Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważam. Chyba bym się wstydził na Twoim miejscu że pomimo dwukrotnej analizy, wytłuszczenia, nadal nie zrozumiałeś :)

9 minut temu, Pawel napisał(a):

Chodzi o wybór

Wybór jest: satelita, kablówka, iptv. Tak sie troszczysz o ten wybór dla garstki abonentów w czasach kiedy jest ogromny. 

Ja się bardziej troszczę o jakość kanałów w NTC dla rzeszy odbiorców. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały powtórkowe ma Polsat,TVN i najwięcej TVP. To jakoś nie przeszkadza?Po drugie na 99% po ogłoszeniu wolnych slotów dostanie 2 Polsat,2 TVN i2Puls o ile się w ogole zgłoszą. Reszty nadawców polskich nie stać na nadawanie naziemne a zagranicznie nie wystartują z uwagi na obowiązujące przepisy. Jednym słowem dostaniesz kolejny mux z kanałami powtórkowymi czy tego chcesz czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Pisał o kanałach własnych Polsatu FTA na innych MUXach,

A wynalazki typu Polo tv  Itp: to niby lepsze są?

10 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Ja się bardziej troszczę o jakość kanałów w NTC dla rzeszy odbiorców. 

Tak, tak NTC i jakość, to nigdy nie szło ze sobą w parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie gadacie i gadacie ale nikt  nie pomyśli, że odkodowanie tego i wstawienie tam kolejnych kilkunastu stacji jeszcze bardziej podzieli tort reklamowy, jeszcze bardziej obniży rentowność i jeszcze bardziej nikomu nie będzie się opłacać. Każdy kolejny kanał w mux jedynie będzie rozwalał system. Więc fantazjujcie dalej :)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o tym mowa cały czas :(

Dlatego opłaca się ten MUX utrzymywać nawet po kosztach. 

Ja co najwyżej szedł bym w kierunku podnoszenia jakości i oddania tego MUX na kanały 4K nawet dla TVP. 

Stać ich na to aby zrobić 1 góra 2 kanały 4K i technologię promować w NTC. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem to co piszę. Jakoś #dvbtowiec wyjaśnił Ci o co mi chodziło a Ty dalej swoje. :-)

33 minuty temu, Pawel napisał(a):

Kanały powtórkowe ma Polsat,TVN i najwięcej TVP. To jakoś nie przeszkadza?Po drugie na 99% po ogłoszeniu wolnych slotów dostanie 2 Polsat,2 TVN i2Puls o ile się w ogole zgłoszą. Reszty nadawców polskich nie stać na nadawanie naziemne a zagranicznie nie wystartują z uwagi na obowiązujące przepisy. Jednym słowem dostaniesz kolejny mux z kanałami powtórkowymi czy tego chcesz czy nie.

Jesteś pewien że nie stać reszty z pośród tych co już nadają na MUX-ach NTC? Chyba zapomniałeś o WP Holding SA (nadawca WP TV!) oraz Grupie Kino Polska SA (nadawca kanałów Stopklatka TV i Zoom TV!), która jest częścią Grupy C+ a ich wierz mi stać na nadawanie kanałów FTA w polskim NTC. :-)

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Ja co najwyżej szedł bym w kierunku podnoszenia jakości i oddania tego MUX na kanały 4K nawet dla TVP. 

Stać ich na to aby zrobić 1 góra 2 kanały 4K i technologię promować w NTC. 

 

O właśnie! To mogłoby być dobre rozwiązanie. Drugim wyjściem jest przeniesienie tutaj multipleksu 8. 

 

Taki płatny MUX miałby sens, gdyby ktoś rzeczywiście chciał go sprzedawać widzom. Nie tylko jedna / dwie reklamy przez miesiąc od startu oferty, ale przez cały czas. Moduły CAM oraz git dekodery, ciekawa oferta i dobra cena. Szkoda, że Canal+ nie był chętny wcześniej na ten multipleks. Wydaje mi się, że wtedy mogłoby być zupełnie inaczej. 

 

Im więcej kanałów w NTC będziemy mieli tym gorsze one wszystkie będą. Teraz już nawet nie ma chętnych na 1 slot a co dopiero na 8 slotów.

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Ja co najwyżej szedł bym w kierunku podnoszenia jakości i oddania tego MUX na kanały 4K nawet dla TVP. 

To niech sobie TVP nadaje w 4K kosztem swojej pojemności.

 

20 minut temu, September77 napisał(a):

 Szkoda, że Canal+ nie był chętny wcześniej na ten multipleks.

Już to widzę , takie same narzekanie co teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaś Fasola napisał(a):

To niech sobie TVP nadaje w 4K kosztem swojej pojemności.

Za TVP wszyscy płacimy podatki, a muxy naziemne są dobrem rzadkim, zatem oddanie MUXa pod kanały 4K dla TVP to byłoby dużo lepsze rozwiązanie niż mux kodowany, z którego korzysta grupka pasjonatów.

Innym rozwiązaniem jest przeniesienie MUX8 na miejsce MUX4.

Zadowolona 1/3 społeczeństwa, a nie kilkanaście tysięcy osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesienie kanałów z MUX8 do MUX4 to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie.

1 godzinę temu, Jaś Fasola napisał(a):

A wynalazki typu Polo tv  Itp: to niby lepsze są?

Na swój sposób tak, aczkolwiek lepiej dla Polo TV i Eski TV byłoby, gdyby nigdy nie weszły do NTC. Może dzięki temu nadal należałyby do ZPR, a tak to nadawanie w NTC ich zwyczajnie przerosło, zresztą jak większość nowych kanałów.

Godzinę temu, pablo21 napisał(a):

Czytaj ze zrozumieniem to co piszę. Jakoś #dvbtowiec wyjaśnił Ci o co mi chodziło a Ty dalej swoje. :-)

Jesteś pewien że nie stać reszty z pośród tych co już nadają na MUX-ach NTC? Chyba zapomniałeś o WP Holding SA (nadawca WP TV!) oraz Grupie Kino Polska SA (nadawca kanałów Stopklatka TV i Zoom TV!), która jest częścią Grupy C+ a ich wierz mi stać na nadawanie kanałów FTA w polskim NTC. :-)

Skro ich stać, to czemu nie startowały w ostatnich konkursach? Sztuką nie jest zainwestować, lecz odzyskać zainwestowane pieniądze z nawiązką, a to nie jest takie łatwe, bo koszty nadawanie są nieadekwatne do potencjalnych zysków, a do tego nowe kanały nie mają gwarancji wejścia do ofert płatnych operatorów, co wciąż jest niezbędne do zapewnienia sobie dobrego zasięgu w praktyce, a nie tylko na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaś Fasola napisał(a):

Już to widzę , takie same narzekanie co teraz.

 

Jeżeli spełniliby te warunki które napisałem zdanie wcześniej, to dlaczego miałby mieć ktoś na nich narzekać?

 

Prawda jest taka, że Polsat gdyby nie UKE i KRRiT, to nawet nie stworzyłby obecnej oferty MUX 4. Po przełączeniu do DVB-T2 pojawiły się informację, że nikt nie jest w stanie oglądać kanałów kodowanych, ponieważ Polsat nie oferuje odpowiedniego sprzętu, więc wcześniej wymienione urzędu zaczęły przyglądać się jak to wygląda. Gdyby Polsat nie uruchomił nowej paczki kanałów, to ich rezerwacja byłaby już cofnięta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, September77 napisał(a):

 

Jeżeli spełniliby te warunki które napisałem zdanie wcześniej, to dlaczego miałby mieć ktoś na nich narzekać?

Bo w przypadku Canal+ pewnie też był by to MUX kodowany, a ktoś kto nie był by zainteresowany odbiorem nadal by twierdził tak jak obecnie że to blokada częstotliwości.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że powinni wyrzucić cały ten kodowany mux 4. Rozpisali by konkurs na nowe kanały. Nawet Winnicki ma kanały idealne do naziemnej telewizji. A czy to powtórki czy nie ale za to będą darmowe. A jeszcze został mux 5. Ja pamiętam jak przez jakiś czas był odkodowany tvn fabuła😃

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pablo21 napisał(a):

Jesteś pewien że nie stać reszty z pośród tych co już nadają na MUX-ach NTC? Chyba zapomniałeś o WP Holding SA (nadawca WP TV!) oraz Grupie Kino Polska SA (nadawca kanałów Stopklatka TV i Zoom TV!), która jest częścią Grupy C+ a ich wierz mi stać na nadawanie kanałów FTA w polskim NTC. :-)

Nie startowali w walce o miejsce na pierwszym muxie, więc zakładam, że nie są zainteresowani. To, że kogoś stać nie znaczy, że z automatu jest zainteresowany niepewnym biznesem w naziemną tv.WP ma problemy z zapewnieniem ciekawej ramówki w jednym kanale a Ty proponujesz drugi? Przecież wystarczy przeanalizować rynek. Od kilkudziesięciu lat nic w zasadzie się nie zmieniło i szybko nie zmieni. Trzech głównych nadawców (TVP,TVN,Polsat) grają pierwsze skrzypce. Reszta to nic nie znaczący plankton.

 

46 minut temu, pasjonat napisał(a):

Jakbym był w KRRiT bym dał koncesje dla tele 5 i Polonia 1,

Tak. Te kanały w szczególności zasługują by być obecne w naziemnej tv. Szczególnie ten drugi :D

Godzinę temu, XxJakubesDxX napisał(a):

Ja uważam że powinni wyrzucić cały ten kodowany mux 4. Rozpisali by konkurs na nowe kanały.

Zgadza się. A poniesione przez Polsat koszty zwiększenia mocy i lokalizacji nadajników winny zostać zwrócone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Na satelicie masz ponad 100 kanałów za które płacisz. Chcesz nam powiedzieć że wszystkie trzymają poziom? 

Oczywiście że są takie którym do ideału daleko, ale w tym gąszczu ponad setki innych kanałów nie jest to tak widoczne jak w NTC,gdzie coś dobrego można policzyć na palcach jednej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pablo21 napisał(a):

Jesteś pewien że nie stać reszty z pośród tych co już nadają na MUX-ach NTC? Chyba zapomniałeś o WP Holding SA (nadawca WP TV!) oraz Grupie Kino Polska SA (nadawca kanałów Stopklatka TV i Zoom TV!), która jest częścią Grupy C+ a ich wierz mi stać na nadawanie kanałów FTA w polskim NTC. :-)

@pablo21W takim razie dlaczego nie zgłaszali się do obecnie trwających konkursów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zastanawia mnie czy UKE czy też KRRiT może prowadzić rozmowy z Polsatem w sprawie MUX4. Mam tu na myśli to że nadawca zachowałby swoje sloty w zamian za niekodowaną zawartość całego multipleksu i konkursy na pozostałych slotach. Wówczas KRRiT mogłoby na przykład zezwolić na umieszczenie Polsatu 2 czy Polsatu Rodzina w multipleksie naziemnym oczywiście o ile słoneczny nadawca by tego chciał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...