Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Jerzyxy

 

1. W arivach pod białym przyciskiem EDIT masz możliwość wyboru, czy odbiornik ma korzystać przy dekodowaniu z CI czy CA.

2. Karty Polsatu/TNK HD są sparowane z odbiornikiem operatora lub modułem. Teoretycznie nie masz możliwości (praktycznie tak, ale to kwestia nie na to forum), aby bezpośrednio używać wymienione karty bezpośrednio w czytniku. Prawie wszystkie Ferdki posiadają czytnik uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak pisze kolega powyżej. Ja sobie wgrałem te najnowsze oprogramowanie za pomocą pendrive'a. Szybko i gładko. ;)

Oczywiście po wgraniu nowego oprogramowania trzeba ponownie zaprogramować tuner (wyszukać kanały), gdyż na zakończenie aktualizacji tuner się automatycznie restartuje przywracając jednocześnie ustawienia fabryczne. Uwaga! Nie wgrywać obecnej listy kanałów z obecnej wersji oprogramowania po aktualizacji do nowszej wersji! Może to spowodować nieprawidłową pracę tunera. Trzeba niestety całą "zabawę" z wyszukiwaniem kanałów wykonać ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witam wszystkich na forum.

Śledzę ten wątek od jakiegoś czasu z taką uwagą, że wczoraj nabyłem Arive 202e. :)

U mnie jest to przesiadka z CP i starego Samsunga DSB 305.

Chciałem wykorzystać kartę CP z pakietem w prepaind'zie, ale niestety świecą tylko FTA.

Miałem plan na TNK HD, ale jeżli była by taka mozliwosc to chetnie skorzystam. Mniejsza o HD, ale troszkę oszczędnosci w tym okresie jest wskazane ;))

Podpowiedzcie proszę gdzie szukać pewnych informacji nt. połaczenia A 202e z kartą CP (z wykorzystaniem gniazda CA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest prepaind. Nie chciałbym wiązać się umową nawet taką na 15 mies. (niektórzy uważają to za krótki okres - może w porównaniu z 36 :) ). Zadałem właśnie pytanie do CP przez ICOK czy istnieje mozliwość "wymiany" starego dekodera SD na moduł CAM sparowany z moją kartą. Choć nie do końca wierzę w pozytywną odpowiedź, spróbować nie zaszkodzi ;) . Jednocześnie nadal szukam możliwości uruchomienia mojej karty (nawet w CAMie) i legalnego korzystania po opłaceniu w CP. Tak jak pisałem pozostaje jeszcze opcja z TNK HD, ale to jednak dodatkowa "inwestycja".

 

Co do samej Arivy to mam wrażenie, że jakość obrazu na FTA nie jest do końca zadowalająca. Spróbuję porównać po odpaleniu kanałów SD i wymianie kabla HDMI na lepszy (droższy?). Soft jest aktualny, testowałem różne ustawienia z 1080p i "by surorce" włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szczęśliwych użytkowników Arivy 202e.

 

Ja również dołączyłem do tego grona od wtorku, przesiadając się z Fergusona FK-7900.

 

Pierwsza rzecz, która mnie rozczarowała to brak możliwości odtwarzania nagrań z FK-7900. Niby oba mają format .ts ale w jakiś tajemny dla mnie sposób nie są "kompatybilne". Jeżeli ktoś zna sposób to proszę o podpowiedź.

Wczoraj wgrałem nowy soft ze strony Fergusona, który m.in. miał rozwiązać problem włączania tunera po braku napięcia. Dzisiaj rano włączam żelazko (oczywiście lekkie p[beep]szenie światła w pokoju) i następuje samoczynne włączenie tunera. Wyłączałem tuner, a za każdym razem gdy żelazko zaczynało się nagrzewać historia się powtarzała.

 

Kolejna sprawa to praca dysku z tym tunerem. Mam podłączony 3,5' dysk Samsunga 1,5T z zasilaniem, podzielony na 3 partycje (pierwszą z nich wykorzystywał FK-7900). Niestety podczas gdy tuner jest włączony, dysk cały czas pracuje pomimo, że nic w danej chwili nie nagrywa. Polega to na tym, że z częstotliwością około 2 sekund słychać to charakterystyczne drapnięcie dysku. Gdy dysk był podłączony do FK-7900 drapnięcie zdarzało się może raz na 2 minuty. Tutaj jest to stałe (chyba, że nagrywa to wtedy pracuje inaczej). Czy u Was też tak się dzieje? Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że na początku korzystania z FK-7900 też był taki problem ale któraś kolejna wersja wprowadzanego softu załatała ten problem. Aha, zauważyłem też, że nie ma tego objawu gdy mam włączony kanał, który jest zakodowany.

Dodam, że korzystam z karty Cyfry+.

 

Generalnie muszę przyznać, że wprowadzenie FK-7900 wiązało się z większą ilością błędów oprogramowania do poprawy niż w Arive 202e, ale tak czy inaczej nie udało im się ich ustrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Burito

Z mojej Arivy 202E jakość obrazu na kanałach HD jest znakomita! Mam wrażenie, że nawet jakby ciut lepsza, niż z dekodera n'ki. Sprawdzałem to na kanale TVN HD. :) Oczywiście jakość kanałów SD nie jest już taka rewelacyjna, ale to zupełnie normalne, bo to jest znacznie mniejsza rozdzielczość obrazu. Ale mimo to, też nie jest tak źle. Jakość obrazu na kanałach SD podobna, jak z dekodera n'ki.

 

A teraz mam pytanko nieco z innej beczki, związane również z Arivą 202E. Obecnie mam trochę starszy pendrive firmy GoodRAM o pojemności 4GB. Nagrywanie na nim i późniejsze odtwarzanie z niego przebiega prawidłowo. Jednak z racji dość małej jego pojemności (mieści się na nim średnio ok. 45 minut nagrania w HD) chciałbym sobie teraz kupić jeszcze jeden pendrive, bardziej pojemny. Najlepiej tak ze 16GB. Który polecacie jako dobry do prawidłowej współpracy z Arivą 202E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak mam porównanie bo u mnie w domu jest Ariva 200 combo i Ariva 120 Combo, a teraz zawitała Ariva 202E i tu mile zaskoczenie na korzyść Arivy 202E obraz w HD jak dla mnie troszeczkę lepszy w obrazie SD nie ma różnicy no i grafika ekranowa też bardziej przyjemna dla oka. Mi osobiście sie wydaje, ze te nowe Arivy 102E i 202E wypuścili tylko dlatego że mają szybsze procesory co daje większe możliwości programistom, mogą na nich więcej wyciągnąć, tylko nie rozumie dlaczego od razu nie wypuścili tych Ariv w Combo z głowica dvb-t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, @jacabad. Wyczytałem w instrukcji Arivy 202E, że do poprawnej współpracy wymagany jest pendrive o prędkości zapisu min. 9MB/s. Z tego, co sprawdziłem na necie to ten mój stary GoodRAM ma taką właśnie prędkość zapisu. Upatrzyłem już sobie jeden taki w Komputroniku, też GoodRAM, ale 16GB. Trochę inny z wyglądu, moim zdaniem brzydszy, ale ma prędkość zapisu 10MB/s i tyle samo prędkość odczytu. Tak przynajmniej jest podane przy nim na stronie Komputronika. Więc teoretycznie powinien działać dobrze z tą Arivą... :roll:

O dysku przenośnym też myślałem, ale na razie mogę sobie pozwolić co najwyżej na taki pendrive. :? Na takim o pojemności 16GB powinny wejść "lekko" ze dwie godziny nagrań w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dzisiaj rano włączam żelazko (oczywiście lekkie p[beep]szenie światła w pokoju) i następuje samoczynne włączenie tunera.

 

Łooo matko - człowieku mamy XXI wiek skontaktuj się z elektrykiem i sprawdź sobie instalację bo się kiedyś zabijesz

 

Co do nagrań - to normalne, że między dwoma różnymi technologiami 7900 -SD i 202E- HD nie będą one kompatybilne

bo zupełnie inaczej były nagrywane. W końcu to dwa różne procesory które dzieli technologiczna przepaść.

 

Co do pracy dysku - to też normalne, że pracuje cały czas na 202E bo TimeShift jest domyślnie WŁĄCZONY

czyli tak na prawdę cały czas w tle nagrywa. Jak nie korzystasz z tego to porostu to wyłącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Problemem nie jest instalacja elektryczna (nota bene z XX wieku, a konkretnie z 1977), z którą współpracują wszystkie urządzenia od pralki po laptopy bez problemów (nic mi się samo nie włącza ani nie wyłącza). Z drugiej strony dla Arivy nie mam zamiaru robić kapitalnego remontu instalacji elektrycznej.

Myślę, że informersi Fergusona powinni się bardziej przyłożyć do pracy.

Co do nagrań to szkoda, bo miałem nadzieję, że skoro na obu jest .ts to będzie grało. Ale jakoś sobie z tym poradzę.

Dzięki za podpowiedź w sprawie dysku. Będę w domu to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 202E powinna mieć troszeczkę lepszy obraz niz dekoder nki na kanałach SD i HD.

Ta zasada dotyczy chyba wszystkich tunerów uniwersalnych [do odbioru kilku platform] sami musimy dbać o aktualizację softu, w tunerach dedykowanych jednej platformie -nadawca sam wymienia softy- zato my mamy lepszy obraz.

Ktoś pisał o oszczędnościach , najlepsza wersja oszczędnościowa to w czytniku TNK , w gnieżdzie moduł Polsatu z MiniHD-

razem u mnie: 28zł/mc

Mam pytanie może ktoś to sprawdził: ustawiamy odbiór przez HDMI- czy z gniazd Sart i CVBS - mozemy poprowadzić połaczenie do komputera i obraz będzie na monitorze komputera- nie będzie konfliktu miedzy sygnałem HDMI a CVBS ?

U mnie w tunerze 7300 jest taki konflikt i nie mam obrazu- tylko ,że mam wyjście: podłączenie przez component lub scart.

W Arivie 202E niema componenta- jest tylko scart i CVBS-

przypuszczalnie gdybym telewizor podłaczył do scart a komputer do CVBS -to byłby obraz [słaby ] w komputerze i w telewizorze, ale pytanie co będzie przy podłączeniu przez HDMI?

Być może jest to tylko usterka w 7300, a w 202E niema takiej usterki. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie dolączylem do grona posiadaczy tego zacnego sprzętu jakim jest ariva 202e. Po włączeniu wszystko śmiga elegancko ale.... obraz SD na wielu kanałach jakby gorszy niż na moim starym thomsonie SD od Cyfry!!!! Kanały HD oczywiscie super ale SD... dziwnie jakby niewyrazne , napisy jakby nieostre lekko przymglone. Zacząlem zatem bawić się ustawieniami (jasność kontrast) ale niewiele to pomoglo. Mój telewizor Toshiba nie jest Full HD tylko HD Ready więc przestawilem w systemie tv z 1080p 60 na 720p 50 i ... troszke pomogło ale nadal niektóre kanały SD mam wrażenie że odbierają gorzej niż na starym Thomsonie.Dodam jeszcze że proporcje obrazu mam na auto a wyjscie video: YUV. Macie może jeszcze jakieś sugestie co mogę zmienić? Czy nowy soft by pomógł? Aha jak mogę sprawdzić jaką mam obecnie wersję softu i jak najlepiej wgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na razie tunera ale się nim interesuje.Słabszy obraz SD wyjaśnia manual PL tunera, również Informacja [soft aktualny]

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... down/1267/

Wynika z manualu ,że nie powinno się ustawiać max. rozdzielczości dla SD a góra 720p lub 576i.

Jakośc obrazu zależy też od kabla HDMI czy scart- nie piszesz jaki stosujesz.

Były już uwagi użytkowników o słabej jakości kanałów SD- nie wiadomo czy są one spowodowane nieprawidłową konfiguracją, słabym kablem czy też tuner jest słabiutki.

Ja uważam ,że tuner powinien dawać bardzo dobry obraz - napisz czy udało się go osiagnąc.

Ja w Opticum 7300 na SD - mam doskonały obraz , telewizor w IInformacji wykazuje 720x576 50mhz zarówno HDMI jak component.

Ariva 202E powinna wykazywać conajmniej taki, albo lepszy. :roll:

Ferguson nie może się nachwalić :lol2: ,,Odbiornik został zbudowany w oparciu o zaawansowaną 400MHz jednostkę główną. Wbudowany w nią procesor obrazu przy współpracy z pamięciami DDR II poddaje sygnał rygorystycznemu, pięciostopniowemu procesowi usuwania zakłóceń, filtrowania, wyostrzania, korygowania i wzmacniania. Dzięki temu zapewnia najwyższą dostępną na rynku jakość dźwięku i obrazu cyfrowego w pełnej rozdzielczości Full HD''

Wcześniej wyraziłem taki pogląd: ponieważ w Polsce nikt nie nadaje w 1080p,Ariva 202E ma do dyspozycji tylko 720p[1280x720] z czego max dla HD a minimum 576i dla SD. Tuner niema pośredniej rozdzielczości 1080i [1920x1080].

Wyjaśnić to może ktoś ma w pilocie telewizora funkcję INFO ,która podaje rzeczywistą rozdzielczośc wyswietlaną przez telewizor

Tyle razy prosiłem: podajcie maksymalną rozdzielczośc wyświetlaną przez telewizor za pomocą Arivy 202E- czy jest to 1280x720 czy

1920x1080.Nie jest to bardzo trudne: wystarczy naciśnąc klawisz! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...