Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(...)Miałem nazwę dysku Opticum HD X8 (przy formacie na PC), każdorazowo dekoder zmieniła mi nazwę na OpticuN HD X8, może to go gryzło, zobaczymy :P dziwne to ale, że sam zmieniał nazwy :P (...)

U mnie z nazwami nic nie robiłem. Zanim kupiłem dekoder Opticum dysku używałem z moimi komputerami. Nazwa była taka jaką chciałem mu nadać po swojemu. Podłączyłem dysk do dekodera bez formatowania żeby nie stracić tego co już na nim było. Zauważyłem tylko kilka dodatkowych plików ( podejrzewam że to jakieś testowe ) i 3 nowe foldery. W jednym z tych folderów lądują nasze nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest lub będzie możliwość oglądania filmów avi itp z dysku na tv za pomocą dekodera?

Pierwszy z brzegu xoro-hrs-8600-ci na znanym portalu [link - regulamin] - ma wejście na moduł. Kupujesz moduł TNK HD i działa. Podłączasz dysk przez usb i wszystko co nagrywasz jest niekodowane i do tego można odtwarzacz filmy w różnych formatach, zdjęcia, muzykę

Więcej na stronie producenta http://www.xoro.de/produkte/receiver-fu ... s-8600-ci/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweed77 twoje rozwiązanie jest bardzo fajne ... Ja jednak policzyłem sobie że wygodniej mi będzie kupić na własność dedykowany dekoder operatora za 80 zł , niż bawić się w niezależny tuner plus moduł. Zwyczajnie koszt sprzętu w przypadku mojego zakupu to 80 zł. Dlaczego 80 ? A no w cenie w ramach promocji dostałem dwa miesiące full pakietu więc to umniejsza mi cenę dekodera. Ja tak to liczę :)

 

Nie potrzebuje magazynować nagrań na dysku komputera ... po co mi to ? Chcę coś nagrać i ewentualnie obejrzeć w dogodniejszym czasie a potem to wykasować i ... i już :)

 

Blu-Ray czyta mi wszystko , TV też ... Więc ... potrzebowałem taniej telewizji bez umowy ... Podłączam i mam.

 

 

Czekam tylko na aktualizację softu bo w chwili obecnej dekoder posiada tyle wad , że przesiadka z ADB 2850st jest dla mnie szokująco dołująca. Producent obiecuje naprawę , czekam więc w innym wypadku będę sprzęt reklamował :) Czekam na:

 

a) Sprawne EPG

B) Listę nagrań zawierającą informację o:

-Dacie nagrania

-Długości nagrania

-Kanale z jakiego nagranie zostało dokonane

-Tytule nagrania (np. Jak nagrałem M jak miłość to ma być na liście że nagrałem M jak miłość) - teraz trzeba zgadywać CO TO ?

-Opis nagrania pobrany z EPG ( czyli INFO z EPG )

 

Pilota jakoś przełknę ... bo tego chyba nie da się naprawić :)

 

Generalnie polecam programistom z firmy Globo , Opticum ... Spojrzeć jak wygląda lista nagrań i jakie zawiera informacje o nagranej audycji we wzorcowym dla mnie ADB 2850st. Pominę już odtwarzającą się miniaturę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej armin84 i stonka pisali o problemach z nagrywaniem.

Dziś potwierdzam to także ja. W nocy miałem ustawiony film do nagrania i niestety nic się nie nagrało. Tuner jednak uruchomił się chyba gdyż dziś zaraz po włączeniu zobaczyłem komunikat informujący, że ostatnie wyłączenie tunera nastąpiło automatycznie po określonym czasie (180 min) bezczynności.

Zaobserwowałem też ostatnio dziwnie zachowywanie się tunera bo już drugi raz wyłączył się tak po prostu, po czym zaraz samoczynnie się włączył. Jakby twardy reset w kompie. Po owej czynności nagranie lub odczytanie podłączonego dysku było niemożliwe. Musiałem go podłączyć do komputera ale ten krzyczał natychmiast komunikatem o błędzie odczytu i potrzebą sprawdzenia błędów systemu plików. Po sprawdzeniu całego dysku wszystko działa jak trzeba zarówno na kompie jak i tunerze ale pewnie znów do momentu gdy tuner według własnego kaprysu się zresetuje.

Podejrzewam, że owe błędy na dysku są spowodowane nieodpowiednim zatrzymaniem go. Jeśli stanie się tak jeszcze kilka razy to mam tylko nadzieję że tuner nie sprawi mi niemiłej niespodzianki i nie będę się musiał pożegnać z moim przenośnym dyskiem bo powoli zaczynam się zastanawiać nad podłączaniem pendrive zamiast dysku. Zawsze to mniejsza strata materialna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale znów Ci się mniej na nim nagra :( oby to naprawili, mi na razie się nagrywa, zmieniłem nazwę dysku na bez nazwy no i format na kompie, a potem jeszcze format przez dekoder :) na razie się nagrywa i działa :D ale czekam na komentarz supportu X8 :D

 

no pięknie, dodali mi po miesiącu premium hd i domowego hd ;)

 

Ważność pakietów: (stan na 05.01.2012r, godz.: 16:01)

 

Domowy HD 2012-03-10

Premium HD 2012-02-07

Pakiet bez opłat 2013-01-13

 

a wam? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też za tym czekam. Odnośnie tego pilota, to ja już trochę z nim powalczyłem. Wymieniłem baterie na alkany Energizera, trochę pomogło, ale nie na długo. Później kilka razy otwierałem i dociskałem bateryjki. A ostatnio nawet przykleiłem taśmę samoprzylepną na całej długości obu bateryjek, obejmując dolną i te kawałeczki górnej części obudowy. ( użyłem takiej taśmy izolacyjnej). Zauważyłem, że nawet niewielkie mikroprzemieszczenie sie bateryjki robi różnice bo nie ma pełnego dosyłu energii, a tak tą taśmą trochę usztywniłem i ustabilizowałem te baterie. Zobaczymy na jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o aktualizację chciałem przypomnieć, że godne poprawienia jest tzw. wyłączanie czasowe by np nastawiając 20 minut funkcja ta była jednorazowa (jak ma to miejsce w innych sprzętach rtv) i na następny dzień nie działała w kółko.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...