Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W jakiej najkorzystniejszej ofercie można aktualnie wziąć TV maksymalny IPTV (180 kanałów, w tym 96 HD) + Canal+ Prestige + Światłowód 300 mb/s?

 

Czy jakość IPTV Orange jest dobra, czy "przeciętna" jak w Netii?

Edytowane przez Yakuzzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej najkorzystniejszej ofercie można aktualnie wziąć TV maksymalny IPTV (180 kanałów, w tym 96 HD) + Canal+ Prestige + Światłowód 300 mb/s?

 

Czy jakość IPTV Orange jest dobra, czy "przeciętna" jak w Netii?

Na pierwsze pytanie nie mam dobrej odpowiedzi - czy robiłeś wcześniej symulację na stronie Orange, żeby mieć punkt odniesienia?

 

Na drugie pytanie odpowiem tak (przy telewizorze 32" Samsung sprzed pięciu lat):

  • kanały SD - jakość lepsza niż przy satelicie, a o kablówkach nawet nie wspomnę (zważywszy na to, że w przeciwieństwie do Orange wiele kablówek ma dużo dubli SD kanałów w jakości HD [Orange za wielu dubli SD nie ma, ilość mniejsza nawet niż u operatorów satelitarnych])
  • kanały HD - względem satelity tu już jest różnie (TVN HD ma nieco słabszą jakość niż na satce, ale AXN HD czy FOX HD ma lepszą jakość względem satki)
  • co do kanałów 4K - porównanie ciężkie, bo konkurencji za bardzo nie ma (Orange IPTV ma 2 regularne kanały 4K, z czego jeden to upscaling z HD; nc+ z C+ Now 4K [który nie jest regularnym kanałem], HD+ i tivusat oficjalnie nie są dystrybuowane w Polsce [choć da się je kupić w polskich sklepach internetowych], a inni ważniejsi operatorzy nawet tego oferują). W przypadku 4K niezbędny jest dostęp do sieci światłowodowej (do SD i HD wystarczają szybsze warianty sieci miedzianej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a jak wygląda u nich sprawa z modułem CI? Czy można nagrywać programy na USB, tak jak w DVB-T?

Po IPTV nie ma czego takiego jak moduł CI.

Samsungi, które teraz są w IPTV nie mają żadnych kart kodowych.

 

A w ofercie satelitarnej możliwe przy białych kartach, które nie są już wydawane...

Edytowane przez maly801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>

 

Na pierwsze pytanie nie mam dobrej odpowiedzi - czy robiłeś wcześniej symulację na stronie Orange, żeby mieć punkt odniesienia?

 

Na drugie pytanie odpowiem tak (przy telewizorze 32" Samsung sprzed pięciu lat):

  • kanały SD - jakość lepsza niż przy satelicie, a o kablówkach nawet nie wspomnę (zważywszy na to, że w przeciwieństwie do Orange wiele kablówek ma dużo dubli SD kanałów w jakości HD [Orange za wielu dubli SD nie ma, ilość mniejsza nawet niż u operatorów satelitarnych])
  • kanały HD - względem satelity tu już jest różnie (TVN HD ma nieco słabszą jakość niż na satce, ale AXN HD czy FOX HD ma lepszą jakość względem satki)
  • co do kanałów 4K - porównanie ciężkie, bo konkurencji za bardzo nie ma (Orange IPTV ma 2 regularne kanały 4K, z czego jeden to upscaling z HD; nc+ z C+ Now 4K [który nie jest regularnym kanałem], HD+ i tivusat oficjalnie nie są dystrybuowane w Polsce [choć da się je kupić w polskich sklepach internetowych], a inni ważniejsi operatorzy nawet tego oferują). W przypadku 4K niezbędny jest dostęp do sieci światłowodowej (do SD i HD wystarczają szybsze warianty sieci miedzianej).

Co ciekawe,część kanałów SD lepiej wygląda w Orange np.TVP Kultura, TVP Historia a część gorzej np.Da Vinci, Disney XD, Boomerang..Jakość kanałów HD bardzo podobna.Porównuję z UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andii57 - najlepszy dostępny w Orange, czyli Samsung ICU100. Podłączenie do sieci światłowodowej, najniższa dostępna prędkość Internetu przy tej technologii (100 Mbit/s).

 

@lukimann - faktycznie Disney XD ma słabszą jakość w Orange, jednakże jest to raczej wyjątek. Na przykład Stars.TV ma nieco lepszą jakość niż nawet na satelitarnych dekoderach 4K.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dekoder WHD80, i z tego co czytam jest on bardzo awaryjny. Tak jest też i u mnie. Czy ktoś spotkał się z problemem braku głosu, po włączeniu dekodera? Sytuacja ustępuje najczęściej po kilkukrotnym restarcie. Czy to jest podstawa by wnioskować o wymianę?

Mój akurat jest OK (w miarę), jak czasem nie ma głosu po włączeniu to wystarczy pilotem od TV przełączyć na inne wejście HDMI i z powrotem, nie trzeba restartować dekodera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To chyba na infolinii zgłaszasz, że coś nie działa i dostajesz kwit na wymianę całego zestawu.

 

Płatne na pewno nie jest, pilot jest własnością Orange i to oni odpowiadają za to żeby był sprawny. No chyba, że mówimy o sytuacji, gdzie pies zjadł. Wtedy Orange ma cennik na każdy element, nawet jakieś głupie kabelki chinch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) pilot za 19.90, oczywiście tylko w rzadkich wpadkach ze pies zjadł czy rozwalony młotkiem.

https://www.orange.pl/medias/sys_master/images/images/hee/h73/8870295732254/cennik-zestaw-w-instalacyjnych.pdf

W takim wypadku nie ma wymiany całego zestawu i nie każdy salon sprzeda, tylko niektóre.

 

2) Jeśli nie jest zniszczony mechanicznie, tylko nie działa, to jako cześć zestawu każdy salon wymieni, bezpłatnie, ale trzeba dzwonić na infolinie po zgłoszenie na wymianę.

 

Tak czy tak dzwoń na infolinię, albo po numer zgłoszenia, albo żeby ci sprawdzili czy w salonie do którego idziesz ci sprzedadzą jak zniszczony mechanicznie.

Polecam w tym drugim wypadku (nie rozwalony) spróbować inne baterie i od razu przy telefonie mówić że inne baterie były wkładane, oszczędzi ci to czasu.Swoja drogą dziwne ze na allegro jak szukać pilot dekoder orange jest ich kilka i to za 40-120 z przesyłka.

Pewnie liczą ze trafia się ludzie którzy nie wiedza ze salony sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przechodząc z nc+ do Orange dostałem FunBoxa 2.0. W sumie jest ok, ale ma problem z łączeniem się z Iphonem. Pozostałe urządzenia chodzi abez problemu, a Wi-Fi po Iphonie często się wiesza. Ktos coś?

Ten router ma kiepskie wi-fi, kupić router z AP Klient wpiąć kablem lan do FunBox 2.0 i siać wi-fi z niego, w FunBox 2.0 wyłączyć wi-fi, taki przykładowo router TP-Link Archer C20 (90zł jak dobrze poszukać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...