Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie, jest pobrana prawidłowo :) nawet ręcznie pobierałem, wczoraj w nocy o 3 się zaktualizował do najnowszej wersji softu, a dziś w nocy znowu o 3 szukał aktualizacji :/ denerwuje mnie to, bo mi się TV od razu włącza (taki mam TV, nie wiem jak to wyłączyć) :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półśrodek: wyłącz opcję - Anynet, Aquos Link, BRAVIA Theatre Sync, CE-Link , EasyLink, EZ-Sync , HDAVI Control , HDMI-CEC, Kuro Link, NetCommand for HDMI, SimpLink, Regza Link, RIHD, VIERA Link - zależnie od modelu telewizora. Ale już nie włączy się automatycznie z włączaniem tunera, trzeba będzie go włączać osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam stary TV (nie HD) - Thomson :D wiem, że jak jest niedokładnie włożony kabel euro, to się nie włączy, ale nie chcę z tym kombinować; sprzedawca powiedział, że mam zmienić TP z 38 na np. 39 :D teraz zmieniłem, zobaczymy czy się będzie nadal włączać, myślę, że tak, ale aktualizacji nie znajduje i menu samo się wyłącza po chwili i myślę, że się włączy i sam wyłączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Jeszcze jedno pyt. Jak mogę podłączyć dekoder do kina domowego, czy w ogółe jest taka możliwość. Poprzednio jak miałem 4060 cx podłączałem poprzez wyjście audio out L i R. Nie wiem czy teraz będe miał inną możliwość ( to kino domowe ma już z 7-8 lat).Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio jak miałem 4060 cx podłączałem poprzez wyjście audio out L i R. Nie wiem czy teraz będe miał inną możliwość ( to kino domowe ma już z 7-8 lat).Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

No my nie wywróżymy jakie Ty tam masz wejścia w "starym kinie".

 

ja mam stary TV (nie HD) - Thomson :D wiem, że jak jest niedokładnie włożony kabel euro, to się nie włączy (...)

Pin 8 do odpięcia i po temacie :) No chyba że korzystasz z automatycznego włączania... Sprawdzić możesz szybko, zamiast czekać na nockę. Po prostu wyłącz TV a włącz sam tuner.

 

scart_pinout.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, jak mam to zrobić? wyłamać? :) i ten włożony do TV czy dekodera?

Rozłóż wtyczkę i po prostu go wyciągnij. Obojętnie czy to przy dekoderze czy przy TV.

 

DAV-SB 500W.

Trochę lipa... Tuner posiada tylko cyfrowe wyjście audio, a amplituner do kina ma wejście tylko analogowe w dodatku 2.0. Ratuje Cię wypuszczenie sygnału z TV analogowego dla dwóch kanałów stereo, a resztą zajmie się amplituner. Sztucznie utworzy ProLogic z podanego sygnału stereo. O ile telewizor posiada oczywiście takowe wyjście. Inną opcją jest zakup kabla scart <-> rca, podpięcie do TV obrazu i dźwięku, ale przy dźwięku dodatkowy rozdzielacz żeby puścić sygnał na amplituner. Opcja trzecia - przetwornik D/A do coaxial'a, ale to już nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgiąłem PIN8 (w od lewej o góry) i mi się ani TV nie włączył, ani przełączyć na dekoder nie mogę, a jak zmieniam AV, to nie ma tam kanałów z dekodera :/

Na pewno odpiąłeś 8? Jeżeli tak to wepnij go tam gdzie był, a odepnij 16. Jak nie pomoże to nie wiem co jest grane, ale przeważnie 8 steruje włączaniem odbiornika.

 

O dziwo głośniejszy odbiór uzyskałem był gdy podpiołem pod video w kinie i wybrałem opcje odbioru kina video niż tv.

To już kwestia ustawień, zostaw sobie tak jak jest Ci wygodnie. Co prawda prawidłowego DD nie będziesz miał, ale za to na każdym kanale uzyskasz 5.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwróciłem wtyczkę jak jest na rysunku, że prawy róg był zniekształcony (normalnie wsadza się tak, że lewy róg jest zniekształcony) i odgiąłem 4 od lewej u góry PIN :D ktoś wie jak sterować wyłączeniem dekodera za pomocą przycisku 0? bo z poziomu menu umiem to zrobić, a z poziomu pilota, za pomocą cyfry 0 - nie :(

 

bardzo dziwna sytuacja - zrobiłem ustawienia fabryczne i od nowa wyszukałem kanały - i mam już teraz AXN i PSN i jeszcze doszedł mi TVN+1 :D wcześniej tego nie miałem - także nawet anteną ani konwerterami nie ruszałem - samo z siebie przeszło :D jak dobrze, że fabrycznie ustawienia wgrałem :D

 

TV6 i Supertację mi od razu też wyszukał - ale jest zablokowany kanał już :D

 

czy ktoś mi może wyjaśnić, jak to się stało, że wtedy nie miałem tych kanałów, a po wczytaniu standardowych opcji od razu mi znalazły się kanały, których nie miałem? :D dobrze, że nie grzebałem z talerzem (pan z n mi kazał), z konwerterami (ludzie z forum), ani nie wymieniłem konwertera na inny (pan co mi instalował satelitę mi kazał) :D

 

Ok. 18 dzis wyskoczwyl mi komunikat o nowej liscie kanalow n, czy ktos z was to instalowal? sa jakies nowe pozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Mam na imię Tomasz i będę Państwu służył wsparciem ze strony dystrybutora odbiornika Opticum X8 czyli firmy Globo Multimedia ( producentem odbiornika jest Szczecińska firma YVO ). Z góry przepraszam że nie będę mógł być obecny na forum codziennie ( choć będę się starał ) ale raz na kilka dni na pewno odpowiem na wszystkie Państwa pytania. Chciałbym podsumować Państwa pierwsze wpisy.

1. Aktualizacje. Aktualizacje nie mogą być wyłączone z powodów oczywistych. Software ciągle się zmienia i mają one pozwolić na ujednolicanie softwaru w państwa odbiornikach a nowe wersje softwaru będą wprowadzały nowe funkcje oraz poprawiały komfort użytkowania odbiornika. Odbiornik codziennie o godzinie 3 w nocy sprawdzi czy jest dostępne nowe oprogramowanie i jeżeli tak to pobierze nową wersję. Armin84 oraz wszystkie osoby które mają problem z włączaniem się odbiornika TV podczas sprawdzania czy dostępna jest nowa wersja oprogramowania. Jeżeli masz ( macie ) trochę cierpliwości to poczekaj na nowy software. W czasie aktualizacji oprogramowania wyłączymy sterowanie Scart oraz Hdmi. To rozwiąże twój problem. Na pewno dodamy to na początku stycznia ( może uda się po świętach ale nie obiecuję na 100 % ). Do tego czasu skorzystaj z rady „ jaczylibodzio” . wyłącz opcję włączania się odbiornika TV po włączeniu tunera Sat. Jak pojawi się ta poprawka to przeczytacie o tym w nowym menu – historia zmian softwaru. Takie menu pojawi się w następnej aktualizacji ( mam nadzieje że jutro ).

2. Dysk. Pojemność dysku jest dowolna. Używanie dysków o małej pojemności wydaje się niecelowe ( przy załączonej funkcji timeshift będzie można niewiele nagrać ) ale możliwe. W najbliższej aktualizacji oprogramowania pojawi się funkcja sprawdzania prędkości dysku. Proszę pamiętać że jeżeli dysk jest zbyt wolny to nie możemy gwarantować że nagrania będą działały prawidłowo. Proszę także nie używać dysków na których posiadają Państwo jakieś inne, ważne dla Państwa dane. Teoretycznie zawsze można sobie wyobrazić że dane takie zostaną utracone ( zgodnie z warunkami gwarancji producent nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności ). Najrozsądniejszym i najsensowniejszym wyjściem jest użycie dysku który będzie przeznaczony tylko na potrzeby odbiornika.

3. Lista kanałów. W tej chwili modyfikacja listy kanałów N na Kartę jest niemożliwa. Jest to wymóg operatora. Prosimy o chwilę cierpliwości. Przygotowujemy aktualizację ( powinna pojawić się w styczniu ) która pozwoli Państwu na dowolne układanie kolejności programów na liście. Mam nadzieje że rozwiązanie to będzie satysfakcjonowało nawet najwybredniejszych użytkowników.

4. EPG. W najnowszej aktualizacji ( mam nadzieje że jutrzejszej ) działanie EPG zostanie „trochę” poprawione. Na styczeń przygotowujemy zmianę polegającą na tym że EPG będzie dostępne natychmiast po włączeniu odbiornika. Jedynym wymaganiem dla tej funkcji będzie podłączenie dysku lub pendriva dedykowanego do tego odbiornika ( to rozwiązanie będzie działało pod warunkiem nie usuwania dysku ze złącza ). Mam nadzieję że rozwiąże to wszelkie niedogodności w użytkowaniu EPG.

Mam nadzieję że moje uwagi pomogą Państwu w łatwiejszym i mniej stresowym użytkowaniu naszego produktu. Proszę o wszelkie uwagi i pytania. Tak jak pisałem powyżej postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości. Wierzę że wykorzystując gościnność forum Satkuriera, dla Państwa wygody, wspólnie będziemy w stanie ciągle poprawiać komfort obsługi tego odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi :) mam nadzieję, że wkrótce ten sprzęt będzie "doskonały" i prawie każdego zadowoli ;) mnie najbardziej w tej chwili irytują te nocne aktualizacje :( ale skoro ma być opcja, że TV mi się nie będzie włączać, to się cieszę :) jeszcze 1 pytanie: czy da się sterować wyłączeniem tunera za pomocą cyfry 0 (jest tam zegar namalowany)? jak tak, to w jaki sposób? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania. Czy jest możliwość w owym dekoderku zmiany nazw kanałów ?, bo znalazłem tylko możliwość zmiany nazw w listach ulubionych kanałów. I drugie pytanie: Czy jest możliwość ustawienia, aby w momencie włączenia się dekodera telewizor automatycznie przechodził na odbiór z dekodera, bo zauważyłem, że mimo tego że dekoder się załączył, musiałem pilotem z telewizora przełączać na HDMI 1 w telewizorze aby odebrać przekaz. Nie wiem czy tak musi być. Proszę o pomoc i dzięki za powyższe wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...