Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czyli lista jest narzucona przez nnk....??lista glowna jak i lisy ulubine sa tak samo narzucone ja w bialych tunerach adb??oj napalilem sie na te oferte i nie wiem czy brac z tym dekoderem

 

Lista po skanowaniu jest wprawdzie narzucana,ale można ją później posortować tylko tak jak wcześniej pisałem kanały przeskakują po kolei ale ich numeracja jest zachowana tak jak przed sortowaniem.

Odnośnie zdjęć to może jak będę miał trochę czasu to jutro je zamieszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na kolejne opinie i czekam na to co zacznie się dziać odnośnie poszerzenia oferty ... ale to nie ten temat ;)

 

Smokey możesz wrzucić zdjęcia menu i pokazać jak to wszystko wygląda ? EPG , belka itp ...

 

Trochę zdjęć. z góry przepraszam za nienajlepszą jakość zdjęć.

 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno wyjaśnienie odnośnie możliwości odtwarzania nagranych programów na komputerze. Producent chyba na spółkę z N-ką sprytnie tą sprawę rozwiązali. Okazuje się, że programy czy filmy nagrywane z kanałów niekodowanych bez problemu można odtwarzać i obrabiać na komputerze, a programy nagrane ze stacji kodowanych to można je tylko odtworzyć na dekoderze.

Sorry, że tego wcześniej nie sprawdziłem, ale gdy testowałem nagrywanie to akurat z programu niekodowanego, a dzisiaj wziąłem się trochę za to bardziej no i odkryłem ten mankament.

Jako ciekawostkę mogę podać, że programy nagrane na Opticumie X7 mogą być odtwarzane na Opticumie X8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ''dyskwalifikujące'' ten dekoder do zakupu choc chciałem juz go zakupic jest narzucona numeracja kanałów nawet po ustawieniu własnej listy ulubionych numery kanałów sa na sztywno przypisane do danego programu. Jesli by nie było tego ograniczenia podejrzewam ze tuner cieszył by sie duza popularnoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to jest z tymi listami. Na innym forum czytam że można tworzyć swoją listę ulubionych i ustawiać kanały jak sie chce ale na epg wyswietla sie numer z listy kanałow czyli w ulubionych ustawiamy sobie TVN pod numerem 4 a na liscie epg jest pod 7 i wciskajac 4 pokazuje sie kanał TVN ale na epg wyswietla go jako 7. Czy naprawde tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten dekoder i jestem zadowolony :) nie mogę jednak odczytać nagranego materiału na komputerze, konwertować też nie mogę :/

 

Odnośnie USB. Można nagrywać na zewnętrzny dysk HDD, ale najlepiej taki który pobiera mało prądu, albo ma własne zasilanie. Zapisane pliki można oglądać i konwertować na komputerze.

 

jakim program konwertujesz te pliki, bo ja nie potrafię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też narobiłem sobie chętkę na ten dekoder :D Dobrze by było przed zakupem zapoznać się z instrukcją obsługi tego dekodera, może ktoś podać link do pliku PDF z instrukcją obsługi, ja szukam i nie mogę znaleźć, znalazłem tylko PDF z kartą informacyjną tego dekodera, instrukcji nie mogę znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten dekoder i jestem zadowolony :) nie mogę jednak odczytać nagranego materiału na komputerze, konwertować też nie mogę :/

 

Odnośnie USB. Można nagrywać na zewnętrzny dysk HDD, ale najlepiej taki który pobiera mało prądu, albo ma własne zasilanie. Zapisane pliki można oglądać i konwertować na komputerze.

 

jakim program konwertujesz te pliki, bo ja nie potrafię :(

 

Tak jak pisałem kilka postów wcześniej na komputerze można odtwarzać i konwertować tylko filmy i programy nagrane na kanałach niekodowanych. Programy i filmy nagrane na kanałach kodowanych niestety nie da się odtworzyć na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojawił się nowy soft do Opticuma X8. Co zauważyłem to nie można niestety sortować kanałów podstawowych (od nr 1 do 100). Poza tą "nowością" nie zauważyłem żadnych istotnych ulepszeń. Czyli n-ka zrobiła "piękny prezent świąteczny" dla użytkowników tego dekodera, między innymi i dla mnie. Teraz poważnie zastanawiam się nad sprzedażą tego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja go dostałem wczoraj (tuner) i mail od sprzedającego, żeby nie aktualizować softu (też wczoraj), przy załączaniu nie miałem komunikatu o aktualizacji (ani dziś, ani wczoraj), także nie aktualizowałem :) wygląda na to, że nowy soft jest od wczoraj; nie rozumiem was... mi nie przeszkadza lista kanałów narzuconych przez n, ja staram się moje kanały, które najczęściej oglądam, zapamiętać ich numery :) jak mi je zmienią, to albo od nowa je zapamiętam, albo mogę sobie listę kanałów wydrukować :) i nie ma problemy :D do Smokey: a jakie jeszcze inne ulepszenia lub ugorszenia znalazłeś w nowym sofcie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...