Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zakupu nki na kartę i z tego co czytam Opticum X8 hd nie będzie złym wyborem.

Chciałbym jednak dowiedzieć się dokładniej czy dekoder nie ma problemów z odczytywaniem plików z zewnętrznego dysku- przede wszystkim najbardziej zależy mi na formacie mkv i divx/xvid...

Może polecacie inny dekoder dla nki w kwocie do ok 200-250zł? Jak pisałem wyżej bardzo zależy mi na odczycie formatu mkv z zewnętrznego dysku jak i pełne hd na moim tv z abonamentu na kartę.. (TV Sony Bravia modelu EX500).

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien, ale wydawało mi się, że dekoder potrafi odczytać pliki nagrane przez siebie, a innych nie..., ale może jestem w błędzie? :D

axn nie mam a tv6 mialem ale jak wrocilem do domu wyskoczyl komunikat ze jest nowa lista kanalow pobralo i juz nie mam ale wczesniej nie mialem Npremium tych 3 nowych z promocji a teraz mam ;)

pytam się o AXN, bo ja miałem TVNK (SD), teraz wymieniłem dekoder na ten i mi AXN nie odbiera, dzwoniłem na infolinię, to mi powiedzieli, że mam minimalnie przesunąć talerz, potem do montera, co mi to montował i on mi gada, że nic nie przesuwać, tylko konwerter by trzeba było wymienić, bo w SD a HD jest nieco inny, ale całość to ok. 100 zł, tak więc dla 1 kanału nie będę wymieniał tego :D poza tym widzę, że i ty też nie masz, to chyba NNK ma jakieś problemy, a nie tylko ja :D aha i POLSAT SPORT NEWS też nie widzę w mojej ofercie, a wy macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy ludzie z tym AXN i Polsat Sport News wydziwiacie? Nie mam tego dekodera, ale w ofercie n na kartę jak byk jest napisane, że oba te programy są w pakiecie Domowym HD. Jeśli macie aktywny ten pakiet to maja być i koniec! Jeśli n ma walniętą liste i nie dodało tych kanałów to na waszym miejscu żadałbym przedłużenia ważności pakietu o taki okres, w którym nie mieliście dostępu do kanałów z ich winy.

Inna sprawa, że może faktycznie AXN jest na jakimś skrajnym transponderze i jeśli macie niedokładnie ustawioną antene to występuje brak sygnału. No ale jeśli lista jest narzucona to kanał powinien być, tylko z informacją Brak sygnału.

 

@armin84

Ten instalator jakieś bzdury ci opowiada, AXN jest w wersji SD i konwerter nie jest tu przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, bo średnio mam ochotę stać teraz na drabinie, a nuż to kłopoty z listą.

 

Kiedyś dostałem gratisowo pakiet L od TP na kilka miesięcy, i nie było żadnych kłopotów w Samsungu SHD85

Pamiętam, że tylko TVP HD w czasie MŚ 2010 niekiedy trochę zapikselował (wtedy był chyba na tym słabym tp.), poprawiałem nawet antenę ale średnio to coś poprawiło. Ogólnie to był wtedy burzowy okres i dosyć często nawet Warszawa miała problem z dosyłem.

 

A tutaj w NNK żadnego sygnału.

Ogólnie to mam 5800s, ale napisałem tutaj, bo @armin84 zgłaszał brak AXN'a więc pomyślałem, że to błąd po stronie N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@armin84 - mówisz, że śmiało można nagrywać na pendrive'y? Bo zamierzam przeskoczyć z abonamentu w N na NnK właśnie z tym tunerem. Tylko interesuje mnie właśnie nagrywanie na pamięciach Flash -4Gb, 8Gb.

Nie wiecie też może czy owe X8ki są już do dostania w APSach Nki czy nadal mają braki i najszybsza opcja kupna to wysyłkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@armin84: masz ewidentny problem z sygnałem z anteny i dlatego też nie masz kanałów na liście (bo Opticum ITI HD X8 tworzy listę na takiej zasadzie, że owszem pobiera gotową kolejność kanałów, ale ich parametry normalnie wyszukuje przez klasyczne wyszukiwanie i przy braku sygnału pomija stację).

 

Mi nowy soft też pobrało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien - napisałem wyżej dlaczego. Odbiornik inaczej radzi sobie z pobieraniem listy i z każdej częstotliwości musi mieć sygnał, żeby kanał na liście się znalazł. U Ciebie - sygnału brak. Przyjrzyj się co dekoder robi jak pobierasz listę n - on wyszukuje kanały z konkretnych częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum ITI HD X8 tworzy listę na takiej zasadzie, że [...] przy braku sygnału pomija stację).

 

Dobra opcja. CP mogłoby wprowadzić takie dekodery. Skończyły by się narzekania na dziurawe listy...

 

Ogólnie to mam 5800s, ale napisałem tutaj, bo @armin84 zgłaszał brak AXN'a więc pomyślałem, że to błąd po stronie N.

 

Dzisiaj AXN pojawił mi się samoistnie (dotąd go nie było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość w tym dekoderze ustawienia wyświetlania aktualnego czasu w trybie czuwania, bądź gotowości, bo nie mogę znaleźć w ustawieniach ? I jeszcze jedno pytanie: jak można sprawdzić ważność doładowania w n na kartę ?, bo w TNK SD nie było z tym problemu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...