Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 210 Combo


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze chciałbym się poradzić czy wystarczy pod Arivę jakiś zwykły używany dysk zewnętrzny np. 40 lub 80GB, chodzi mi głównie o zminimalizowanie kosztów, tak aby z wysyłką wyniosło to poniżej 100 zł.

 

Oczywiście, że tak. Jednak wiem, że niektóre dyski twarde 2,5" sprawiały kłopot. O ile się nie mylę, to chyba były Toshiby.

 

ArtS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odszukać kanał RIC z Astry z tp. 12692.25, ale wyszukuje mi kanały z innego tp. Usuwałem tp i dodawałem nowy i nie pomaga.

Wchodzę do menu, na listę transponderów, odszukuje wybrany, skanuje.

Gdy szukam 12692 to zamiast kanałów Hitradio OE3, ORF czy właśnie RIC wyszukuje mi kanały z tp. 12544.75 H

(Sat1 ProSieben Kabel1 N24 SIXX itp.)

O co chodzi?

 

Czy wie ktoś o co może chodzić z tym tp. 12692, albo na próbę wyszukać kanały z tego tp. i mi napisać jakie zostały wyszukane?

Mi cały czas wyszukuje Sat1 ProSieben Kabel1 SIXX itp

Sprawdź parametry kowertera w menu instalacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Astrze

mam ustawiony uniwersalny (9750-10750)

DiseqC 1.0 ustawione na port2

DiseqC 1. wyłączone

polaryzacja automatyczne

 

Na HB

mam ustawiony uniwersalny (9750-10600)

 

Pomogło, wyszukało. Uniwersalny (9750-10600)

Ale gdy mam to ustawienie to mam RIC a nie mam Trwam, Sport 1 i innych

Bo te z kolei chodzą tylko na uniwersalny (9750-10750)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

co to może być, jak obrócę antenę na dawnego Siriusa 4°, nie wyszukuje kanałów, po analizie okazało się, że tuner wyłapuje kanały ale o częstotliwościach przesuniętych -46, np. transponder 12111,00 wyszukuje kanały z niego pod częstotliwością 12065,00 i tak dla wszystkich transponderów, wie ktoś co jest tego przyczyną, że tuner niewłaściwie przeszukuje częstotliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

no kiedyś wgrywałem soft, wszystko ok poza Siriusem, na innych satelitach właściwie przeszukuje i wynajduje kanały, a na Siriusie nie, albo brak sygnału na aktywnych transponderach albo błędnie wyszukuje kanały (na danym transponderze kanały znajduje z innych transponderów), dopiero po odjęciu od częstotliwości wartości 46, znajduje właściwe kanały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Astrze

mam ustawiony uniwersalny (9750-10750)

DiseqC 1.0 ustawione na port2

DiseqC 1. wyłączone

polaryzacja automatyczne

 

Na HB

mam ustawiony uniwersalny (9750-10600)

 

Pomogło, wyszukało. Uniwersalny (9750-10600)

Ale gdy mam to ustawienie to mam RIC a nie mam Trwam, Sport 1 i innych

Bo te z kolei chodzą tylko na uniwersalny (9750-10750)

 

Ja na Astrze i HB mam ustawione 9750-10600 i wszystko działa. Ustaw tak samo, wykasuj programy które nie działaja przy tym ustawieniu i spróbuj ponownie je wyszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 9750-10750 działa wszystko, tylko ten RIC nie działa (Na 24 kanały, które mam z Astry wszystkie działają oprócz RIC)

Na 9750-10600 nie działa np TRWAM i inne kanały, ale RIC działa

Na 9750-10700 nie działa TRWAM i kilka innych , a RIC działa.

 

Gdy ustawie 9750-10600 to nie dam rady wyszukać ponownie TRWAM, bo sygnał jest 45%-10%

 

Próbowałem ruszać zezem, ale nie pomogło nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dosyć tanio zakupić moduł CI pod kartę TNK. Za 39,99 zł na allegro.

W miarę szybko Ariva łapie kanały przez moduł (akurat mam tylko 3 takie kanały: nSport, TVP Sport i Disney Channel).

 

Poustawiałem sobie kanały sportowe i wygląda to bardzo ciekawie.

Można połączyć na jednej liście kanały kodowane z Hotbird (z 2 kart: Cyfra, TNK) plus niekodowane Hotbird, niekodowane Astra i do tego DVB-T.

 

Canal Plus Sport HD (Cyfra+, Hotbird)

Canal Plus Gol HD (Cyfra+, Hotbird)

Canal Plus Weekend HD (Cyfra+, Hotbird)

Eurosport HD (Cyfra+, Hotbird)

Eurosport 2 HD (Cyfra+, Hotbird)

Polsat Sport News (DVB-T)

nSport (TNK, Hotbird)

TVP Sport (TNK, Hotbird)

Orange Sport (Cyfra+, Hotbird)

SportKlub (Cyfra+, Hotbird)

Supertennis HD (FTA, Hotbird)

Sport 1 (FTA, Astra)

Eurosport Deutschland (FTA, Astra)

TVN Turbo HD (Cyfra+, Hotbird)

plus kilka FTA: Rai Sport 1, Rai Sport 2, JSC Global Sport, AD Sport 1, Saudi Sport 1, Saudi Sport 2, Arriadia, Dubai Sports 3, Al Jazeera Sports Global

 

Funkcjonalność Arivy jest bardzo duża. Nie wiem jak mogłem używać dedykowanego tunera z listą Cyfry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalność Arivy jest bardzo duża. Nie wiem jak mogłem używać dedykowanego tunera z listą Cyfry...

 

Tak już jest że wciskają swój sprzęt, a za nie drogie pieniądze można mieć naprawdę znakomity dekoder typu Ariva 210.

 

Mam takie pytanie korzysta ktoś lub korzystał z dysku zewnętrznego Samsung 500GB ?

Gdyż planuję zakupić, i jestem ciekaw jak współpracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cyfre+, tylko sie tak zastanawiam, nad pozniejszym wzieciem N - ogolnie to zalezaloby mi na odbiorze Multiligi Mistrzow z tych dodatkowych kanalow N (tylko dla abonentow). Zadne nPremium (czyli TNK HD i NNK HD) mnie nie obchodza bo tam nawet nie ma powtorek meczow, ktore lecialy na tychze kanalach, nie mowiac o reszcie. Na jakiej zasadzie wydaja karty wraz z modulami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu nie gra w twojej wypowiedzi @Umkwatata. Z tego co wiem N-ka nie wydaje kart z modułami. Moduły są dostępne w ofercie N na kartę i TNK HD. A zresztą poczytaj: http://n.pl/oferta/dekodery/modul-ncam Niektórzy pisali, że jakieś kanały z oferty N działają w zwykłym dekoderze przez ich kartę, ale z tego co wiem to i tak nie wszystkie. Dzieje się tak bo dekoder jak i moduł jest parowany z kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że można dostać tylko moduł w ofercie ,, Telewizja N na kartę"

W zwykłej umowie dostajesz sparowaną kartę z dekoderem.

Jeżeli masz np. Cyfrowy Polsat, lub N na kartę to będzie chodziło bez problemu.

Nie orientuję się tylko czy nowe moduły N mają tryb Legacy, dlatego odsyłam do innego wątku, bo nie chcę wprowadzać w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Moi Drodzy mam następujący problem z tunerem ariva 210combo, podpiętą mam cyfrę + i niestety tuner nie wyłapuje mi wszystkich programów HD, a te które są, przerywają i obraz zanika, bądź jest nie płynny. Siła sygnału na antenie jest 85 a jakość 75, na kanałach na których obraz urywa się, jakość spada np. do 20.

Bardzo proszę Was o pomoc, co mogę zrobić, czy poprawić ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...