Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie uwag jakie był uprzejmy przedstawić X8 support to z częścią z nich (mając na uwadzę moje porównanie z 5800S) nie mogę się zgodzić. Odniosę się chociażby do dwóch kwestii. EPG działające już w nieco ''archaicznym'' modelu 5800S jest o niebo lepsze niż to w designerskim X8- szybsze, sprawniejsze. Druga sprawa to pilot. W starym N boxie zapominam w ogóle o istnieniu pilota. Działa tak jak należy. W X8 muszę nawet 5 razy wciskać dany klawisz, żeby pilot zaskoczył. Zegar na czuwaniu by się przydał ( przyzwyczaiłem się do starych poczciwych 4050 i 4060 cx ) ale cóż jak tak musi być. Pozdrawiam również w Nowym Roku.

EPG w tym modelu działa lepiej właśnie dlatego że jest on "archaiczny". Odbiornik ten nie posiada "prawdziwej" funkcji czuwania i podczas kiedy pozornie jest wyłaczony może ciągle zbierać informacje EPG. Niestety w odbiornikach wyposażonych w funkcję czuwania dane te są tracone bezpowrotnie po wyłączeniu odbiornika. Po wykonaniu modernizacji o której pisałem wcześniej obsługa EPG powinna być bardziej komfortowa i zadowojić wszystkich użytkowników.

"Sprawie" pilota przyjrzę się bliżej.

Jeszcze jedno.

Obowiązek wyposażania odbiorników w funkcję czuwania narzuca nam prawodastwo Unii Europejskiej a także RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za tak wyczerpujące odpowiedzi. Masz rację co do N boxa, że jest cały czas załączony i tak sprawnie wczytuje EPG. Moja prośba to o w miarę szybką aktualizację pozwalającą na samoczynne przełączanie się TV na tryb HDMI w momencie załączenia dekodera.- Jeszcze raz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Jeżeli nie ma możliwości ustawienia zegara w trybie czuwania bo są odgórne wymogi poboru energii, to może jest możliwość ustawienia zegara w trybie pracy dekodera( tak jak to miało miejsce w modelu 4060cx) nieraz dobrze w nocy zerknąć na dekoder i zobaczyć aktualny czas ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja marzę o sprawnym EPG działającym na siedem dni do przodu :) I o tym by dekoder do nagrań przypisywał dane pobrane z EPG :)

 

Tak jak pisałem wcześniej prosze o trochę cierpliwości. mam nadzieję że po kolejnych aktualizacjach wszyscy będą zadowoleni z nowego rozwiązania.

 

Pozdrawiam

 

Wiem , wiem trzymam za słowo :):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Jeżeli nie ma możliwości ustawienia zegara w trybie czuwania bo są odgórne wymogi poboru energii, to może jest możliwość ustawienia zegara w trybie pracy dekodera( tak jak to miało miejsce w modelu 4060cx) nieraz dobrze w nocy zerknąć na dekoder i zobaczyć aktualny czas ?.

To nie jest skomplikowane. Postaram się "wcisnąć" taką modyfikację do harmonogramu prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie nagrywania ponieważ można go włączyć ręcznie w czasie oglądanego programu lub zaprogramować tylko z poziomu EPG ale co z kanałami które go nie mają.

Czy byłaby możliwość zaprogramowania nagrywania ręcznie wybierając: kanał, datę, godzinę od i do której ma się wszystko nagrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róbcie co chcecie, ja doładowałem konto za 19,90 zł i czekam na ich dodatkowe doładowanie :D jak go nie będzie, to na serio złoże reklamację do UOKiK :D

 

Jeżeli ma na myśli promocję "Zimowa promocja doładowań telewizji n na kartę i telewizji na kartę HD - 20 zł ekstra", to doładowując za 19,90 nie spełniłeś jej wymagań. Pomijam komunikat na odbiornik (zakładam, że miałeś) ale drugi warunek mówi "doładowali aktywowane zestawy (...) kwotą co najmniej 20 zł, jednorazowo" - 19,90 to za mało ...

 

1 miesiac w promocji swiatecznej z dekoderem opticum a drugi miesiac w promocji "Swiateczne doladowanie" ktora mowi ze wszyscy ktorzy zaaktywuja "DOWOLNA" oferte tnk HD lub NNK w grudniu dostana miesiac gratis ? Wg mnie w sumie powinnismy dostac 3 miesiace dostepu do pakietu domowego i premium...

 

Musiałbym doczytać warunki, ale zwykle jest zapis, że promocja "nie łączy się" z innymi lub też "łączy się". Poza tym, nie wszystko jest z automatu - warunków promocji bywa kilka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałem informację iż dodatkowy miesiąc z promocji " Świąteczna promocja z dekoderem OPTICUM" dodany zostanie w połowie miesiąca. Dzięki temu użytkownicy tego dekodera uzyskają ciągłość w dostępie do pakietów.

 

Teraz pozostaje czekać na aktualizację zapowiedzianą przez x8 Support :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info :) ja mam ważne konto do 7 I, także wczoraj doładowałem, bo bym nie miał ciągłości :P to nie wiem jak mi rozliczą te pakiety :P wygląda na to, że byłem jednym z pierwszych, którzy mieli ten dekoder ;-)

 

ktoś pisał, że mu się nie nagrały jakieś zaprogramowane nagrania... potwierdzam: mi wczoraj wieczorem/w nocy też miały mi się nagrać w sumie 2 programy - żaden się nie nagrał :/ dziś też 2 nagrania były nastawione - brak nagrań :/ mam nadzieję, że to poprawią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do supportu X8: zaprogramowałem na wczoraj i dziś 5 nagrań. Żadne się nie nagrało. Dopiero przdd chwilą mi sie 1 włączyło na 1 h - ciekawe czy dekoder się wyłączy sam za tę 1 godz. Zauważyłem, że włącza się czasami jakiś kanał (chyba nr 1) i sie nie nagrywa mimo, że nagranie zaprogramowane jest na kanale np. nr 10. Ponadto jak robie pauzę jak leci jakiś film, to czasami mam komunikat ''brak partycji do nagrań'' mimo, że cały czas dysk jest włączony. Po chwili, jak znów robię pauzę, to pauza działa. Dekoder posiadam od miesicąca i ostatnio dopiero mam takie problemy. Wcześniej ich nie było. Jak nadal tak będzie, to wczytam standardowe ustawienia. Mam nadzieję, że to pomoże lub nowy soft rozwiąże te problemy. Proszę o komentarz support Opticum X8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten dekoder od kilku dni, zastanawiam się czy mogę podłączyć zwykły zewnętrzny dysk, bo w instrukcji ( bardzo ubogiej ) jest napisane, że dysk nie może być zasilany z usb. Poza tym, mam problem z EPG, miało być na tydzień do przodu, a u mnie jest na dwie godziny uzupełnione rubryki i to nie wszystkie.

Może ktoś mi powie jaki dysk mogę zastosować?

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też 2,5" 40 GB zasilany USB działał bez problemu, ale ostatnio mi się nie nagrywają wszystkie programy, albo przy wciśnięciu pauzy pisze BRAK PARTYCJI DO NAGRAŃ :D więc nie wiem, czy to wina dekodera/softu, czy dysku twardego :/

 

na razie zrobiłem tylko format dysku, przemieniłem kabelki z dysku do dekodera, z dekodera do dysku i zmieniłem nazwę dysku na bez nazwy i próbuję :D wygląda na to, że może nie być styku, tylko nie wiem, czy to wejściówka dekodera nie ma styku, czy dysku... także posprawdzam, pobadam i napiszę jak się czegoś dowiem :D P.S. Miałem nazwę dysku Opticum HD X8 (przy formacie na PC), każdorazowo dekoder zmieniła mi nazwę na OpticuN HD X8, może to go gryzło, zobaczymy :P dziwne to ale, że sam zmieniał nazwy :P

 

póki co jest jak było na początku - czyli dobrze :D

 

odnośnie tego, co pisałem w poniedziałek (2 I), że doładowuję konto za 19,9 zł, bo w na infolinii n nie wiedzą nic o tej promo, że mieli nam dać miesiąc gratis, to mój stan wygląda tak teraz:

 

Ważność pakietów: (stan na 04.01.2012r, godz.: 16:59)

 

Domowy HD 2012-02-08

Premium HD 2012-01-07

Pakiet bez opłat 2013-01-13

 

ciekawe, kiedy nam dodadzą ten miesiąc Domowy HD + Premium HD, i czy niby w połowie stycznia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadzieję, że WSZYSCY MAJĄ a nie tylko TY :P jak do 20 nie będzie, to tam dzwonię i wcale nie będę miły :twisted:

 

proponowałbym zrobić listę w punktach do supportu X8 i numerować ją po kolei, co byśmy chcieli zmienić na lepsze... myślę, że tak byłoby czytelniej dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...