Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do minusów pt. :

- praktycznie brak EPG ( koszmar )

- koszmarny pilot ( bądź źle zainstalowany odbiornik sygnału z pilota w dekoderze )

- "głupkowaty" komunikat podczas nagrywania aktualnie oglądanego kanału. Komunikat ten jest permanentnie wyświetlany. Nie da się go wyłączyć.

- nie można podczas nagrywania oglądać innego programu nadającego z tego samego transpondera co nagrywany kanał ...

- brak zegara w trybie czuwania

 

doliczam kolejny minus, chodzi o listę nagrań:

 

1002822v.jpg

 

Data , czas i kanał ... Fajnie , a gdzie tytuł tego co nagrałem ? Aha no tak EPG nie ma, nie ma i tytułu. Jak mam się więc potem odnaleźć przy dużej liczbie nagrań ? Mam się bawić w zgadulę i szukać tego co chcę odtworzyć ? Oczywiście nagrania zaprogramowałem ze szczątkowego EPG :D . Nagram 50 programów i jak znajdę Jasia Fasolę , albo Shrecka w tym gąszczu ?

 

Doliczam więc minus pt.

- brak Tytułu nagranego programu :crazy:

- brak info z EPG przypisanego do nagranego programu :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie interesuje ten dekoder lub ADB ITI 5800S, ale OPTICUM ITI X8 HD przemawia jego małe rozmiary.

Ciekawi mnie czy poprawią:

- nagrywanie i odtwarzanie na PC

- EPG

- tworzenie własnej listy od kanału 1 i zmiana numeru kanału [ np. TVN - 5 kanał na 8 kanał ]

 

I nagrywane kanały są jakim rozszerzeniem? .avi, .mpg, .vob, ..... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wciąż czekam, aż rozwiążą ten problem z uruchamianiem. Mianowicie w momencie włączenia dekodera, jak się załączy co trwa 18-20 sekund samoistnie nie przechodzi na odbiór HDMI tylko muszę pilotem od telewizora przełączać na funkcję HDMI(co jest trochę irytujące), w poprzednich moich dekoderach nie miało to miejsca. Druga ważna sprawa -pilot. Myślałem, że rozwiąże problem wymianą baterii i regulacją tych spiralek. Częściowo, na krótko tak, jednak na dłuższą mete jest to uciążliwe. Już kilka razy musiałem otwierać klapkę od baterii i ręcznie regulować baterię-docisk. Używam również 5800S i tam obsługę pilota oceniam wzorowo. Kolejna ważna sprawa EPG. Są takie momenty, że działa ok. Ale generalnie w większości przypadków pozostawia wiele do życzenia. Czekam również za oprogramowaniem pozwalającym na układanie własnych list Ulubionych ( nie narzuconych z góry) oraz za zmianą nazw programów( nie tylko list)- podobnie jak to miało miejsce w starszych używanych przeze mnie Opticumach- 4050 i 4060 cx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi żaden komunikat na temat zmiany listy kanałów się nie pojawił. Może sama się zaktualizowała ? Proponuję aby wszyscy którym zależy na EPG wysyłali zapytania do producenta w postaci maila wysłanego za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej. Chcę również zaznaczyć iż bardzo zależy mi na tym by dekoder jak każde tego typu urządzenie pobierał i przypisywał do nagrania dane zawarte w EPG na jego temat , oraz umożliwiał zaprogramowanie nagrywania cyklicznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPG pojawia się i znika :) Jest na kilku kanałach i ... za chwilę znika i nie ma ... za to pojawia się na innych. Myślę że ktoś zainstalował zbyt małą kość pamięci , stąd mamy te problemy z EPG. Liczę jeszcze bardzo , ale to bardzo na to że dekoder będzie zapisywał info z EPG razem z nagraniem i nadawał odp tytuł temu nagraniu zgodnie z informacją z EPG . Tak robił mój stary 2850st i to wydaje się być mocno logiczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...