Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niby wszystko jasne, ale wolę się upewnić. Do odbioru kanałów z karty C+ na arivie 202e nie potrzebuję żadnych dodatkowych modułów itp.?

 

Ferguson Ariva 202E posiada tzw. czytnik uniwersalny, który obsługuje także m.in. karty CYFRY+. Dzięki temu nie potrzebujesz dodatkowo modułu CAM. Po prostu wkładasz swoją kartę CYFRY+ do czytnika Arivy 202E i gotowe! :D Oczywiście musisz też zaprogramować w pamięci tunera kanały CYFRY+. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja jest w Menu, w sekcji "System TV", o ile dobrze pamiętam, bo teraz jestem w pracy. ;)

A swoją drogą, ta funkcja "HDMI-CEC" to nawet fajna sprawa. Nie trzeba naciskać przycisku "Power" na dwóch pilotach, aby włączyć/wyłączyć telewizor i tuner. :) Ja to mam u siebie włączone. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to by sie przydala funkcja taka ze gdy ustawie w tv czas do wylaczenia telewizorka np na 30 minut zeby dekoder mi sie automatycznie tez wylaczyl. Jak narazie tv sie wylaczy a dekoder dopiero po 3 godzinach, czyli wychodzi 2,5 godziny chodzenia na marno gdy ja spie( lubie zasypiac z wlaczonym tv, cisza przeraza mnie:p)

 

Ps. Pożyczyłem od brata spliter nazwa jego chyba to Minipic splitter pic(tak jest napisane na karcie spliterowskiej) no i u ojca na dekoderze sd czyta a u mnie w ferdku arivie 202E nic a nic nie czyta, co jest powodem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem Dzisiaj Arive 202E. Od razu wgrałem nowy soft żeby od nowa nie robić listy kanałów pod C+. Mam problem z poprawnym odtwarzaniem MKV (nie wiem czy ten problem by występował przed zmianą softu na nowy). Problem polega na tym że dźwięk działa a obrazu nie ma podczas odtwarzania MKV. Pojawiają się tylko pojedyncze klatki video podczas szybkiego przewijania ale podczas normalnego odtwarzania obrazu niema. Wiecie jak temu zaradzić, też tak macie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zacząłem testować Arivę 202E i niestety nie działa prawidłowo ze spliterem bezprzewodowym SmartWi, ścina okropnie, płynnie działa do ok 2 metrów, a inne tunerki nie mają problemu na 20 m w tym kilka ścian.

Nie pomogła zmiana ustawień, będę szukał innego tunera. Może ktoś poleci jakiś inny hd, do tej pory używałem Pace HD z dyskiem 500 gb, śmigał, że miło, ale trzeba było oddać właścicielowi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Arivę 202 od 2 dni.

Podłaczona pod przewodowy spliter na Pic-u.

Chodzi jak na razie bez wiekszych problemów.

Raz się obraz zaciął (ale wtedy jeszcze miałem zegar taktujący na 6 MHz .Po zmianie na 3,6 MHz brak zacięć.)

Wiem że to jeszcze krótki okres czasu, ale jak na razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zacząłem testować Arivę 202E i niestety nie działa prawidłowo ze spliterem bezprzewodowym SmartWi, ścina okropnie, płynnie działa do ok 2 metrów, a inne tunerki nie mają problemu na 20 m w tym kilka ścian.

Nie pomogła zmiana ustawień, będę szukał innego tunera. Może ktoś poleci jakiś inny hd, do tej pory używałem Pace HD z dyskiem 500 gb, śmigał, że miło, ale trzeba było oddać właścicielowi:)

A czy zmieniłeś w ustawieniach zegar taktujący z 6 MHz na 3,6 MHz i czy masz najnowszy soft w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem Dzisiaj Arive 202E. Od razu wgrałem nowy soft żeby od nowa nie robić listy kanałów pod C+. Mam problem z poprawnym odtwarzaniem MKV (nie wiem czy ten problem by występował przed zmianą softu na nowy). Problem polega na tym że dźwięk działa a obrazu nie ma podczas odtwarzania MKV. Pojawiają się tylko pojedyncze klatki video podczas szybkiego przewijania ale podczas normalnego odtwarzania obrazu niema. Wiecie jak temu zaradzić, też tak macie???

Jeszcze raz przekonwertuj film bo teraz w sieci filmy dają na pałę ( tak samo się robi w dvix) .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przekonwertuj film bo teraz w sieci filmy dają na pałę ( tak samo się robi w dvix) .......

Dokładnie o jakie przekonwertowanie chodzi? Mam wziąść nie działający plik MKV i "stworzyć z niego" ponownie MKV. Jaki program?

A co z tym czarnym tłem jak sie wyswietlaja napisy na kanalach mozna to zmienic zeby nie bylo tego tła.

Potwierdzam to co powiedział majeranek15, można to zmienić w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie zdaje że jak na razie to najlepszy dekoder Ariva ze stabilnym dopracowanym softem jak i całym układem ustawień w samym tunerku a mam porównanie z Ariva 200 Combo i 120 Combo, jednak bardziej wydajny procesor okazał sie strzałem w dziesiatke grafika ekranowa też bardziej przyjemna dla oka. Jak dla mnie ten model nie odstępuje z jakością obrazu od Opticumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie zdaje że jak na razie to najlepszy dekoder Ariva ze stabilnym dopracowanym softem jak i całym układem ustawień w samym tunerku a mam porównanie z Ariva 200 Combo i 120 Combo, jednak bardziej wydajny procesor okazał sie strzałem w dziesiatke grafika ekranowa też bardziej przyjemna dla oka. Jak dla mnie ten model nie odstępuje z jakością obrazu od Opticumów.

 

Jacabad chciałbym żeby tak było. Niestety jak to u Fergusona zawsze się coś znajdzie do poprawienia. Rzeczywiście nie jest najgorzej ale...

 

Istotną dla mnie funkcją jest możliwość nagrywania z pomocą timerów. Czasami się to udaje a czasami nie. Parę dni temu nagrywałem coś z Canal +. Film się nagrał w postaci czarnego ekranu, który odtwarza się ze zdwojoną prędkością (nagrałem pędzącą czarną dziurę).

W czwartek ustawiłem 2 nagrania z różnych kanałów (chyba pr 2 i polsat film). Niestety filmy nachodziły na siebie czasowo (jakieś 10 minut) więc poprzycinałem i kawałki i zrobiłem 2 minuty przerwy pomiędzy nimi. W nocy wstawałem więc sprawdziłem co słychać na arivie. Na wyświetlaczu było REC więc zadowolony położyłem się spać. Rano sprawdzam nie nagrało się nic, ani jeden ani drugi film. Dodam, że mam wyłączony timeshift bo wkurzało mnie ciągłe drapanie dysku (choć to pewnie nie ma znaczenia).

Zaliczyłem też już jedną zwiechę przy wychodzeniu właśnie z nagranych kawałków.

 

Druga sprawa jaką zauważyłem to to, że po wyjściu z jakiejś funkcji na kanał na wyświetlaczu tunera nadal świeci się menu. Dopiero przełączenie na inny kanał powoduje wyświetlenie numeru kanału. Może to nic, a może gdzieś coś się blokuje.

 

Przydałby się też jakiś szybszy dostęp do timerów. W FK7900 wciskałem klawisz usb/pvr i wybierałem czy chcę oglądać czy nagrywać. Tutaj zanim dotrę do timerów to w zależności od tego gdzie się otworzy menu muszę przyciskać kilka razy klawisz pilota.

 

To tak z ostatniej chwili. Po drodze pewnie znajdzie się jeszcze parę kwiatków. Ale jak na świeżo wypuszczony sprzęt to nie jest najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...