Jump to content
przemek212121

Orange TV – pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

Dziwną politykę przyjął CP, że ich kanały (paczka Polsat) w Orange dostępne są tylko za pośrednictwem IPTV. Jakoś nc+ nie ma problemu z udostępnieniem swojej paczki kanałów C+. Niestety nie każdy ma dostęp do światłowodu lub możliwość wiązania się umową w danym lokalu.

A paczkę Polsatu masz w NC+ albo Paczkę NC+ w Polsacie??

Orange TV sat to "wirtualny" operator satelitarny, zależny od NC+. IPTV to akurat inna sytuacja.

Zresztą to gniazdo wyglądające na satelitarne to tak naprawdę gniazdo kablowe. To konkretne gniazdo istnieje ze względu na instalacje kablowe, które było stosowane przez Orange w części miast (słyszałem o Warszawie i Radomiu, możliwe było istnienie takiej usługi także w innych miastach) zamiast łącza światłowodowego - z której zresztą Orange stopniowo się wycofuje.

Edited by lukis90el

Zresztą to gniazdo wyglądające na satelitarne to tak naprawdę gniazdo kablowe. To konkretne gniazdo istnieje ze względu na instalacje kablowe, które było stosowane przez Orange w części miast (słyszałem o Warszawie i Radomiu, możliwe było istnienie takiej usługi także w innych miastach) zamiast łącza światłowodowego - z której zresztą Orange stopniowo się wycofuje.

Właśnie jak się przypatrzyłem później to wydawało mi się trochę ścięte i niestandardowe. Mimo wszystko mogliby zastąpić czymś ten cud technologiczny jakim jest WHD 80, a jak nie to wprowadzić chociaż moduł CAM CI+ od nc+. Szkoda, bo właśnie chciałbym wziąć może Orange Love, a jak mam się przesiąść ze swojego tunera linuksowego na wspomniane wyżej WHD 80 to mnie odstrasza ;)

A paczkę Polsatu masz w NC+ albo Paczkę NC+ w Polsacie??

Orange TV sat to "wirtualny" operator satelitarny, zależny od NC+. IPTV to akurat inna sytuacja.

Polsat Sport Premium będzie w nc+ ;) Chodzi mi tylko o to, że skoro nc+ może dać swoje kanały poprzez satelitę to dlaczego CP ich nie daje. Jakby porównać te kanały to wiadomo, że wypadają dużo gorzej pod każdym względem od paczki Canal+. Zwyczajnie mnie to dziwi jako potencjalnego klienta, który chciałby mieć dostęp do obu platform jednocześnie. Mieszkam co prawda w bloku, ale kablówka jest na żenującym poziomie. Nie wiele w niej jest i niewiele widać - Vectra po analogu (!).

Edited by shevchenko1987

Widać że nadal nie rozumiesz ;)

Paczka z Ligą Mistrzów to kanały specjalne.

Orange sat to tak naprawdę NC+ tylko w innej pakietyzacji i pod marką Orange. Polsat nie da paczki Polsatu komuś kto tak mocno współpracuje z ich największą konkurencją bo wtedy to Orange miała by najlepszą ofertę sat.

IPTV to jak "kablówka" więc to inna sytuacja.

Boję się jednak co zrobi teraz NC+ ze swoją paczką w Netii. Niby to też "kablówka" ale CP jest dominującym udziałowcem. Szczególnie jeśli Netia ruszy z inną platformą technologiczno-pakietowa bo niestety pakiety tematyczne nie sprzedają się tak dobrze :/

Specjalnie napisałem o kanałach PSP... tak w formie żartu do tego co napisałeś ;) Trudno, póki co Orange TV nie jest mi dane. Brak fajnego dekodera do satelity albo modułu CI+ dyskwalifikuje tą ofertę.

Edited by shevchenko1987

@djadijos - prawdą jest priorytet dla IPTV (i oby w przyszłości zastąpiła obecnie wirtualną ofertę SAT). Obecnie istnieje parę zgrzytów, przez które oferta Orange SAT jeszcze trochę będzie istniała (moim zdaniem, z racji wirtualności oferty, obecnie to nie jest pełnoprawna platforma satelitarna jak nc+ czy CP [choć przez jakiś czas nią była]).

Najistotniejszymi z nich są braki infrastrukturalne - jest jeszcze sporo miejsc, gdzie nie ma nawet umożliwiających bezproblemowe korzystanie z bardzo podstawowych funkcji IPTV (np. odbiór kanałów telewizyjnych, szczątkowa funkcja nagrywania programów) szybszych prędkości na miedzi np. 80 Mbit/s, o światłowodzie nawet nie wspominając. Sytuacja jest co prawda coraz lepsza, ale pod względem odsetku pokrycia gospodarstw domowych linią światłowodową jesteśmy obecnie porównywalni do Niemiec; do europejskich liderów z krajów nadbałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) jeszcze dużo pod tym względem brakuje i przez jakiś czas będzie brakowało. Niedawne wprowadzenie przez Orange i Netię większych opłat za utrzymanie sieci w domach jednorodzinnych (pomimo zrozumiałych argumentów o trudniejszym utrzymaniu sieci dla budynku mieszkalnego z odpowiednio mniejszą liczbą mieszkańców) może dodatkowo utrudnić proces dostosowania infrastruktury.

Na tym tle dosłownie pestką jest problem wkomponowania do oferty IPTV kanałów dostępnych w technologii SAT (wiem, że technicznie powinno się stosować skrótowca DTH, używam sformułowania SAT w odniesieniu do satelitarnej oferty Orange dla łatwiejszego zrozumienia problemu ze strony osób mniej zorientowanych w temacie). Część z nich jest na liście kanałów także w dekoderach IPTV, ale jest też Eleven 4 - do którego dostęp mają klienci Orange SAT, a nie widnieje na liście dla abonentów IPTV (poza pustym miejscem na liście kanałów nie widać jego obecności).

Rozwiązaniem dla linii słabszych może być unicast i adaptywny streaming, gdzie jakość TV będzie zależna od jakości linii, ma to niestety swoje wady ale dla tych mniej wymagających osób i słabych linii to inne rozwiązanie niż DTH. Szczególnie że w ten sposób można dać pakiety z IPTV.

A opłata za instalację w domku jednorodzinnym FTTH +200 zł JEDNORAZOWO to akurat nie jest krzywdzące rozwiązanie. Domki zazwyczaj i tak nie mają alternatywy, a operator też niestety koszty ponosi. Tutaj akurat cena miesięczna może raczej odstraszać.

Szkoda tylko, że mimo posiadania w wielu miejscowościach gotowych łącz światłowodowych wybudowanych w ramach projektów unijnych (np. w całym województwie podlaskim - "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie", Orange nie instaluje swojej usługi.

Jako były pracownik pewnego innego operatora FTTH powiem że nawet nie wiesz jak często to jest skomplikowane by duży ISP wszedł na takie światłowody. Nie mówię tu nawet o kwestiach formalnych a czysto technicznych.

(...) Część z nich jest na liście kanałów także w dekoderach IPTV, ale jest też Eleven 4 - do którego dostęp mają klienci Orange SAT, a nie widnieje na liście dla abonentów IPTV (poza pustym miejscem na liście kanałów nie widać jego obecności).

Przecież na SAT w Orange też nie ma Eleven 4 i to nie kwestia dostępności tylko umowy z elevenami.

Jako były pracownik pewnego innego operatora FTTH powiem że nawet nie wiesz jak często to jest skomplikowane by duży ISP wszedł na takie światłowody. Nie mówię tu nawet o kwestiach formalnych a czysto technicznych.

Wszystko rozumiem od strony technicznej ale nie mogę zrozumieć że wszędzie się ogłaszają że jaki to nie mają dostęp do światłowodu, a jak przychodzi co do czego to nawet w większych miastach takich jak np. Kraków nie ma dostępu. Wygląda to tak samo jak Polsat reklamuje się z LTE, a tam gdzie jest najbardziej potrzebny to go nie ma. :) Wszystko pięknie wygląda szkoda że tylko w teorii. Edited by tail#

Guest lukimann

Wszystko rozumiem od strony technicznej ale nie mogę zrozumieć że wszędzie się ogłaszają że jaki to nie mają dostęp do światłowodu, a jak przychodzi co do czego to nawet w większych miastach takich jak np. Kraków nie ma dostępu. Wygląda to tak samo jak Polsat reklamuje się z LTE, a tam gdzie jest najbardziej potrzebny to go nie ma. :) Wszystko pięknie wygląda szkoda że tylko w teorii.

Proszę nie uogólniać jeśli chodzi o Kraków.

Pod moim adresem jest dostępny IPTV Orange.

Owszem, są białe plamy w zasięgu światłowodu Orange (podobnie rzecz ma się u innych dostawców internetu) - i o to przynajmniej chodziło @tail#. Z tego też powodu redakcja SATKuriera nie może zrobić testu Samsunga ICU100.

Przecież na SAT w Orange też nie ma Eleven 4 i to nie kwestia dostępności tylko umowy z elevenami.

Z tego, co ja kojarzę, to w technologii satelitarnej (pakiety nc+) Eleven 4 miał być od dnia startu - patrz komunikat dotyczący startu kanału.

Byłem dziś w punkcie Orange i Pani powiedziała że nie można do posiadanego internetu dobrać usługi tv, muszę zmienić umowę na internet+tv pakiet optymalny+telefon i dokupić pakiet bogaty i canal+, więc chciała mnie naciągnąć na nową umowę czy jak?

dzwoniłem do Orange i jednak Pani z punktu miała rację muszę zmienić umowę z samego neta na net+tv optymalny+telefon i aby mieć odpowiednik Superpremium w nc+ dobrać bogaty z HBO i Canal+Prestige koszt całości to 199,88 zł, jednak chyba zostanę przy tv z nc+ Superpremium to 99,99 i światełko z Orange 69,00 =168,99 to jednak trzy dychy miesięcznie w kieszeni

dlatego w poście powyżej napisałem jakie pakiety Orange musiałbym zakupić aby mieć odpowiednik Superpremium w nc+

Superpremium dla mnie na przedłużenie to 99,99 jak pisałem we wcześniejszych postach chciałem zakończyć umowę z nc+ i przejść z tv do Orange(posiadam już u nich internet po światełku) ale cenowo nie jest dla mnie to opłacalne więc zostaje z tv w nc+

Pojawiło się nowe oprogramowanie dla dekodera Samsunga 4k i można poszeregować swoje kanały wg własnej listy

W moim ICU100 dalej wersja 01-46-40. Widocznie jeszcze nie są pewni stabilności i wysyłają nową wersję partiami. Jak działa na nowym sofcie, jest stabilny, można przesuwać kanały i dodawać im swoją numerację? Mam jeszcze pytanko: czy u siebie zauważyłeś po około minucie od włączenia dekodera na starej lub nowej wersji oprogramowania chwilowe 1-2 sekundowe zatrzymanie, szarpnięcie obrazu?

U mnie podobny przypadek, jak u @andii57 (jeżeli chodzi o wersję oprogramowania).

Poza tym jestem ciekaw, czy rozwiązali problem ze streszczeniami z EPG (który pojawił się w któreś wcześniejszej wersji oprogramowania), który polega na tym, że po wejściu na konkretną audycję i wybraniu opcji "Streszczenie"  pojawia się mniej więcej coś takiego (w spoilerze):

=========Ekran startowy============

Tytuł audycji

Rok produkcji, kraj produkcji, ew. aktorzy, reżyserzy

================================

konieczność kilkukrotnego wciśnięcia przycisku "dół" na pilocie

Właściwy opis