Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie możesz oglądać kanałów SD [576i50] w rozdzielczości HD[1080i-1920x1080] 1] mimo ,że sygnał przepuszczasz przez HDMI- zawsze będą duże zniekształcenia..

I tak dobrze ,że HDMI przepuszcza tak niskie częstotliwości.

Czasami programy sportowe nadawane są w 720p-wtedy byłby lepszy odbiór.

Tryby pracy HDMI

HDMI 50Hz --- 576p 720p 1080i 1080p

HDMI 60Hz --480p, 720p, 1080i 1080p?

 

Gdyby program był nadawany w 480p -to przy ustawieniu częstotliwości na 50HZ -nie byłby odbierany tylko przy 60Hz

To miał na myśli chyba Mr.Orbita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, co do SD: ustawiasz 576i ->obraz skaluje telewizor i rozciąga do rozdzielczości matrycy 1080p, Twój Sharp 830 raczej ma dobry procesor więc powinien robić to doskonale, jak ustawisz 1080p to sygnał Pal obrabia dekoder i skaluje, samemu trzeba dojść przy pomocy wzroku co ma lepszy skaler; zasada jest taka że im mniej skalowania tym lepiej i skalowanie w dół daje rezultaty lepsze niż w górę, jeśli piszę bzdury proszę mnie wyprowadzić z błędu stosownym linkiem bądź wyjaśnieniem łopatologicznym :P

 

edit1: do HD wiadomo - 1080i lub p przy czym jak to działa na 1080p nie sprawdzałem (brak odpowiedniego tunka), zlinczujcie mnie za to lub nie ale sam czasami dostrzegam, jak i wiele innych osób, lepszą jakość odbioru SD na kablu Euro (RGB) ale tak samo trzeba potestować na różnych konfiguracjach sprzętowych; zasada że HDMI jest najlepsze nie zawsze się sprawdza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ci pekjr - tam są o ile pamiętam dwa 1080i - jedno 1080i_50, drugie 1080i_60. Jeśli dobrze pamiętam i wybrałeś drugie no to wybrałeś źle i dlatego brak płynności. Wartość nie ma być tam najwyższa tylko dostosowana do posiadanego TV.

 

A jeżeli mój telewizor ma 100 Hz to którą częstotliwość mam wybrać bo odbiera mi przy obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie: chodzi o częstotliwość odświeżania obrazu. W Europie z uwagi na historyczne zaszłości systemu PAL używa się wielokrotności 25 Hz, czyli 50, 100 etc. W USA z uwagi na zaszłości związane z NTSC używa się wielokrotności 30 Hz, czyli 60, 120. Odbierać będzie zawsze przy obydwu wartościach, ale jeśli ekran TV nie jest przystosowany do danej szybkości odświeżania - obraz nie będzie płynny po wyborze wartości mu niepasującej (trudno to wypatrzyć - wymaga płynnych obrazów). Czyli wybór wartości najwyższej nie zawsze jest prawidłowy i jest to najczęściej popełniany błąd przy konfiguracji w ogóle - więcej nie znaczy lepiej. W każdym razie efekt końcowy zależy od konkretnego TV - na jednym wyjdzie, na innym nie. Jeśli problem z płynnością się pojawia, to sprawdzenie tego ustawienia to pierwszy krok przy poszukiwaniu problemów. W każdym razie z odpowiedzi usera @ci pekjr wynika, że ma dobrze, czyli to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Ariva 202E ma dopiero być dopiero w połowie stycznia a może trosze później Ferguson nie przewidział takiej sprzedaży tego modelu który okazał się bardzo udanym modelem w porównaniu do poprzedników, trzeba uzbroić sie w cierpliwość i troszkę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem 20 grudnia i na aledrogo było tylko około 10 sztuk (po wpisaniu 202e) a sprzedawca u którego brałem miał tylko 2 sztuki, więc faktycznie pobyt jest ogromny :) Ja jestem zadowolony prawię w 100%, do w pełni szczęścia brakuje mi możliwość zgrania nagrania na kompa i obejrzenie, jak na razie nie można otworzyć zakodowanego pliku :( mam nadzieję, że to wkrótce się zmieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypuszczenie Arivy 102E i 202E z szybszym i wydajniejszym procesorem okazało sie strzałem w dziesiątkę dla Fergusona, dekodery zeszły jak świeże bułeczki ze sklepów i bardzo dużo ludzi jest zadowolonych z tego modelu ja też osobiście go polecam i pytam się po co komu wersja Combo jak teraz każdy telewizor ma tuner DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dali lepszy procek, lepsza grafike slot na 2 karty

Z tymi slotami na 2 karty to tak niezupełnie, bo w rzeczywistości slot na samą kartę (czytnik uniwersalny) jest jeden, natomiast drugi to jest też slot, ale tylko na moduł CAM wraz z kartą. Sama karta do niego nie pasuje.

[...] pytam się po co komu wersja Combo jak teraz każdy telewizor ma tuner DVB-T.

W sumie masz rację, ale pamiętać też należy, że zapewne wiele osób posiada jeszcze starsze telewizory LCD/plazmowe, które, jeśli posiadają już wbudowany tuner DVB-T to jeszcze działa on tylko w systemie MPEG-2. Natomiast w Polsce obowiązuje system MPEG-4. Przykładem tutaj jest np. 3-letni Samsung 52" LCD moim rodziców, który to ma wprawdzie tuner DVB-T, ale jeszcze właśnie w systemie MPEG-2. :? Ale że moi rodzice mają też "n-kę" to im to tam bez różnicy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i pytam się po co komu wersja Combo jak teraz każdy telewizor ma tuner DVB-T.

 

Poręczniej jest przełączać kanały pomiędzy DVB-S i DVB-T w jednym tunerze - w ramach jednej listy, aniżeli skakać z wbudowanego tunera w Tv do Arivy i odwrotnie.

Oczywiście znaczenie ma tez obsługa jednym pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, chociaż z drugiej strony, jak ktoś ma swój tuner i np. CYFRĘ+ to tak na dobrą sprawę te DVB-T jest mu już niepotrzebne, bo praktycznie wszystkie kanały z DVB-T są też w CYFRZE+. No, chyba że do celów nagrywania, np. nagrywamy coś na TVN-ie, a w tym czasie z DVB-T oglądamy np. coś na Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...