Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mam pytanie. Od wczoraj jestem użytkownikiem tego dekodera. Cała oferta NNK śmiga dobrze, ale na liście nie wgrało mi kanału AXN, jest to jedyny brakujący kanał, wszystkie inne są i działają prawidłowo. Czy ktoś ma tak jeszcze? co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy mysli ze wywalil 200 i chce miec opcje z dekodera za 500 ;) ludzie czytam was i naprawde cudów sie spodziewacie. [...] Za ta cene nie macie co płakać ;)

 

W urządzeniach za 50zł pilot działa normalnie - tutaj losowo tzn. raz działa a raz nie, więc argument o oczekiwaniu "cudów" jest nietrafiony.

 

Miałem ten dziadowski dekoder przez parę dni i sprzedałem - szkoda zdrowa na ciągłe użeranie się bo coś nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc AXN śmiga po tym zabiegu, a antena ustawiona jest na bank dobrze :)

Co do pilota to mój działa średnio ale bez większych problemów. Nagrywania jeszcze nie próbowałem ale pobawię się tym później :)

Teraz chcę ustawić ulubione bo niektóre kanały jak np rebel są gdzieś w oddali na liście.

 

Pojawił się nawet TVN HD+1, bo wcześniej nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, noszę się z zamiarem zakupu dekodera opticum x8 hd w ofercie n. Mam pytanie do użytkowników czy w ofercie kanałów fta odbieracie 4fun tv vive polską lub tvp historia polonia bądz kultura?

Pytam się gdyż w ofercie tv N nie są one wyszczególnione http://n.pl/oferta/uslugi_dodatkowe/fta.html#top

natomiast u przedstawicieli one widnieją

Z góry dzięki za odpowiedz i mam nadzieje że wszystkie usterki które do tej pory odkryliście zostaną w miarę szybko usunięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam kilkusekundowy film, który udało mi się nagrać za pomocą tego dekodera, a potem nagrałem go na stacjonarną nagrywarkę DVD (udało mi się obejść, że nie można odtwarzać kodowanych kanałów na PC, dodam, że nie posiadam TV HD, połączenie jest przez kabel euro, więc w SD) i oto efekt:

 

http://speedy.sh/fxCcP/DVD.avi

u góry klikamy w DVD.avi i się ściąga

 

proszę o komentarze :D mi się wydaje, że całkiem nieźle to wygląda :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrałem to na dysk podłączony do dekodera (za pomocą kabla euro), następnie puściłem film z dekodera i zacząłem nagrywać na stacjonarną nagrywarkę DVD (też przez euro) :D następnie obrobiłem film na PC (usunąłem OSD z dekodera, przerobiłem na AVI etc.) także oryginalna jakość jeszcze lepsza od tej co tu jest :) poza tym pamiętajmy, że nie nagrywałem w HD tylko SD, ale jak dla mnie jakość jest bardzo dobra, ewentualnie na dole można ten pasek obciąć poprzez zmniejszenie rozdzielczości konwertowania :) musiałem dużo z tym walczyć, bo jak jeszcze niedawno pisałem, obraz nie był tak czysty, pojawiały się takie paski za nim, jakby pozostałość z innego kanału, czyli tak jakby 2 się nagrywały :D nie było to bardzo widoczne, ale denerwujące :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oburzenie wielkie :) Dajcie na luz trochę, prace zapewne trwają, a tymi wpisami nikogo nie pogonicie :) Skoro nad tym pracują, to znaczy że pracują, cierpliwości. No i powtórzę po raz kolejny, czekacie po włączeniu tunera na TVP1 żeby EPG się załadowało? Ja w ADB z EPG problemu nie mam, pod warunkiem że właśnie poczekam na TVP1 z jego aktualizacją... Nie ma EPG, nie ma nagrywania, ale też nie oczekujcie że tańszy tuner od tak sobie nagle będzie 70x lepszy od ADB który jest dedykowany. My nie mamy pewnych możliwości a nie płaczemy do supportu o aktualizację. Jeden nakręca drugiego kurna, opanujcie emocje :)

 

 

Czekanie na załadowanie EPG na TVP 1 HD nie ma kompletnie sensu. Epg ładuje się jak chce i kiedy chce. Potrafi być tak że przełączasz masz EPG, cieszysz się a za chwilę dosłownie na twoich oczach znika. Kiedy wchodzę w EPG dla wszystkich kanałów , to widzę jak przeskakuje czasami ... na części kanałów jest , po czym znika a pojawia się na części innych. Istna loteria.

 

Jeżeli chodzi o porównanie do ADB to napiszę co myślę skoro poruszasz ten temat. Kupując OPTICUM x8 miałem pełną świadomość że kupuję sprzęt pozbawiony tunera DVB-T . Doskonale wiedziałem że będzie też wykastrowany z większości multimedialnych funkcji w które wyposażony jest konkurent od ADB dedykowany do NNK - 2850st . Wiedziałem że nie będę miał fajnej cukierkowej grafiki , nie będę miał nRadia , nPortalu i nie obejrzę kanałów z DVB-T. Zdecydowałem się na ten sprzęt bo potrzebowałem zwykłego prostego urządzenia , sprawnie działającego z funkcja PVR.

 

Dekoder x8 jest CERTYFIKOWANY( jak czytamy na stronie internetowej ) przez n. Czy ktoś w ogóle sprawdził co ten sprzęt sobą reprezentuje ? Zamawiając go dostałem zapewnienie płynące z materiałów reklamowych jak i konsultanta na infolinii iż jest to sprzęt PVR Ready. Otrzymałem to co otrzymałem. A co otrzymałem ? A no :

 

- dekoder bez EPG

- dekoder z "fantastyczną" listą nagrań ( brak podstawowych informacji na temat nagrywanych audycji )

- nie działający pilot. Jest to albo wina pilota , albo co bardziej uważam za prawdopodobną teorię... Błąd w konstrukcyjny. Otóż mi się wydaje że odbiornik sygnałów z pilota jest źle umiejscowiony za ciemną pleksi, tą przez którą przebija nam wyświetlacz.

- dekoder nie potrafi NAGRYWAĆ AUDYCJI aktualnie oglądanej. Zawsze zrobi to od momentu w którym damy REC. Dekodery ADB i PACE nagrywają time shift aktualnie oglądanej audycji i całą resztę. O co chodzi. Oglądam program X ... leci już z 20 minut a do końca zostało 10. Stwierdzam że chcę go sobie zachować. Co robi normalny dekoder ? Pobiera info z EPG przycina nagranie według tegoż EPG i nagrywa resztę. Efekt ? Mamy cały program nagrany :)

 

Nie biję piany i nie czepiam się. Nie wymagam by był to sprzęt z najwyższej półki. Miałem do czynienia z różnymi dekoderami. Wsyztskim z oferty n , Polsatowskim Samsungiem DSB-h370g , Cyfry plus ... i innymi od operatorów kablowych. Generalnie poza jękami malkontentów w większości wypadków działało wsio jak trzeba. Tutaj nie działa nic ... no działa. Działa wizja i fonia , na prawdę dobrej jakości. Menu ma sympatyczne. Ale poza tym nie działa nic co działać powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieczorem kolejny propram mi się nie nagrał, a czas mimo, że ręcznie ustawiłem - spózniajł się o ok. 2-3 min. I jak tu ma coś działać i się nagrywać jak dekoder nawet nie umie czastt zapamiętać?

Kolejne dziwy: dysk podłączony prawidłowo, nagrane programy mogę włączyć, a przy próbie zatrzymania na żywo programu pisze BRAK PARTYCJI DO NAGRAŃ. Ktoś mi to wyjaśni? Póki co to odłączyłem dysk i sformatowałem na PC na FAT32. Może teraz będzie lepiej działać. Póki co jest OK. Tylko nie wiem teraz czy to wina dysku czy dekodera :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramolo - tak te kanały są dostępne. Na tej liście ich nie ma bo są wyróżnione jako kanały w pakiecie... z tą różnicą że są FTA :]

 

stonka - owszem, przyznaję racje, ale zanim bym się nakręcał z dnia na dzień to jednak bym poczekał na aktualizację która te rzeczy ma załatwić... Bo tu taka tendencja, jak nie nagrywał tak nie nagrywa, ale z dnia na dzień co raz większe zdziwienie że "dalej nie nagrywa!". No skoro aktualizacji nie było to nagrywał nie będzie :) Co do ciemnej szybki na IR to wydaje mi się że nie ma to większego znaczenia, podobnie ma ADB i wiele innych urządzeń. Mam jeszcze 4050CX i pilot też nie działał rewelacyjnie, ale rozebrałem, wyczyściłem płytkę pilota, poprawiłem luty pod IR, dołożyłem nowe gumki i po temacie. Wiem że to półśrodek i nowy sprzęt działać powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie kabla euro: mam taki tańszy, kupiony w markecie i jak włączę np. menu w dekoderze, to za obrazem głównym widzę jakieś paski i linie, co się przemieszczają - chyba pozostałość anteny i innych kanałów czy coś takiego - i moje pytanie, czy jak kupię lepszy kabel euro, to nadal to będzie, czy nie? mam taki drogi z Avansu (kosztował ok. 50 zł), niestety mam tam 1 pin uszkodzony i nie chce wejść w dekoder ani w TV, także na siłę nie chcę go wciskać...

 

Za 50 zł kabla euro jeszcze nie kupowałem, ale za ok. 25 już tak. Nie zauważyłem, żeby był lepszej jakości niż ten z TESCO na 0,99 (jakaś promocja albo pomyłka była, bo teraz jest za 9,99). Przy problemach z kablem euro (a właściwie sygnałem przesyłanym przez euro) dwie rzeczy pomogły zmniejszyć zakłócenia:

  • wspólne uziemienie odbiorników i anten - w moim przypadku dość proste, bo zakłócenia znikły jak dopracowałem moją instalację antenową i podłączyłem do jednej anteny naziemnej tuner sat/dvb-t oraz telewizor, spodziewam się że podobny efekt powinno dać połączenie jakimś kawałkiem przewodu zewnętrznej części wtyczek antenowych z anten satelitarnej i naziemnej ... ale nie próbowałem, bo nie musiałem - to wspólne uziemienie pomogło przede wszystkim na efekt buczenia w tv podczas oglądania audycji z tunera; niby połączenie mas sygnałów jest przez kabel euro, ale u mnie to nie wsytarczało,
  • odłączenie kilku pinów we wtyczce euro (o ile pamiętam 19 oraz 1 i 3 od strony TV) - problem (przynajmniej z moim TV) jest taki, że nawet jak przełączę sygnał na AV (z gniazda EURO) to telewizor i tak przesyła przez to gniazdo sygnał wyjściowy z ostatnio oglądanego kanału TV - efekt jest taki, że pod obrazem aktualnie oglądanym widać ślad tego programu a nawet coś słychać, najlepiej byłoby pewnie rozkręcić TV i odpiąć odpowiednie kable od gniazda, ale odłączenie od wtyczki coś jednak pomaga.

Odpowiadając na pytanie: IMO droższy kabel nie pomoże ... chociaż na początku (przed wyłożeniem 25 zeta) też mi się wydawało, że pomoże :)

 

po przejrzeniu tej tabelki http://n.pl/oferta/uslugi_dodatkowe/fta.html#top brak jest dostępu do TVP Historia???

 

TVP Historia w wersji FTA (także TVP INFO) jest nadawana z Astry 19.2 z transpondera TVP - nie wiem jak długo, bo chyba się z tego kiedyś jednak wycofają. Na HotBirdzie te kanały są kodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...