Przy normalnym (wg instrukcji) użytkowaniu przekracza grubo 75 stopni (na ile byłem w stanie zmierzyć). Producent pewnie "zapomniał" dodać, że chodzi mu temperaturę roboczą podzespołów, a nie otoczenia. Do pełni sukcesu polsat powinien zaopatrzyć pudełko w mały wentylator albo przynajmniej radiatory. Pomysł z ciasnym pudełeczkiem z marnej jakości plastiku jest poroniony. To tylko moje spostrzeżenia, ale jak na razie się sprawdzają, bo pudełko z otwartą obudową śmiga na HD kolejny dzień bez zwiechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ten dekoder w ogóle nie powinien trafić do sprzedaży. Ale dobrze, że wycofali go ze sprzedaży. Natomiast abonentom, którym udostępnili HD 3000 powinni go wymienić na inny model. Tego wymagałoby minimum przyzwoitości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam nikogo komu ten dekoder działał na kanałach nadawanych w MPEG4, dekoder oczywiście podlega wymianie na Mini HD2000. Ponad tydzień temu zgłaszałem usterkę, cała partia HD3000 u mnie w APSie nie działała, ponadto zgłaszali się ludzie z PartyLine, którzy otrzymali ten dekoder i również im nie działał poprawnie. Są też Mini HD2000 ze "srebrnym" panelem tylnym, które działają jak przedmiotowy dekoder, po prostu najpierw zaczęli je produkować z gó... a później zmienili oznaczanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dłuższego czasu śledze właśnie wątek odnośnie dekodera HD3000 i zaczynam się cieszyć z mojego dekodera, który o dziwo nie posiada tych błędów o których piszecie :) jedyny mankament to to, że nie ma wyświetlacza godziny tak jak w HD5000 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...