Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuci ktoś zdjęcia samego dekodera ? Trudno z grafiki dostępnej w necie mieć odniesienie do tego jakiej jest skali względem innych urządzeń ;)

nie rozumiem o co chodzi? :D przecież i fotki i wymiary są podane na necie :)

Ojoj ... Chciałem zobaczyć jak wygląda w naturze a nie na renderach graficznych z neta :) tyle ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P. S. Jakim programem konwertować pliki z niekodowanych kanałów na AVI? bo jakim próbuję, to mi ok. 40 sek. konwertuje, a reszty nie :/ innym znów mi całość konwertuje, ale za to bez głosu :|

 

Spróbuj ten program http://www.wondershare.com/pro/video-converter-ultimate.html

Bez zarzutów konwertuje nagrania z OPTICUM X7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje pytanie tym razem dotyczy jakości obrazu. Jakie byłoby optymalne ustawienie video na pilocie HDMI ?. Wyjściowo miałem ustawione 1080p 50Hz, ale wydaję mi się, że lepiej obraz w moim tv wygląda na ustawieniu 1080i 25 Hz ( Mam TV Sony Bravia 40 cali - KDL-40EX401). Próbowałem też ustawienie 720p, ale to robiło różnice, głównie na kanałach SD (starsze filmy). Nie wiem czy lepiej ustawiać indywidualnie do każdego kanału, czy też pozostawić na jednym optymalnym ustawieniu?. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder jest ok . Wszystko się nagrywa itp. Menu przypadło mi do gustu. Ma tylko dwa zasadnicze minusy:

 

Pilot - koszmarny zasięg , trzeba celować idealnie w dekoder.

EPG - Dziury, brak i dziury ... EPG to podstawa więc liczę na to że w końcu to naprawią.

 

Poza tym jestem zadowolony z nnk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot działa źle i nic tego nie zmieni. Trzeba nim celować idealnie w odbiornik, jakikolwiek odchył powoduje brak komunikacji pilota z dekoderem. Wymienię później baterie , może to coś poprawi. Niestety mam taką szafkę na TV że wszystkie peryferia znajdują się nad nim, w tym opticum x8. Przez to że dekoder jest nad telewizorem po lewej , muszę machać ręką nad głową i szukać punktu zbieżności na linii dekoder - pilot. Mam dużo sprzętu i przez to pilotów , każdym pilotem mogę machać jak chcę i celować nawet w podłogę a zawsze zadziała. Ideałem niech będzie tutaj pilot od nboxa , ten to nigdy nie miał problemów :) Miejmy nadzieję że jakoś się przyzwyczaję. Generalnie jednak dekoder uważam za udany , a jego gabaryty to mistrzostwo świata. Czekam tylko na tą aktualizację poprawiającą stabilność EPG. Brak EPG też zaczyna mi doskwierać. Mam jeszcze pytanie. Czy można na nim ustawić nagrywanie cykliczne ? Powiedzmy że serial X leci pon - śr o 21, programuje więc nagrywanie cykliczne na programie x od 21 - 22 w pon, wt i śr ... Jeśli nie to sugestia dla programistów aby dodali nam taką możliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz że dla mnie jest to udręka ... muszę mieć ręką uniesioną ponad głowę by coś zdziałać pilotem :P

 

EDIT:

 

Kolejna sprawa:

 

1002821y.jpg

 

Co zrobić by ten komunikat nie świecił się podczas nagrywania aktualnie oglądanego programu ? Dekoder poza tym nie pozwala nam się przełączyć podczas nagrywania na inny kanał. Podczas użytkowania 2850st , mogłem nagrywać jeden kanał i oglądać inny nadający z tego samego transpondera...

 

Czyli do minusów pt. :

- praktycznie brak EPG ( koszmar )

- koszmarny pilot ( bądź źle zainstalowany odbiornik sygnału z pilota w dekoderze )

 

doliczam:

- "głupkowaty" komunikat podczas nagrywania aktualnie oglądanego kanału. Komunikat ten jest permanentnie wyświetlany. Nie da się go wyłączyć.

- nie można podczas nagrywania oglądać innego programu nadającego z tego samego transpondera co nagrywany kanał ...

- brak zegara w trybie czuwania

 

Czekam na aktualizację oprogramowania. Bardzo czekam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...