Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

a w realiach wygląda to tak,że to n wchłania c+ :) :).

 

Hhahahahah :brawo: Tak to wygląda jakby C+ się nagle obudziła i stwierdziła że lepiej się połączyć z ''N'' bo: ma więcej kanałów,klientów i w ogóle jest super...A jak zrobimy ''parowanie'' zniknie piractwo i te okropne splittery :shock:

 

Trochę to wszystko żałośnie wygląda...Niestety(stety :?::?: ) umowę mam do 6/2013, a po tym okresie trzeba będzie bardziej wykorzystać ''Linux'' :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problematyczne sa dla mnie przypuszczalne rozwiazania nc+ . Rozwazam rezygnacje po zakonczeniu umowy. Nie interesuja mnie dwa dekodery jeden do polsatu drugi do cyfry juz to przerabialem strasznie niewygodne rozwiazanie. Ewentaulnie z rezygnowalbym z multiroomu to wtedy jeszcze bylaby mozliwosc korzystania z modulu polsatu i nc+ na wlasnym dekoderze tylko ze prawdopodobnie dekodery ci nie obsluza modulu cyfry. Wydawac wiec znow kase na dekoder ? Parowanie likwidacja spliterow to akurat nie jest tak duzy problem. Problemem jest ograniczona mozliwosc uzywania wlasnych dekoderow do dwoch platform. Wiaze sie to z dosc duzym wydatkiem. A wiec nieoplacalne. Juz lepiej zeby byly te czasowki jak w polsacie niz pomysl rodem z n. Tak wiec jestem kolejnym abonentem z pakietem wyzszym ktory rozwaza rezygnacje. W cuda nie wierze ze ogranicza piracki dostep do swoich programow. W necie mozna wszystko ogladac i pewnie nic sie nie zmieni. Utrudnia tylko zycie abonentom ktorzy regularnie placili. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na fuzji stracą wszyscy:

- abonenci, bo utrudni im się zycie (parowanie, gorszy multiroom, droższe pakiety, ...),

- platforma (C+ + N = NC+), bo straci jednak część abonentów (raczej tych z cyfry),

- producenci niezależnych dekoderów, bo kto je będzie kupował,

- producenci splitterów (to chyba oczywiste).

Może ktoś zyska? Ale kto?

Jakieś pomysły?

 

A może wygranym będzie Pan Solorz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyskaja;

abonenci,bo beda mieli najlepsze dekodery na rynku i najlepsza oferte cenowa (sama NC+ bedzie duzo tansza niz N i C+ razem)

plafforma-bo po uszczelnieniu sygnalu bedzie miala wieksze dochody (wszak przybedzie ok 800 tys nowych abonentow)

producenci -napchali sobie juz kieszenie a teraz zaczna robic bardziej zaawansowane odbiorniki zeby wspoldzialaly z modulami CI+ i dalej beda robic kase.

producenci spliterow-no tylko oni sa przegrani choc znajac Polaczkow to zaraz wszyscy przerzucą sia na platforme Orange bo tam sa jeszcze nie parowane karty.

starczy?

a straca jedynie kombinatorzy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy przerzucą sia na platforme Orange bo tam sa jeszcze nie parowane karty.

Jak nie ma, jak są. Czarne karty (Viaccess 5.0?) nie działają w niczym innym niż na dekoderze z którym zostały sprzedane. Kwestia czasu kiedy wymienią ludziom sprzęt na nowszy czy zrobią jakiś inny myk i też się skończy. Na jakiś czas przynajmniej..

 

Zgoda, operator będzie miał większe zyski przez uszczelnienie.. Ale czy naprawdę to jest korzyść dla wszystkich? (wszakże teraz podnosi się, że ceny są wyższe, bo spora rzesza ludzi kradnie sygnał) Nie wydaje mi się żeby (pomijając podwyżkę związaną z nowymi prawami itd.) zwiększone dochody platformy po uszczelnieniu miałyby odciążyć chociaż trochę abonament uczciwego Kowalskiego, który rzekomo teraz dopłaca również za oglądających na lewo. Gwarantuję, że dalej będzie płacił za "oglądających na lewo", chociaż dawno ich nie będzie. Kasa się musi zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o własnych tunerach, że mają swoje możliwości, bo mają i z tym się zgodzę. :D

Ale np ze znajomych co mają Cyfrę+, każdy ma dekoder od platformy, bo im jest tak wygodnie i w większości nie radzą sobie z pełną obsługą, a co dopiero ze sprzętem który ma jeszcze więcej różnych rzeczy i bajerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na fuzji stracą wszyscy:

- abonenci, bo utrudni im się zycie (parowanie, gorszy multiroom, droższe pakiety, ...),

- platforma (C+ + N = NC+), bo straci jednak część abonentów (raczej tych z cyfry),

Co Wy tak z tym parowaniem i utrudnianiem życia? Cyfrowy Polsat paruje kartę z dekoderem, moduły sprzedaje z wielkimi oporami i ilu ma abonentów? A dekodery CP uchodzą za najgorsze dostępnych w polskich platformach. NC+ raczej zyska abonentów, co prawda z jakimiś niskimi pakietami ale zyska. Biorcy splitterów i sharingu kiedy stracą dostęp do tv to albo przerzucą się na DVB-T albo co bardziej prawdopodobne, wybiorą jakiś niski pakiet NC+. Tak samo był kilka lat temu w CP. Piracono go na potęgę, latał na tunerach FTA. I nagle nastała ciemność. Wszyscy rzucili się po legalny abonament. To dlatego teraz CP ma tylu abonentów ilu ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom to nie problem. Praktycznie każdy ma w domu sieć bezprzewodową, więc nie taki diabeł straszny jakim go malują. Clone+ czy Access Point... Co za różnica? Na pewno będzie bardziej estetycznie.

Parowanie to tymczasowe rozwiązanie. To prędzej czy później nie obroni się przed pewnymi środowiskami.

Ponawiam raz jeszcze jeden temat. Co z platformą multimedialną? Widzę, że ADB ma licencję na MHP. Z przerzuceniem się na HBB czy MHW byłby pewnie problem (głównie w kontekście pozostawienia nbox'ów u obecnych abonentów N.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomasso, jezeli w poddtekscie mowisz/myslisz o "niezyskownej platformie n" to chyba przestrzeliles, bo zysk jest moze kiepski ale jest.

A jeszcze wiekszy potencjal na wyciaganie kasy czyli polaczenie w nc+. Ta koncepcja to wspolczesny element biznesu - nawet jezeli jest "z epoki drobnego cwaniaczka..." ty chyba nie dostrzegasz w jakim kierunku to zmierza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cassub-jasne,hahaha

beda miec 800 tys wiecej palcących abonaament i bedą z tego powodu niezadowoleni.

no i spac nie moga bo paru krzykaczy z tego forum przejdzie do...a diabli wiedza gdzie.

pewno jeszcze i tak mamusia z tatusiem oplacaja abonament.

 

ja tam wiem jedno..bedzie liga angielska na Canal+ to mnie koniami nikt z tej platformy nie odciagnie chocbym nawet musial moj wlasny tuner wsadzic do szafy.

nie bedzie-zrezygnuje bo nic wiecej i tak nie ogladam a to co mnie intwersuje mam za friko na internecie lub tv zagranicznych FTA czy naziemnej NTC w Czechach czy Slowacji (LM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cassub-jasne,hahaha

beda miec 800 tys wiecej palcących abonaament i bedą z tego powodu niezadowoleni.

no i spac nie moga bo paru krzykaczy z tego forum przejdzie do...a diabli wiedza gdzie.

pewno jeszcze i tak mamusia z tatusiem oplacaja abonament.

 

ja tam wiem jedno..bedzie liga angielska na Canal+ to mnie koniami nikt z tej platformy nie odciagnie chocbym nawet musial moj wlasny tuner wsadzic do szafy.

nie bedzie-zrezygnuje bo nic wiecej i tak nie ogladam a to co mnie intwersuje mam za friko na internecie lub tv zagranicznych FTA czy naziemnej NTC w Czechach czy Slowacji (LM)

 

bądźmy precyzyjni 800 tysięcy więcej ale do podziału pomiędzy udziałowców nowej spółki a nie dla CANAL+ Cyfrowy S.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko niedzielni "znafcy" , że kompletnie się wam miesza OPCJA Canal+ z platformą Canal+ (Cyfrowy). Zakup PL za wielka kase to ból dla właściciela stacji jak sprzedać ten towar i nie polec. Opcje z droga piłką ma jedynie część uzytkowników platformy (do tego sprzedaż poza platforma).

I tak polski żuzel był na Cyfrze (TVPSport), ale operator nie musiał się martwić czy TVP przepłacił czy nie (czy nawet zbankrutuje) tylko zgarniał marżę. Teraz MUSI zadbać by wydatek się zwrócił .... a tu już trzeba główkować.

Podobnie z piłka.

Z powiększenia BAZY jeszcze nie ma dochodów...

ot, przypomnę cytacik plff:

- Załóżmy, że klient Cyfry+ płaci dziś Cyfrze+ 60 zł miesięcznie za dostęp do transmisji z meczów Premier League, ich pakiety filmowe i autorskie kanały. W tym samym czasie ma "n", czyli Champions League, Ligę Europejską, filmy z wytwórni 20th Century Fox. Naprawdę Pani uważa, że sprzedamy mu te obie rzeczy za to samo 60 zł? - mówi wywiadzie dla RzeczpospolitejMarkus Tellenbach, szef TVN. - No więc odpowiadam, że nie, bo ponosimy koszty nadawania tych wszystkich kanałów. W takich rozliczeniach płacimy np. 20th Century Fox od każdego jednego klienta. (...) Podobnie nie można mieć Champions League i Premier League za cenę jednej z tych lig, bo my nie płacimy ceny za jedną z tych lig, ale za obie (...) Nasza fuzja nie będzie więc oznaczała tylko wyższych kosztów, wzrośnie też nasz średni przychód z jednego abonenta - dodaje szef TVN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytałem wątek od ok.50-60 str. i bawi mnie.

zyskaja;

abonenci,bo beda mieli najlepsze dekodery na rynku i najlepsza oferte cenowa (sama NC+ bedzie duzo tansza niz N i C+ razem)

plafforma-bo po uszczelnieniu sygnalu bedzie miala wieksze dochody (wszak przybedzie ok 800 tys nowych abonentow)

producenci -napchali sobie juz kieszenie a teraz zaczna robic bardziej zaawansowane odbiorniki zeby wspoldzialaly z modulami CI+ i dalej beda robic kase.

producenci spliterow-no tylko oni sa przegrani choc znajac Polaczkow to zaraz wszyscy przerzucą sia na platforme Orange bo tam sa jeszcze nie parowane karty.

starczy?

a straca jedynie kombinatorzy..

 

Skąd ma przyjść 800 tyś nowych abonentów?? :lol2: Skąd ta liczba? :brawo:

 

Rynek w Polsce jest mocno nasycony, a liczba Polaków z roku na rok będzie niższa ( ujemny przyrost )

Liczby jakie są obecnie dla n i c+ to łącznie ok. 2,5 mln abonentów.

Jak sami operatorzy wstępnie szacują ok. 500 tyś. jest zarówno abonentem n jak i c+ (tyle osób po wprowadzeniu nc+ zrezygnuje z 1 umowy po okresie wypowiedzenia)

2,5mln- 500 tyś. = 2mln.

Na razie nie planują zmieniać regulaminów, aby z tych 0,5mln jak najdłużej trzepać kasę dopóki dopóty nie skończą im się umowy.

1)Jeżeli nowa nc+ wprowadzi parowanie to część ludzi z własnym sprzętem powie dość, część zostanie, ale jak " dzieliła kartę z sąsiadem " to weźmie niższy pakiet.

2) Wyższa cena też spowoduje odpływ, bo ludzie ostatnio myślą jak tu zaoszczędzić w kryzysie, gdzie z pracą coraz gorzej

DVB-T też niewiele ale zabierze. Internet i kablówki docierają coraz dalej i zabierają młodych którzy idą do dużych miast na studia i do pracy.

 

Celem dla nc + powinno byc utrzymanie tych 2 mln za wszelką cenę, a o 3 mln to marzenia.... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...