Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po HDMI nie nagrasz bo Cie zatrzyma hdcp :)

u mnie przez euro automatycznie telewizor przelancza sie na dekoder wiec w hdmi tez tak powinno byc

Jeżeli TV obsługuje taką funkcję, to w sam raz opcja by się przydała. Trochę Wam zazdroszczę że ma Was (użytkowników X8) kto posłuchać i wprowadzić zmiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Niestety z powodów niezależnych aktualizacja która została przygotoiwana na dzień dzisiejszy nie mogła się ukazać i nie ukaże się przed świętami.

Powodowane jest to obawą przed wprowadzaniem zmian w okresie w którym słuzby techniczne pracuje tylko na "czuwaniu". mam nadzieję że uda się to zrobić zaraz po świętach a jeszcze przed nowym rokiem. W nowym oprogramowaniu rozwiązany został problem włączania się odbiornika TV ( u niektórych użytkowników ) w czasie sprawdzania czy dostępne jest nowe oprogramowanie ( 3 w nocy ). Proszę o jeszcze chwile cierpliwości. Wyłacznik czasowy - planujemy dodanie w styczniu. Możliwość włączania TV w momencie uruchamiania odbiornika jeżeli ten jest podpięty do złącza HDMI - planujemy dodanie w styczniu. Nagrywanie kodowanych programów przy pomocy zewnętrznych urządzeń używając wyjściowych sygnałów analogowych jest oczywiście dozwolone i nigdy nie bedzie blokowane. Proszę się nie obawiać.

Pozdrawiam.

 

Przepraszam ale jeszcze jedno.

Możliwość zmiany nazw kanałów zostanie dodana przy reorganizacji bazy danych w odbiorniku ( dodanie możliwości dowolnego układania listy kanałów ). taka zmiana powinna pojawić się w styczniu zaraz po wprowadzeniu zmian w obsłudze EPG.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Mam jeszcze jedną kwestię. Czy jest możliwość wgrania oprogramowania poprawiającego czułość dekodera na sterowanie pilotem ? Obsługa pilotem pozostawia wiele do życzenia. Przyciski trzeba mocno wciskać i kierować pilot w stronę dekodera i to jeszcze w miarę z małej odległości. Jest to dość uciążliwe, tym bardziej, że inne ( starsze) piloty np. od telewizora działają o wiele sprawniej. Nie mam pojęcia czy jest to do skorygowania, ale jest się nad czym pochylić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się Wam przyznać, że różnica w działaniu pilota jest ogromna. Zrobiłem tak jak napisał suhhar. Lekko odgiąłem te spiralki przy + w pilocie, żeby lepiej trzymały i zamontowałem dwie nowe bateryjki Energizera. Różnica jest jak dzień do nocy. Wynika to z tego, że te bateryjki standardowe z zestawu są miernej jakości. Dlatego myśle, że warto zamontować lepsze alkaliny i mieć lepszy komfort obsługi pilota. Pozdrawiam. I Wesołych Świąt. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwróciłem wtyczkę jak jest na rysunku, że prawy róg był zniekształcony (normalnie wsadza się tak, że lewy róg jest zniekształcony) i odgiąłem 4 od lewej u góry PIN :D ktoś wie jak sterować wyłączeniem dekodera za pomocą przycisku 0? bo z poziomu menu umiem to zrobić, a z poziomu pilota, za pomocą cyfry 0 - nie :(

 

bardzo dziwna sytuacja - zrobiłem ustawienia fabryczne i od nowa wyszukałem kanały - i mam już teraz AXN i PSN i jeszcze doszedł mi TVN+1 :D wcześniej tego nie miałem - także nawet anteną ani konwerterami nie ruszałem - samo z siebie przeszło :D jak dobrze, że fabrycznie ustawienia wgrałem :D

 

TV6 i Supertację mi od razu też wyszukał - ale jest zablokowany kanał już :D

 

czy ktoś mi może wyjaśnić, jak to się stało, że wtedy nie miałem tych kanałów, a po wczytaniu standardowych opcji od razu mi znalazły się kanały, których nie miałem? :D dobrze, że nie grzebałem z talerzem (pan z n mi kazał), z konwerterami (ludzie z forum), ani nie wymieniłem konwertera na inny (pan co mi instalował satelitę mi kazał) :D

 

Ok. 18 dzis wyskoczwyl mi komunikat o nowej liscie kanalow n, czy ktos z was to instalowal? sa jakies nowe pozycje?

 

 

Wielkie dzięki za pomysł z ustawieniami fabrycznymi!

Też mi te kanały nie szły, a sceptycznie podchodziłem do regulacji anteny i konwertera.

Dzięki temu, że podzieliłeś się opinią już wszystko działa jak powinno.

Wesołych Świąt Wszystkim !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj dwa razy niewiedzieć czemu, jak włączyłem dekoder i się załączył ukazał się tylko cały czarny ekran i był tylko dźwięk danej stacji. Jak przełączałem kanały też był sam dźwięk, bez obrazu. Dopiero jak dekoder wyłączyłem i ponownie włączyłem było ok. Nie wiem o co chodzi ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że nie, bo nigdy nie miałem z tym problemów. Natomiast jeszcze jedną ciekawą rzecz zauważyłem. W pewnym momencie jak oglądałem tv, to wszystko było ok. za wyjątkiem TVP 2, gdzie była sama wizja ale za to bez foni. To wszystko wróciło do normalności po kilku chwilach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kilka sugestii i uwag do X8support :)

Jestem użytkownikiem X8-ki od miesiąca (około) i chyba tak jak inni cieszę się z faktu pojawienia się właśnie kogoś takiego jak X8support bo możemy wspólnie wyciągać odpowiednie wnioski i sugestie:) by ten tuner stał się naprawdę godnym polecenia

Oto moje uwagi:

1. po zaprogramowaniu tunera by wyłączył się np za 10 czy 20 minut (sleep) owszem tuner się wyłączy ale już następnego dnia po włączeniu po raz pierwszy tuner znowu wyłącza się po tych wprowadzonych (dnia poprzedniego) minutach a uważam, że czynność taka powinna być jednorazowa i czy da się coś z tym zrobić by taka właśnie była

2. programowanie nagrywania - troszkę uciążliwe bo możemy to zrobić z EPG ale jak go nie ma (nie zawsze wskakuje i jest na każdym kanale) to już nie

- czy byłaby możliwość programowania tunera np na tzw. seriale czyli codziennie o tej samej godzinie na tym samym kanale np od pn-pt albo np. to samo dokładnie co tydzień

3. jeśli chodzi o pamięć pendrive - miałem takie wrażenie, że po nagraniu jakiegoś materiału może kilku i późniejszych ich skasowaniu, musiałem dokonać ponownego formatu ponieważ pojawiał się komunikat o braku wolnego miejsca (dziwne) ale to jeszcze dokładnie sprawdzę

4. to już ostatnia sprawa ale chyba przynajmniej w moim przypadku najgorsza bo po włączeniu tunera X8 sygnał telewizji DVB-T zostaje zakłócony i blokowany tak, że po przełączeniu TV na kanały tv naziemnej nic nie mogę obejrzeć

wspomnianą wyżej sytuację odkryłem przypadkowo bo oglądając jakiś kanał tv dvb-t i po włączeniu tunera program zniknął z tv a sprawdzając siłę sygnału na tv pokazała się duża ilość tzw. błędów uniemożliwiająca prawidłowy odbiór. Oczywiście wystarczy wyłączyć tuner X8 by wszystkie kanały DVB-T powróciły na ekran Dodam, że tv mam podłączony z tunerem kablem HDMI oraz Euro. I czemu taka sytuacja ma miejsce?

pozdrawiam wszystkich - stały czytelnik tego wątku

jokero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...