Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Ok. teraz rozumiem o co Ci chodzi, ale co za różnica czy kupimy ruter+kabel bezpośrednio w punkcie sprzedaży NC+ (przy zakupie multiroomu) czy zrobimy to osobno. Tak przynajmniej masz wybór jaki ruter/switch kupisz a tak znowu by się zaczęły narzekania, że NC+ wciska nam na siłę jakiś model rutera. Tak czy siak trzeba by za to płacić obojętnie u kogo to kupimy. Rozumiem, że w porównaniu z obecnym multiroomem są to dodatkowe koszty, ale też dodatkowe możliwości - do 6 tunerów.

Poza tym uważam, że w tym wypadku zapewnienie infrastruktury sieciowej należy do właściciela każdego mieszkania/domu a nie NC+.

Pozostańmy w takim razie przy swoich zdaniach, bo to nie miejsce na tego typu dyskusje. Znowu robi się [beep] w tym wątku.

Ode mnie to tyle w tym temacie.

 

P.S. w przypadku czaszy branej od C+ kable również musisz kupić na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie: Wiadomo, że abonenci Cyfry prędzej czy później będą musieli wymienić dekodery na sparowane z kartą lub się pożegnać.

 

 

Przeczytaj sobie uważnie post @cyfra.tv ze strony 188 (punkty 5 i 6). Będzie możliwość korzystania z własnego tunera, tyle tylko, że z modułem CI+. I tu rodzi się pytanie, na które nikt (być może poza decydentami w nc+) nie zna odpowiedzi, czy moduły te będą działały w trybie legacy. Póki co, dyskusja na tym forum to wróżenie z fusów. Na szczęście, marzec tuż, tuż, więc wszystko niebawem się wyjaśni. I wtedy będziemy mogli rozmawiać o konkretach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w trybie legacy (jezeli bedzie dostepny) bedzie dzialalo nagrywanie na dysk oraz TimeShift? Bo gdzies czytalem informacje, ze nie jest to mozliwe.

O ile się nie mylę to zależy jak to sobie ustawi operator. W chwili obecnej ja mam moduł CI+ TNK HD, który pracuje w trybie legacy i spokojnie sobie nagrywam, stosuje timeshift - moduł zachowuje się jak zwykły moduł CI. Mam nadzieję że ta polityka będzie utrzymana, tym bardziej że z tego co wiem, to c+ który używa pełnego CI+ również nie stosuje żadnych ograniczeń w nagrywaniu i timeshiftingu.

Więc skoro zarówno n-ka jak i C+ nie stosują ograniczeń, to nie widzę powodu żeby twór powstały z ich połączenia jakieś ograniczenia wprowadził - byłoby to nielogiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nMultiroom od początku jego istnienia 25 mies. w wersji obecnie nazywającej się Premium (MRP).

Odniosłem wrażenie że mało kto z wypowiadających się widział MRP lub MRS (Standard) na oczy.

Sugeruje zapoznać się z FAQ na forum "n". http://nhdtv.pl/forum/forumdisplay.php?f=126

Chyba wpuści bez zakładania konta.

Podstawowe założenia:

- wystarczy kabel LAN (żadne 2 żyły, pełne 8 żył) jeżeli 2 dekodery, więcej dekoderów to switch.

- WiFi dla MRS, znam ludzi którym działa dobrze.

- MRP LAN 100 Mb/s ledwie wystarcza na wyświetlanie list nagrań i VOD (pełno małych filmików), WiFi 11n (300Mb/s) 2,4 lub 5 GHz daje w teście jakości połączenia <50 Mb/s i jest to mało.

- MRP trudno używać równocześnie obydwóch dekoderów jeżeli nie ma anteny do dodatkowego (nagrywanie).

- dodatkowy dekoder nawet gdy korzysta z własnej anteny sprawdza uprawnienia co kilka sek.

- jeżeli masz router możesz przez niego uzyskać dostęp do Internetu.

- dodatkowe dekodery mają mniejszą funkcjonalność jak podstawowy.

- osobiście mam o MRP dwa słowa "prawie działa", MRS za mała funkcjonalność dla moich potrzeb.

Uciekłem z "n" głównie z powodu multiroom i mam nadzieje że jak najdłużej będę mógł korzystać z MR C+ na Pace.

Zapewne multiroom w nc+ będzie inny, na innym sprzęcie, z innym oprogramowanie, nie ma się co martwić na zapas.

FAQ na forum "n" powinno wszystko wyjaśnić, można również poszukać instrukcji na n.pl jako PDF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem że w n są dwa rodzaje MR? Jeden w którym kablem leci obraz z głównego nboxa do drugiego nboxa. I tutaj jest potrzebna szybka sieć domowa. I drugi MR gdzie kablem, siecią lecą tylko uprawnienia? Bo obraz mamy dzięki podłączonej antenie sat do drugiego dekodera. Jeśli tak to ten drugi MR to prawie to samo co robią splittery. No chyba że źle rozumiem działanie MR w n?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Be89 źle rozumiesz. Obydwa multi łączysz kablem lub wifi tylko w jednym masz dekoder Hd 5800 a w drugim dh dvbt 2850. Najprostsza różnica że w tym 1 masz tylko jakby dwa dekodery z dostępem do tv a w drugim rozwiązaniu masz dostęp do dysku z turbodekodera (a 2850 ma wbudowane dvbt z którego korzystasz na obu dekoderach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy dekoder - TURBO 5720SX/CARBO 2 x ant.

Dodatkowy MRP - 2850ST/APOLLO lub 2849 może być bez ant. (nie zalecane przy intensywnym użytkowaniu). Korzysta przez LAN/WiFi z HDD podstawowego, uprawnienia, nie ma pełnej funkcjonalności podstawowego dekodera, nie działa pauza, największej szybkości LAN wymaga wyświetlenie list do odtwarzania z HDD, WiFi 11g nie nadaje się.

Dodatkowe MRS - 5800 musi być antena i sygnał tylko z własnej anteny, LAN/WiFi uprawnienia, musisz używać tego prostego dekodera, oglądasz tylko prosto z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Be89 źle rozumiesz.

Moim zdaniem Be89 dobrze rozumie. Ja po przestudiowaniu schematów dzięki linkowi od @Blonka rozumuję dokładnie tak samo.

Blonka popraw mnie jeśli się mylę. Oczywiście w MRS funkcjonalność białych dekoderów jest mniejsza niż czarnego ale sygnał sat mają "swój". W przypadku MRP biały może dodatkowo korzystać z dysku czarnego ale sygnał sat ma właśnie dzięki czarnemu. No i przy MRP potrzebne jest połączenie LAN lub wysokoprzepustowe wifi.

Pytanie do @Blonka

znam ludzi którym działa dobrze.

a czy znasz, którym działa źle?

MRS za mała funkcjonalność dla moich potrzeb.

Jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Jest to tak proste i mało wymagające od sieci LAN że gdy w systemie "n" dobre numerki powpisują musi działać. Poczytaj na nhdtv.pl dziwne problemy mieli.

ad 2. Dla mnie TV istnieje już tylko z HDD, po prostu MRS nie jest dla mnie.

Ani MRS, ani MRP nie można porównywać z MR C+ lub z spliterami.

EDIT

Za telewizorem powiesiłem dysk SSD i teoretycznie mam nagrywanie DVB-T itd. na razie nie wiem po co, ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blonka

ad. 1 Czyli jeśli coś nie działa to raczej z powodu błędów po stronie użytkownika a nie sprzętu. Po prostu wystarczy poprawnie wszystko podłączyć (router wifi n 150/300 Mbps -WNCE2001 Netgear-tuner) i skonfigurować a będzie działać bez zarzutu? Czy podczas pracy (przesyłania uprawnień) sa jakieś zacięcia?

ad. 2 Ja obsługi HDD oraz VOD potrzebuję tylko na jednym dekoderze a na pozostałych czterech tylko "na żywca" bez HDD, VOD i time shiftingu. Czyli wystarczy mi MRS, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Nie używałem nigdy MRS. Z tego co przeczytałem problemem w pojedynczych wypadkach może być nie ten nr dekodera i karty w systemie "n". http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=28971 Najprostszym chyba rozwiązanie w razie czego są porady nOlsbit lub mail doradca (malpka) n.pl. Można tel. do BOK.

U znajomego hula na WNCE2001, DHCP od roku prawie, 2 dodatkowe, uruchomił bez problemów.

Ad 2. ITI 5800S jeżeli ci wystarcza, to tak. To jest najstarszy, najprostszy, ale chyba najmniej problemowy nBox.

http://n.pl/moje-n/pomoc/faq-najczescie ... tandard-hd

http://n.pl/-/media/N/NPL/Pomoc/Instruk ... oderow.pdf

Na jednej pojedynczej umowie mam takiego w domu (bez MR), poza tym że co około dwa lata stoi inna sztuka, bo wysiadł, wymiana bez problemowa, bez restartów działa. Jeden chyba nie przeżył codziennego wyłączania zasilania, Mamę nie umiałem tego oduczyć.

By działały dodatkowe, Czarny - podstawowy musi być załączony, http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=3918 (5 x 19 W u Ciebie).

Ale jak będzie, co będzie, za ile w nc+ dowiemy się już niedługo.

Jak już pisałem MRS jest tak prosty, że musi działać. Trochę podstawowej wiedzy o sieciach komputerowych i MRS powinien działać.

Gdybym dostał dwa dekodery TURBO do MR i między nimi tylko uprawniania po LAN dalej bym był w "n" i płacił wyższe rachunki jak płacę w C+.

Nawet ten 5800S jest szybszy od Pace, ale za prosty dla mnie.

Dekoder CLRA były super, ale oprogramowanie MRP go "psuło", od roku coraz bardziej.

Do MRS jest inne oprogramowanie i chyba nie udało im się go zepsuć.

To tylko subiektywne moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie: Wiadomo, że abonenci Cyfry prędzej czy później będą musieli wymienić dekodery na sparowane z kartą lub się pożegnać.

 

 

Przeczytaj sobie uważnie post @cyfra.tv ze strony 188 (punkty 5 i 6). Będzie możliwość korzystania z własnego tunera, tyle tylko, że z modułem CI+. I tu rodzi się pytanie, na które nikt (być może poza decydentami w nc+) nie zna odpowiedzi, czy moduły te będą działały w trybie legacy. Póki co, dyskusja na tym forum to wróżenie z fusów. Na szczęście, marzec tuż, tuż, więc wszystko niebawem się wyjaśni. I wtedy będziemy mogli rozmawiać o konkretach.

 

Wiem o tym, czytałem ten wątek. Tylko co z posiadaczami tunerów bez wejścia na moduły? Karta C+ działa praktycznie w każdym czytniku, zatem myślę, że wielu użytkowników ma swoje tunki tylko z czytnikiem/ czytnikami kart, bez wejścia na moduł. Poza tym czy taki moduł umożliwi jednoczesne nagrywanie i oglądanie innego kanału w odbiornikach dwugłowicowych? ? Watpie aby był wielostrumieniowy....

 

Najbardziej ciekawi mnie, czy abonenci n po przejsciu do nc+ też będą musieli wymieniać swoje tunki -mam nadzieję, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem... Czytając ten krótki artykuł z linka http://spam.org/index.php?option= ... &Itemid=82 można stwierdzić że można zostać z tym co się ma obecnie w N czy Cyfrze+ lub przejść na nową ofertę. Tak więc jeżeli ja chcę tylko to co mam obecnie to będę mógł zostać, tak? A co z dekoderem? Ten z linka ma w opisie WiFi czyli rozumiem że obecne dekodery N w ogóle tego nie posiadają czy mają zablokowaną tą funkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć tak ma być jak sam to rozumujesz - czyli chcesz to zostajesz przy obecnej ofercie lub dobrowolnie przechodzisz na nową już nc+ = inne kanały czy też cena za pakiety. Dekoder dla abonentów eNki pozostaje bez zmian, chyba że będziesz chciał mieć ten bardziej 'wypasiony' z WiFi.

 

Ja jestem tylko ciekaw czy będą oni jakoś obecnym abonentom się zareklamować i w ogóle poinformują na piśmie co to się dzieje z obecną platformą abonenta.

Nie każdy wie w ogóle, ze obecna sytuacja (dwóch platform N i C+) potrwa jeszcze tylko kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zabiliście mi ćwieka tą informacją :/. Wczoraj zauważyłem, że moja umowa z cyfrą plus przeszła na czas nie określony, a co się z tym wiąże - płacę kilkanaście zł więcej. Planowałem dziś przedłużyć jednakże w mieszkaniu posiadam 2 odbiorniki i bazuję na spliterze. Nie wiem teraz co mam robić, bo dwóch abonamentów nie dam rady płacić. Pozostaje mi chyba tylko zerwanie umowy, podpisanie nowej z kablówką (vectra) i przyzwyczajenie się do niej.

Wydaje mi się, że po sparowaniu kart z dekoderami platforma ta straci sporo klientów, ale każdy robi tak jak mu pasuje i nic na to nie poradzimy.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zamiast z Vectrą związałbym się z CP, ponieważ Vectra ma tragiczną jakość (zwłaszcza po "modernizacjach" sieci), podczas gdy CP ma jakość całkiem niezłą (choć do obecnej C+ i n obydwie platformy [czyli Vectra i CP] się nie umywają); zarazem CP jest tańszy niż Vectra. Poza tym multiroom Vectry jest jeszcze bardziej okrojony niż multiroom n-ki wg Blonki (przy najwyższym pakiecie na 1. telewizorze nie możesz mieć tego samego pakietu na 2. telewizorze, musisz mieć niższy), podczas gdy CP ma multiroom z pełną ofertą kanałową (szkopuł polega na tym, że są 2 karty, które trzeba zamieniać ze sobą co jakiś czas [zazwyczaj ok. tygodnia]). Chyba że ci zależy na dużej liczbie kanałów oraz dobrym sprzęcie, ponieważ pod tymi względami Vectra wygrywa z CP.

 

Też mam podobny wybór co ty (w Elblągu mam po fuzji do wyboru: nc+, CP, Orange TV i Vectra; IPTV nie liczę), póki co czekam jednak na ofertę nc+ (choć przedłużyłem umowę z n i mam od lutego Świat HD + nMultiroom Premium + nSeriale za 73 zł/mies. i być może będę mógł zostać przy tej umowie po połączeniu n i C+ na czas tej umowy).

 

Póki jeszcze możesz - podpisuj umowę z tym operatorem, co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego jeszcze dojdzie wydatek na ruter,kable itd. jeśli operator nie daje od siebie przewodów, rutera,to znaczy,że proponuje niekompletną usługę.w takim przypadku nie powinno być śmiesznych aktywacji i opłaty za dodatkowy tuner.i ludzie dają się na to nabierać?taki numer nie przejdzie w nc+, bo abonenci c+ przyzwyczajeni są do drugiej niezależnej karty.

 

Według mnie to trochę śmieszny argument, ponieważ jeżeli np. ktoś zawiera nową umowę z C+ czy innym "operatorem" a nie ma w domu instalacji satelitarnej to przecież tego za darmo nie dają tylko musisz za antenę, konwerter i przewody zapłacić. Według twojej logiki jest to więc niekompletna usługa - bez sensu.

Kompletnie się nie zgadzam z Tobą @bogas.

W/g Twojej logiki to w takim przypadku:

masz umowę z gazownikami na normalne przyłącze gazu, operator się zmienia/przekształca, masz swoją instalację z której korzystasz obecnie bezproblemowo i zaopatrujesz np. piec dwufunkcyjny i 2 kuchenki.

Nowy operator dostarczy tylko gaz do pieca, a żeby mieć gaz w 2 kuchenkach musisz sobie nowe rurki pociągnąć albo napowietrznie przez wi-fi.

Pasuje Ci taki układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie czytam oraz słucham plotek i informacji w tym temacie i dochodzę do przekonania, że fuzja może być na papierze. Myślę, że oferty "n" i "C+" pozostaną bez większych zmian, natomiast nowa "nc+" zaprezentuje rozbudowaną-nową ofertę programową w oparciu o nowe dekodery, warunki MR itp. Chciałbym się nie mylić i może to pobożne życzenia, ale po co zmieniać to co jest OK dla wiernych abonentów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... natomiast nowa "nc+" zaprezentuje rozbudowaną-nową ofertę programową w oparciu o nowe dekodery, warunki MR itp. Chciałbym się nie mylić i może to pobożne życzenia, ...

Również mam taką nadzieję i życzenie.

... nie wiem dlaczego go odblokowano.

By w innych wątkach nie było tej paplaniny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też jest dobrze w C+ i nowinki n-ki są mi zbędne. Na początku można było poczuć lekką euforie związaną z połączeniem platform a im dalej w las, znając jakieś szczegóły, tym bardziej żałuje że n-ki nie nabyła inna firma. Mielibyśmy nadal zdrową konkurencje trzech platform w tym dwóch z naciskiem na treści premium, jedną z naciskiem na niskie ceny :mrgreen:

Załame się już całkiem kiedy się okaże że będą parowane dekodery z kartą, brak możliwości układania swoich list a do tego TVN-y na pierwszych pozycjach. Zrozumiałbym że za połączeniem idzie wzrost jakości usług ale wygląda na to że będzie odwrotnie. Trzymając dwie a nawet trzy oferty jednocześnie (przez jakiś czas) nie zostanie zwolnione miejsce na HB, myślałem że chociaż pousuwają zbędne kanały i duble w SD. A oni będą trzymać nikomu niepotrzebne kanały tylko dlatego żeby nie dać abonentom powodu do ucieczki, przynajmniej do końca umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...