Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Brak konkurencji niestety negatywnie wpływa na jakość i konkurencyjność usług, wówczas nie ma walki o klienta jak to ma miejsce np w sieciach komórkowych. Póki co nic do końca nie wiadomo i większość to spekulacje, ile z tego będzie prawdy jak to będzie wyglądało ostatecznie, prawdopodobnie już niebawem się dowiemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra.tv miała ten wątek zamknąć do czasu nowych faktów, nie wiem dlaczego go odblokowano.

Jaki sens jest zamykac wątek w którym i tak wszyscy wiemy że sa to informacje tylko i wyłacznie oparte na szczątkowych danych które podały nam osoby faktycznie zorientowane w temacie, oraz naszych przypuszczeniach tzw. plotkach.

Piszę to dlatego ze wczoraj spacerowałem trochę po centrach handlowych i rozmawiałem z dystrybutorami C+, i tutaj od jednego (nie będę wymieniał gdzie i kto) usłyszałem że gdzieś od marca wszystkie punkty C+ będą przemianowane na nc+ i będą oferować niezależnie oferte C+ oraza niezaleznie n-kę. Co do wspólnej oferty o która najbardziej pytałem to dopiero wg. wiedzy przedstawiciela będzie na koniec tego roku.

Oczywiście po zapytaniu czy są to informacje oficjalne stwierdził że nie.

Miałem tej informacji wogóle nie podawać, ale chciałem wszystkim chętnym zamykania tego tematu naświetlić że lepiej byłoby zakazać autoryzowanym przedstwicielą podawać nie pewne informacje, niż zabraniac na forum szarym abonentom wygadać się z góry wiedząc ze są to tylko plotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i przedłużyłem umowę, wstrzymam się tylko na razie z zakupem dekodera HD w razie jakby platforma zdecydowała sparować karty. Byłem w dwóch punktach cyfry +. W jednym z nich poinformowano mnie, że będzie możliwość migracji do nc+, a jeśli nie będę chciał pozostaje na starych warunkach w c+. Równolegle będą dostępne 3 opcje : c+ , n i nc+. Nie wykluczone, że takie parowanie w najbliższym czasie zostanie wprowadzone. W drugim natomiast powiedziano mi, że na tą chwilę nic oficjalnie nie wiadomo i że wie tyle co i ja, a może i mniej :). Czyli nic nowego

Nie chce zaśmiecać forum wiec zapytam tu: Czy to prawda, że jeśli włożę kartę do sagemcoma to po aktualizacji z automatu stracę możliwość rozdzielania sygnału przez spliter nawet po powrocie do starego Philipsa SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Sugerowałem się tym zdaniem:

"W trakcie aktywacji karta aktualizuje się do nowej wersji ROM opisanej w menu jako DNASP400 RevI45. Póki karta jest widziana jako DNASP400 RevI41 - może współpracować ze splitterami i innymi dekoderami, ale nie zadziała z Sagemcom DSI87."

Ja posiadam Sagemcom DSI83

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/659801,Koniec_sharingu_w_Cyfrze__Karty_C_parowane_koniec_sprzedazy_modulow_CI.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak, ktoś tu pisał, ze obecni abonenci będą mogli pozostawać przy swoich umowach.... to jak do tego mają się jutrzejsze promocje eNki na 15 m-cy?

Myślę że jeśli abonent może rozwiązać umowę to może to zrobić także n i Cyfra+. Np. pod koniec roku zaproponują jakąś rewelacyjną ofertę migracyjną, jeśli ktoś jej nie zaakceptuje to się rozstaną. W ten sposób 1 stycznia 2014 nie będzie już abonentów n i Cyfry+ a tylko nc+. Wszystkie transpondery będzie można przełączyć w DVB-S2, ew. jeden zostawić na potrzeby abonentów CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu sie dzieje totalna panika jeszcze nie ma oficjalnej wiadomości o parowaniu kart a tu pełny lament jak to wprowadzą trochę firm padnie na pewno te od splitterów i dekoderów Ferguson , Opticum i inne ci to muszą mieć dopiero nerwy i nie śpią po nocach do oficjalnej wersji platformy nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zapewne w nocy spoceni przewracają się z boku na bok i liczą barany. Ale nie do końca. Jest jeszcze TNK SD oraz Smart HD, gdzie splittery działają i działać będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję oficjalne stanowisko Firmy PYCH dotyczące splitterów Clone+. Jest to odpowiedź na zapytanie mailowe w sprawie powstania nowej platformy NC+ i ewentualnego parowania kart a co za tym idzie wyeliminowania splitterów. Zapytanie pisałem w imieniu swoim jak również społeczności ForumSatKurier. Co jak myślę upoważnia mnie do prezentacji treści odpowiedzi:

 

Witam,

Dane techniczne nowej platformy, takie jak system kodowania czy wybrane tunery poznamy dopiero z chwilą pojawienia się pierwszej oferty NC+. Informacje jakie w tej chwili krążą po sieci nie są w żaden sposób potwierdzone. Na dzień dzisiejszy wiemy, że przez co najmniej najbliższe 2 lata będą równolegle utrzymywane dwa systemy kodowania, czyli tak jak ma to miejsce dziś. Co będzie później tego jeszcze nie wiemy. Na chwilę obecną nie ma powodów do obaw a kwestię fuzji obu platform na bieżąco monitorujemy. Na wszelkie zmiany będziemy reagować poprzez publikację nowych wersji oprogramowania.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Xxxxxxxxxxx Xxxxxxxxxxx

Specjalista ds. technicznych

Tel. +48 22 24428xx

Fax. +48 22 2442847

Mob. +48 xxx xxx xxx

Email tech@pychinternationalelectronics.com

PYCH International Electronics Sp. z o.o.

ul. Lipkowska 21

04-801 Warszawa

http://www.pychinternationalelectronics.com

 

W zasadzie tyle, czyli na razie nic nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają napisać do swoich klientów, sorry zwijamy złoty interes.

I skąd mają informacje że przez co najmniej najbliższe 2 lata będą równolegle utrzymywane dwa systemy kodowania :?:

Najgorzej panikują osoby, które korzystały z splitterów, sharingu, no niestety im się ukróci.

A co twierdzą, że parowanie to strzał w nogę, to dlaczego platforma n i Cyfrowy Polsat, tak dużo mają abonentów, przecież oni też stosują parowanie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To konto stworzył taki sam maniak telewizyjny jak połowa forumowiczow tego forum, jak nie jedna z tych właśnie osob....

Więc radzę sie nie sugerować tym kontem, ponieważ wszystkie dane i wpisy które sie tam pojawiły, zostały wałkowane kilka dni wczesniej na tym i innym forum.

Nic nowego te konto nie wnosi.

Jak nie wierzycie to poobserwujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie panowie nieoficjalny profil. Ale widzę,że nawet oficjalny punkt Cyfry w Rydułtowach opiera się o ww profil. https://www.facebook.com/pages/Cyfra-Ry ... 9068487096. W jednym z komentarzy na fanpagu tego oficjalnego profilu można przeczytać "Już za niedługo otwarcie nowego punktu nc+ w Rydułtowach. Nowa oferta nowej platformy już przed Wielkanocą!!!. To drugie zdanie jest zaczerpnięte właśnie z tego nieoficjalnego profilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...