Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc sprawdziłem na 2 kablach HDMI i to samo jest , scarta nie podlączałem bo jednak mam te kilka kanałów HD które chcę oglądać. Mam nadzieje że nowszy soft coś pomoże.

 

Jacabd rozumiem że po aktualizacji moją listę kanałów trafi szlag? Bedzie taka jak po fast scanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji tuner powraca do ustawień fabrycznych musisz wszystko ustawić od nowa powodzenia ale jakość kanałów SD zależy od Bit Rate sam sobie porównaj obraz na TVP1 TVP2 TVP INFO jest gorszy od TVN 24 POLSAT tak juz jest to sama CYFRA+ powinna polepszyć jakość kanałów przez lepsze BIT Rate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest różnica w ustawieniach dobrze to widać na tvn24 i polsat news, jak ustawimy system TV na By Source to automatycznie ustawia 576i, a jak przełaczymy na By Nativ TV to przełącza na 1080p i jest lekkie rozmycie na dolnych paskach, a właśnie przy 576i są ostre krawędzie liter na paskach informacyjnych, ja mam tv sony 40z5500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam999 - to chyba zależy gdzie kupileś, mi koles w sklepie powiedział że kurierem.

juri- na 576i chyba nie oplaca się ustawiać bo telewizja HD nadaje max na 720p więc warto z tego korzystać. Mówicie że TVP1 , tvp2 i tvp info nadają gorzej od polsatu czy tvn24. Pewnie tak ale na starym thomsonie sd wcale nie bylo u mnie tego widać bo kanały tvp wyglądały poprostu lepiej ale cóż... jakoś to przeżyję. Może za jakiś czas HD to będzie standard a nie opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (a właściwie to już wczoraj ;) ) kupiłem sobie pendrive 16GB do mojej Arivy 202E i chciałem wypróbować jego działanie z tym tunerem poprzez nagranie na nim materiału do oporu, aż do zapełnienia pamięci. Uruchomiłem nagrywanie ręcznie. Jednak równo po dwóch godzinach nagrywanie automatycznie się zatrzymało. W instrukcji od Arivy znalazłem informację o opcji domyślnego czasu nagrania ręcznego. Według instrukcji, opcja ta powinna być tutaj: Menu -> nagraj -> ustawienia PVR -> . Jednak u mnie w tym miejscu takiej opcji NIE MA!!! Ktoś wie może, dlaczego? Z tego, co kojarzę to na początku chyba tę opcję tam widziałem i jej nie ruszałem. Teraz jednak chciałbym ten czas zmienić (wydłużyć), ale nie mogę, bo nie mam tej opcji! Przeszukałem już wszystko, całe menu tej Arivy. I nic!!! Nie pamiętam teraz, czy tę opcję widziałem przed wgraniem najnowszej wersji oprogramowania ze strony Fergusona, czy już po. Bo może w tej najnowszej wersji softu Ferguson "zapomniał" o tej opcji? Normalnie jaja... :/ Jeśli ktoś wie, w jaki sposób mógłbym ten czas zmienić to bardzo proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeszcze nie posiadam ale zastanawiam się nad kupnem tunera HD do C+. Zmieniłem TV, teraz mam 2 tunery na SD na spliterze kablowym. Moje pytanie czy ktoś testował lub ma podłączony arive na czymś takim, czy będzie dziłać. Zależy mi na tym bo dzieciaki okupują jeden TV na bajkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja też myślę, że jak na taką cenę to ten tunerek jest całkiem fajny. Ma wprawdzie trochę mankamentów (o czym napisałem na poprzedniej stronie tego tematu, a także teraz poniżej dla przypomnienia, bo chyba nikt nie zauważył :roll: ), ale mimo to uważam, że za takie pieniądze warto ten tunerek kupić. Ja ogólnie jestem zadowlony. :)

 

A teraz ponawiam jeszcze raz swoją prośbę!!!

Wczoraj kupiłem sobie pendrive 16GB do mojej Arivy 202E i chciałem wypróbować jego działanie z tym tunerem poprzez nagranie na nim materiału do oporu, aż do zapełnienia pamięci. Uruchomiłem nagrywanie ręcznie. Jednak równo po dwóch godzinach nagrywanie automatycznie się zatrzymało. W instrukcji od Arivy znalazłem informację o opcji domyślnego czasu nagrania ręcznego. Według instrukcji, opcja ta powinna być tutaj: Menu -> nagraj -> ustawienia PVR -> . Jednak u mnie w tym miejscu takiej opcji NIE MA!!! Ktoś wie może, dlaczego? Z tego, co kojarzę to na początku chyba tę opcję tam widziałem i jej nie ruszałem. Teraz jednak chciałbym ten czas zmienić (wydłużyć), ale nie mogę, bo nie mam tej opcji! Przeszukałem już wszystko, całe menu tej Arivy. I nic!!! Nie pamiętam teraz, czy tę opcję widziałem przed wgraniem najnowszej wersji oprogramowania ze strony Fergusona, czy już po. Bo może to w tej najnowszej wersji softu Ferguson "zapomniał" o tej opcji? Normalnie jaja... :/ Jeśli ktoś wie, w jaki sposób mógłbym ten czas zmienić to bardzo proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dysk, który jest już sformatowany w systemie FAT32 lub NTFS (za pomocą kompa) to nic dodatkowo nie musisz robić. Podłączasz dysk do tunera i gotowe. Możesz nagrywać. :)

Co do zawieszania się Arivy 202E to, odpukać, moja jak na razie działa bez zarzutów. Nic się nie wiesza, nie restartuje itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti ja podobnie jak ty kupiłem sobie pendrive 16gb Kingstona i po podlaczeniu pokazuje mi że calkowita pojemność 14,6GB, wiesz może dlaczego? Po za tym sprawdzilem na fabrycznym sofcie (jeszcze nie aktualizowałem) i też nie mam tej opcji o której piszesz więc problem jest ciekawy. Co do nagrywania to próbowałem cos nagrać z Canal + HD (jakies 3 min materiału) i niestety kilka razy obraz nagrania się zawieszał na chwilke choć czas szedł do przodu. Potem spróbowalem coś nagrać z Tv polonia i było ok. Macie jakieś pomysły dlaczego tak było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaco78

 

Ja kupiłem sobie pendrive 16GB marki Patriot. Według danych producenta ma on prędkość zapisu 27MB/s, a odczytu też chyba coś koło tego. Z tego, co tak patrzyłem to Kingstony w większości mają prędkość zapisu do 5MB/s, więc rzeczywiście mogą być zbyt wolne do tej Arivy 202E, gdyż wymaga ona (według informacji z instrukcji obsługi) pamięci o prędkości zapisu na poziomie co najmniej 9MB/s. Pendrive Kingstona też posiadam (pojemność 8GB), ale nie próbowałem go w tej Arivie. Używam go tylko do kompa. Ten Patriot 16GB, który wczoraj (a właściwie już przedwczoraj ;) ) kupiłem, działa z moją Arivą 202E prawidłowo. Tak przynajmniej wynika z mojego wstępnego jego sprawdzenia. Jednak przyjrzę się temu jeszcze dokładniej.

 

Wracając jeszcze do sprawy braku w menu tego tunera opcji ustawiania długości domyślnego czasu nagrywania ręcznego to rzeczywiście jakieś to dziwne jest. W instrukcji od Arivy 202E jest wyraźnie ta opcja opisana i pokazana nawet na screenie. A mimo to, w menu tunera jej nie ma. :? Jaką masz dokładnie wersję softu w swoim tunerze? Bo może jednak masz już tę najnowszą... :roll: Wiesz, nie wiem co w takiej sytuacji robić. :? Myślę, że chyba trzeba będzie "uderzyć" w tej sprawie do Fergusona, bo najprawdopodobniej jest to jakiś "byk" w sofcie. Ferguson powinien jak najszybciej opracować jakąś "łatkę" przywracającą wspomnianą opcję. Skoro opcja ta powinna być i jest nawet opisywana w instrukcji obsługi, a mimo to w menu tunera jej nie ma to z tego powodu tuner ten jest niepełnowartościowy!

Co do pokazywania pojemności 16GB-ajtowego pendrive przez tuner jako 14,6GB to u mnie też tak jest. Jest to normalne, gdyż producenci pamięci przenośnych podają ich pojemność w systemie dziesiętnym licząc, że 1GB = 1000 MB, podczas gdy w rzeczywistości 1 GB = dokładnie 1024 MB. I stąd właśnie te rozbieżności. W kompie też tak jest. Np. ja mam dysk twardy o pojemności 500GB, a Windows pokazuje mi, że ma on pojemność 472MB... :roll: Tak już się to po prostu przyjęło. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (a właściwie to już wczoraj ;) ) kupiłem sobie pendrive 16GB do mojej Arivy 202E i chciałem wypróbować jego działanie z tym tunerem poprzez nagranie na nim materiału do oporu, aż do zapełnienia pamięci. Uruchomiłem nagrywanie ręcznie. Jednak równo po dwóch godzinach nagrywanie automatycznie się zatrzymało. W instrukcji od Arivy znalazłem informację o opcji domyślnego czasu nagrania ręcznego. Według instrukcji, opcja ta powinna być tutaj: Menu -> nagraj -> ustawienia PVR -> . Jednak u mnie w tym miejscu takiej opcji NIE MA!!! Ktoś wie może, dlaczego? Z tego, co kojarzę to na początku chyba tę opcję tam widziałem i jej nie ruszałem. Teraz jednak chciałbym ten czas zmienić (wydłużyć), ale nie mogę, bo nie mam tej opcji! Przeszukałem już wszystko, całe menu tej Arivy. I nic!!! Nie pamiętam teraz, czy tę opcję widziałem przed wgraniem najnowszej wersji oprogramowania ze strony Fergusona, czy już po. Bo może w tej najnowszej wersji softu Ferguson "zapomniał" o tej opcji? Normalnie jaja... :/ Jeśli ktoś wie, w jaki sposób mógłbym ten czas zmienić to bardzo proszę o pomoc!!!

Nie ma tego w menu tunera. Wcześniej miałem Arive 200 i tam była taka opcja ustawiana czasu nagrywania ręcznego. Ale jest na to rada:

włączasz nagrywanie ręcznie REC, włączy się na parę sekund pasek informacyjny nagrywania i zniknie, następnie naciskasz 2 razy REC i pokarze ci się czas nagrywania i tutaj możesz sobie zmienić na inny niż 2 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barti co do mojego pena to mam podane dwie prędkosci : 10MB/ s - R czyli nagrywanie i 5MB/s - W czyli odczyt. czyli faktycznie chyba nie za szybki ale spelnia wymagania producenta. Poza tym zauważylem że po podlaczeniu go do Arivy dosyć wolno działa przelączanie kanałów i jak rozumiem to wina malej predkosci pena? Co do zaklocen w nagraniu to chyba byla jednak wina anteny ( tylko 60 cm ) i pogody (ostre podmuchy wiatru). Jak nie ma wiatru to kanały HD mi chodzą elegancko a jak dmucha to niekiedy zacinają podczas gdy SD caly czas elegancko tylko ich jakość pozostawia do życzenia. Szczegolnie TVP :( Co do mojego softu to raczej przedpotopowy jest tzn: V1.10B4. Ciągle odwlekam aktualizację bo nie chce mi sie bawić znowu z listą kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacabad

Z tego, co widzę to w systemie NTFS nagrania na moim pendrive również są prawidłowe, tzn. bez żadnych zacięć, czy innych problemów. Odtwarzanie jest płynne i prawidłowe. Ja jednak preferuję system FAT32, gdyż zauważyłem, że system NTFS "zabiera" dodatkowo ok. 90MB pojemności mojego pendrive, co skraca dostępny czas nagrywania. Gdy rozpocząłem nagrywanie to już "na starcie" pokazywało mi 1% zajętej pojemności pendrive. Dlatego też powróciłem do systemu FAT32. Wówczas cała pojemność pendrive dostępna jest dla nagrywania. :)

 

 

@5kt

Podany przez ciebie sposób na zmianę dostępnego czasu nagrywania ręcznego rzeczywiście działa! DZIĘKI WIELKIE!!! :D

Ale zauważyłem, że tuner tej zmiany nie zapamiętuje. Za każdym razem po wciśnięciu przycisku REC na pilocie domyślny czas nagrywania ręcznego jest ustawiony znów na 2 godziny. Wówczas trzeba powtarzać opisane przez ciebie czynności aby ten czas ponownie zmienić. No, ale lepsze już to niż nic! ;) Plusem przy tym jest to, że ten czas domyślny można zmieniać już w trakcie trwania nagrywania, bez jego utraty. :)

Nie zmienia to jednak faktu, że skoro ta opcja, według opisu instrukcji obsługi, powinna być w menu tunera, a jednak jej tam nie ma, pozostawia to trochę niedosyt. :?

 

 

@jaco78

Niestety, @pitter ma rację. To właśnie prędkość zapisu twojego pendrive wynosi 5MB/s (W - Write, z ang. zapis, zapisywać), a odczyt 10MB/s (R - Read, z ang. odczyt, czytać). Skoro po podłączeniu twojego pendrive prędkość przełączania kanałów jest wyraźnie wolniejsza to najprawdpodobniej jest to wina właśnie tego pendrive. Najprawdopodobniej masz przy tym włączoną opcję Time Shift, co powoduje, że tuner cały czas nagrywa na pendrive to, co leci aktualnie na wybranym kanale. Wyłącz ją, a wówczas przełączanie kanałów powinno być już "normalne". Ogólnie mówiąc, niestety twój pendrive jest zbyt wolny, aby można go było zastosować w Arivie 202E. Jak już wspomniałem wcześniej, w instrukcji tego tunera jest podane wyraźnie, że prędkość zapisu musi być na poziomie co najmniej 9MB/s. A skoro u ciebie przy prędkości 5MB/s są problemy z późniejszym odtwarzaniem to najwyraźniej musi być minimum te 9MB/s. :?

Co do odbioru kanałów HD za pomocą anteny 60cm to taka antena "na upartego" może być, ale przy większym wietrze, czy już niewielkim deszczu mogą wystąpić właśnie problemy z odbiorem. Do odbioru kanałów HD zalecana jest antena 80cm lub większa. Oczywiście bardzo ważne jest, aby antena była też precyzyjnie ustawiona. Ja np. miałem problem z odbiorem kanałów HD po podłączeniu mojej Arivy 202E. Pomogło tutaj przekręcenie konwertera w uchwycie. Od tamtej pory odbiór kanałów HD mam prawidłowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie, w ktorym ja kupowałem swoją Arivę, mieli jeszcze cztery sztuki. :) Gdy tam przyszedłem to akurat jakiś facet przede mną też kupował ten tuner i też miał CYFRĘ+. :)

 

A tak poza tym to ja dzisiaj dogłębniej sprawdziłem działanie mojego nowego pendrive z moją Arivą 202E. Nagrałem na nim materiał "do oporu". Zmieściło się na nim dokładnie 3 godziny 30 minut i 15 sekund nagrania, które dokonałem w jednym "kawałku" na kanale TVN HD. :) Potem sprawdziłem, jak jest z odtwarzaniem i stwierdziłem, że wszystko jest OK. Odtwarzanie jest bez najmniejszego "zająknięcia". :) Oczywiście nie przejrzałem nagrania "od deski do deski", bo trwało by to zbyt długo (wspomniany wyżej czas ;) ). Sprawdzałem to "skokowo". Przewijałem do przodu przerwy na reklamy, a w trakcie trwania filmu trochę oglądałem. Potem znów przewijałem reklamy i znów oglądałem nagrany film. Potem przewinąłem trochę filmu i znów oglądałem. I tak aż do końca nagrania. Odtwarzanie było płynne. :) Nagranie to już skasowałem. Kasowanie również było dość szybkie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja probowałem narazie krótkie nagrania HD i SD ( ok 2 minut) i wydaje się że po wyłączeniu timeshiftu nagrywa bez zająknięcia :) i kanały faktycznie wskakują już normalnie czyli jak burza :) Ogólnie jestem zadowolnony z zakupu ( bylem o włos od kupienia Sagemcoma z Cyfry :D) dałem tylko ciała z tym pnedrivem kingstona bo mogłem kupić szybszy :/ no ale cóż, do jednorazowych nagrań od biedy ujdzie i ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...