Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Istotną dla mnie funkcją jest możliwość nagrywania z pomocą timerów. Czasami się to udaje a czasami nie. Parę dni temu nagrywałem coś z Canal +. Film się nagrał w postaci czarnego ekranu, który odtwarza się ze zdwojoną prędkością (nagrałem pędzącą czarną dziurę).

W czwartek ustawiłem 2 nagrania z różnych kanałów (chyba pr 2 i polsat film). Niestety filmy nachodziły na siebie czasowo (jakieś 10 minut) więc poprzycinałem i kawałki i zrobiłem 2 minuty przerwy pomiędzy nimi. W nocy wstawałem więc sprawdziłem co słychać na arivie. Na wyświetlaczu było REC więc zadowolony położyłem się spać. Rano sprawdzam nie nagrało się nic, ani jeden ani drugi film. Dodam, że mam wyłączony timeshift bo wkurzało mnie ciągłe drapanie dysku (choć to pewnie nie ma znaczenia).

Zaliczyłem też już jedną zwiechę przy wychodzeniu właśnie z nagranych kawałków.

 

Witam

Mam ten sam problem nastawiłem dziś nagranie filmu przez EPG i ten sam przypadek czy potrafi ktoś poradzić co się dzieje? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giena666 a jaką masz wersje softu, u mnie każde nagranie ustawione z epg prawidłowo nagrywa, jedynie od czasu do czasu jak ustawiam ręcznie timery nie przez epg to nagra ale czasem nagra z innego kanału ale o tym samym czasie, rzadko kiedy w ogóle nie nagra, ja mam softa 1.14b3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juri, ale to nie może być tak, że czasami nagrywa a czasami nie. Nie ważne jakiej funkcji użyjesz skoro jest, to powinna działać prawidłowo. Ja też mam 1.14b3.

 

Parę postów wcześniej pisałem o tym jak tuner sam mi się włączał podczas prasowania. Okazuje się, że prasowanie nie miało z tym nic wspólnego. Dzisiaj rano sprawdzałem czy nocne nagrywanie było skuteczne (akurat tym razem tak), po czym wyłączyłem tuner a on sam się włączył wraz z telewizorem i tak 3 razy pod rząd. W końcu wyłączyłem funkcję cec (wyłączania pilotem od telewizora obu sprzętów) i zostawiłem go włączonego a zgasiłem tylko telewizor. Chyba po raz 3 mam jakiś problem jak wychodzę z odtwarzacza nagranych programów. Może gdzieś tam jest problem?

Co ciekawe w nocy, w momencie włączenia się zaprogramowanego nagrywania włączył się również telewizor. 2 razy go wyłączałem, a on podnosił się wraz z tunerem. Dopiero jak poczekałem z minutę to udało mi się go wyłączyć bez ponownego załączenia wraz z tunerem.

Uff, mam nadzieję, że informatycy Fergusona czytają to forum i wezmą sobie nasze uwagi do serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja każde swoje uwagi co do softu pisze do fergusona [http], bo chińczyki nie wiadomo czy czytają fora, i dobrze jakby do YouTube dodali polskie znaki w wyszukiwarce

 

ariva 202e posiada wyjście HDMI z protokołem HDCP[czyli hdmi 1.3 jeśli się mylę to prosze mnie poprawić]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale jeśli tak:

 

Kartę Cyfry+ wkładasz bezpośrednio do czytnika kart (Card Reader), a do CI możesz włożyć jakiś moduł z kartą (np. CP Nnk, choć nie wiem czy z 202E moduły tych platform właściwie współpracują, musisz doczytać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jestem posiadaczem tunera ferguson ariva 202e. Mam kilak pytań do Was koledzy.

1. Siła sygnału 84%

jakość sygnały 74/5%, czy tak może być i jest wszystko oki ?

2. Soft jaki mam to maincode: V1.10B4. Czy to jest ten najnowszy ze strony producenta (1.14B3) czy jakiś inny ?

 

I teraz moje uwagi odnośnie tego co czytałem na poprzednich stronach. To obraz na kanałach SD nie jest wcale taki straszny, czytając to co niektórzy tu piszą bylem przerażony czy podjąłem dobrą decyzje kupując tego ferdka. Na kanałach HD jest bomba :D, w porównaniu do mojego poprzedniego tunera HF 8800 HD. ;)

Dodam tylko, że dekoder dopiero co uruchomiłem i działa ze spliterem serverwirelink firmy PYCH. Z góry dziękuje za pomoc ;). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1; ja ma tak ale na monoblock i wszystkie HD ładnie chodzą bez zarywania w deszczu jak i w śniegu ale jak nie zasypie czaszy :P

ad2: 1.14B3 jest najnowszy, ale będzie za niedługo nowy bo jest jakiś problem z modułami nHD chyba

jak będziesz wgrywał nowy soft to przez USB, i tak najpierw powrót do ustawień fabrycznych, wgrać soft, po wgraniu znów ustawienia fabryczne, i po tym robimy już co chcemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz moje uwagi odnośnie tego co czytałem na poprzednich stronach. To obraz na kanałach SD nie jest wcale taki straszny, czytając to co niektórzy tu piszą bylem przerażony czy podjąłem dobrą decyzje kupując tego ferdka. Na kanałach HD jest bomba :D, w porównaniu do mojego poprzedniego tunera HF 8800 HD. ;)

 

Ja np nie twierdziłem że obraz Sd jest straszny ale nieco gorszy niż w starym mediasacie thomson którego używałem. Teraz jednak już się przyzwyczaiłem i ta różnica nie jest tak odczuwalna.

Denerwuje mnie jednak inna rzecz. Mam wrażenie że niektóre kanały są jakby "za jasne" a niektóre "za ciemne" przez co nie mogę ustawić optymalnej jasności i kontrastu. Jak rozjaśnię to te za jasne stają się tak jasne że aż nie da się oglądać a jak odwrotnie to te ciemne są jak w mroku. Takim zbyt jasnym kanałem jest np tvp info a ciemne są np canal plus hd , canal plus hd film. dodam że próbowałem ustawiać jasność i kontrast na tv jak i tunerze ale niestety 100% efektu brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...