Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Jestem swiezo upieczonym posiadaczem Ariva 202e (wczoraj pierwsze uruchomienie) oraz...jednoczesnie nowicjuszem forumowym.

Od pierwszego uruchomienia Ariva wszystko dziala super. Podlaczylem 500gb dysk (Verbatim bez zasilania wlasnego)) i 4 gb pendrive. Sprzet podlaczony przez hdmi (1080i) Bezproblemowo wszystko sie nagrywa i odtwarza.

Mieszkam w UK i signal Cyfra + z malej 80cm anteny (sky) ponad 89%.

Zaraz po podlaczeniu do LAN zassalem nowy firmware. Po szybkiej instalacji soft wyglada ok ale mam kilka uwag:

• Filmy w avi czy mkv dzialaja bez zarzutu (nie widzi rmvb), Napisy w txt niestety nie dzialaja - tylko srt – chyba ze jestem w bledzie?

• Zegar na czuwaniu dziala kompletnie niezaleznie od zegara systemowego (automatycznego), wylaczylem go (niestety) a moglby byc calkiem przydatny. – jakies pomysly?

• Muza dziala super, zdjeciom w wysokiej rozdzielczosci chwile zajmuje zeby sie zaladowac – zaden problem.

• Mam problem z „multiroomem” – kompletnie nie mam pojecia jak usyskac dostep do udostepmnionych w sieci domowej plikow...chyba za ta funkcja jest nie obslugiwana przez 202e (ariva jest podlaczona kablem do rutera i laczy sie internetem bez zadnych problemow – np. Youtube czy radio internetowe). Mam nadzieje, ze jest mozliwe przegladanie plikow z sieci domowej bo jest to bardzo przydatna funkcja.

 

Prosze o posty jesli znacie rozwiazanie na podglad plikow w sieci domowej.

Dzieki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wiesz co to jest multiroom bo mi się nie wydaje , żadne udostępnianie plików i czego takiego w Ax02E nie będzie...

 

 

Po 2 multirom jest w menu informacja karty , master to serwer a slave to klient i z tego co wiem dziala tylko z seria Ax02E ..

 

 

@skorpi0n nagrania kodowane są chronuione prawami autorskimi , więc nie będzie ich możliwości oglądania na komputerze ( stan na dziś info ) ( tylko z kanałów FTA możesz oglądać ) .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Multiroom umozliwia niezalezny odbior roznych kanalow na dwoch telewizorach tylko i z siecia nie ma nic wspolnego? Ok, doczytalem, moj blad.

PS. Skad pewnosc, ze odczyt udostepmnionych plikow nie bedzie dostepny? Czy urzadzenie nie przewiduje takiego rozwiazania czy jest to zalezne od softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego multiroom słuzy do podziału karty z tunera na 2 odbiornik Ariva z seria Ax02E po kablu lan aby nie korzystać z 2 kart czy splinterów ......

 

 

a na marginesie jest już poprawka softu , końcówka B3 do pobrania na stronie producenta ;) ale szybko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze jest mozliwe przegladanie plikow z sieci domowej bo jest to bardzo przydatna funkcja.

Prosze o posty jesli znacie rozwiazanie na podglad plikow w sieci domowej.

 

Nie ma takiej możliwości !!!

A mooltiroom służy to uruchomienia 2 dekoderów z jedną kartą a nie to co napisałeś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,w nowym sofcie dodano obsługę serwisu YouTube HD (do 720p) z podziałem na kanały WebTV''

Czy ktoś już korzystał You Tube na tym tunerze? Czym ustawia się strony ,przełącza filmy w ulubione na Yotube przy korzystaniu z tego tunera [ w komputerze myszką] ?

Czy działa adapter Wi Fi i można przetransmitować Lan[komputer] z jednego pokoju do drugiego z telewizorem i Ariva 202E? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystałem już z youtube i hula w 720p, i jest jeszcze nowa funkcja HDMI CEC jak połączone jest ariva z tv po hdmi i jak wyłączamy tv to ariva tez idzie w standby, jeszcze tak działa włączam arive z pilota to tez tv startuje oraz wyłączam arive z pilota to tv tez się wyłącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sie zbieralem do zakupu, a tu przeczytalem, ze nagrania na dysku nie sa "odkodowane" i nie da sie ich obejrzec/przetworzyc na PC - czy rzeczywiscie tak jest ?? Chodzi np. o usuwanie reklam z nagranego materialu, czy tez precyzyjne wyciecie filmu z nagrania, ktore sie zacznie 5m przed i zakonczy 10m po...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ponieważ kilka dni temu kupiłem sobie nowy telewizor LCD Sony 40" (poprzednio miałem kineskopowego Panasonic'a 29"), zamierzam wymienić mojego starego Fergusona AF-7318 na coś "HD". :)

W związku z powyższym zastanawiam się m.in. nad opisywanym w niniejszym temacie modelem Ariva 202E.

Ponieważ jestem też abonentem CYFRY+ to rozumiem, że w tej Arivie 202E, podczas gdy karta CYFRY+ jest w jej czytniku uniwersalnym, nie ma problemów z odbiorem kanałów HD z częstotliwości 11.411?

Mógłby ktoś zamieścić tutaj zrzut ekranowy (lub działający link do takiego zrzutu) grafiki menu dokładnie tego modelu tunera? Szukałem na Google'ach, ale tam wyszukuje mi tylko zrzuty ze starszej Arivy 200, a ponoć w Arivie 202E menu jest już inne?

Jak ogólnie sprawuje się ten tuner? Jak z jakością dźwięku i obrazu kanałów SD i HD? Jak z wygodą obsługi? Z tego co widzę, cena tego tunera nie jest zbyt wysoka, dlatego też się zastanawiam, czy nie jest on jakiś lipny. :roll: Warto go kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link, @juri. :)

Z tego, co widzę, to menu tego tunera jest już fajniejsze od tego z Arivy 200, które jest jakieś takie archaiczne. :?

Jak z tłumaczeniem menu Arivy 202E na język polski? Bo na tym czeskim widzę, że jest szczątkowo w języku angielskim. :roll:

A jak wygląda współpraca z przełącznikami DiSeqC? Wszystko jest OK? Posiadam zakupiony niegdyś w sklepie "Hollex" zestaw anteny 80cm z dwoma konwerterami i układem "zeza", przy czym jeden z konwerterów ma wbudowany przełącznik DiSeqC 1.0 (konwerter Maximum XO-11, o ile dobrze pamiętam) i łączy się z drugim konwerterem dodatkowym krótkim kablem.

Jak z jakością dźwięku i obrazu kanałów SD i HD z tego tunera? Jak z wygodą obsługi?

Jak z nagrywaniem audycji (w tym również HD) np. na pendrive? Nagrywanie jest stabilne? Nic się nie wiesza? Nie "gubi" nagrań?

Czytałem też w niniejszym temacie, że nagrań dokonanych na kanałach kodowanych nie można odtworzyć na komputerze. Trochę szkoda. :( No, ale trudno. Po prostu zabezpieczenia przed piractwem. :)

Jak ten tuner współpracuje z modułami TNK HD (obecnie nNK HD)? Są z tym jakieś problemy? Czytałem też tutaj, że podobno tak. :/ Wprawdzie obecnie mam CYFRĘ+, ale nie wiadomo, co będzie w przyszłości. ;)

Czy w tej Arivie 202E też jest pokazywana przy danym kanale kodowanym informacja, w jakim systemie (bądź systemach) jest on kodowany? W moim obecnym starym Fergusonie AF-7318 taka informacja jest na dolnym pasku pojawiającym się po przełączeniu tunera na dany kanał.

Aha, i jeszcze pytanko. Jak jest z przechodzeniem uprawnień odbioru do karty CYFRY+, gdy znajduje się ona w czytniku uniwersalnym tego tunera? Są z tym jakieś problemy? Bo w moim starym Fergusonie AF-7318 dzieje się tak, że karta CYFRY+, gdy jest w jego czytniku uniwersalnym, nie "łapie" uprawnień wysyłanych automatycznie przez CYFRĘ+. Gdy jednak "wymuszę" ich przesłanie do mojej karty przez ICA CYFRY+ to wówczas karta "łapie" uprawnienia będąc w czytniku uniwersalnym. Tego problemu nie ma, gdy karta jest w module CAM CYFRY+. Wówczas karta "łapie" uprawnienia automatycznie, na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie otrzymałem odpowiedzi jak odbierać YOUTUBE na Arivie 202E [ jakby nie zauważono pytania] sam spróbuję odpowiedzieć na nie. Przypuszczam ,że należy kupić ruter, kabel internetowy LAN podłaczyć do do gniazdka WLAN rutera a następnie połaczyć kablem LAN rutera z LAN tunera Ariva 202E.

W ten sposób każdą stronę www, którą mamy na monitorze komputera mamy na ekranie telewizora-również YOTUBE.

Jeżeli tak się konfiguruje YOTUBE z Arivą 202E -to ŻADNA REWELACJA

Wadą takiego podłaczenia jest duże zużycie prądu- poza tunerem i telewizorem musi być dodatkowo włączony komputer.

W jeszcze prostszy sposób -bez kupywania rutera i tunera Ariva 202E- można podłączyć każdy telewizor do komputera za pomocą

opcji tzw. ,,konfigurowania wielu monitorów''- mozna wtedy i YOTUBE i każdą inną stronę www ogladać w telewizorze. :roll:

Może ktoś korzystał z adaptera WI FI do tego tunera i opisze jego podłaczenie[konfigurację]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem tę Arivę 202E. :D

Niby wszystko jest OK, ale już na wstępie mam dwa problemy. Pierwszy to taki, że kanały HD CYFRY+ z częstotliwości 11.411 bardzo mi szatkują. Tak, że nie da się ich oglądać. Ale tutaj to pewnie kwestia poprawienia anteny, bo poziom sygnału na tej częstotliwości mam bardzo niestabilny (skacze od kilkunastu do kilkudziesięciu procent). Drugi problem to natomiast problem z przełączaniem satelitów poprzez DiSeqC 1.0. Posiadam zakupiony kiedyś w sklepie Hollex zestaw antenowy składający się z anteny Corab 80cm, uchwytu "zeza" Hot Bird + Astra oraz dwóch konwerterów (pojedynczy - Maximum XO-1 oraz drugi Maximum V-11 z wbudowanym przełącznikiem DiSeqC). Problem polega na tym, że z Hot Birda na Astrę mogę normalnie "przejść", natomiast z powrotem z Astry na Hot Birda już nie. Wówczas mam brak sygnału. Pomaga jedynie wyłączenie tunera i ponowne jego włączenie. Wówczas sygnał z Hot Birda "wskakuje". Sytuacja taka jest za każdym razem, gdy "wejdę" na Astrę i potem zechcę wrócić na Hot Birda. Wie ktoś może, dlaczego tak jest? Czyżby to była wina tego przełącznika DiSeqC w jednym z tych konwerterów? Na moim starym Fergusonie AF-7318UCI wszytko hulało normalnie, chociaż wówczas przy powrocie z Astry na Hot Birda zdarzało się często tak, że sygnał z tego ostatniego "wskakiwał" po kilku sekundach. A teraz, na Arivie 202E nie wskakuje wcale. :/ Nawet kiedyś z ciekawości podłączyłem pod tę antenę dekoder n-ki i tam również nie było problemu z przełączaniem się między Hot Birdem, a Astrą. Działało to swobodnie w obie strony.

Nie pomogło również przywrócenie tunera do ustawień fabrycznych i ponowne ustawianie tego DiSeqC. Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jerzyxy - nie, to nie działa tak. W menu masz funkcję uruchamiającą YouTube (po załadowaniu nowego softu). Odbiornik musi mieć podłączenie do sieci (router/switch), komputer nie musi być włączony, komputer nie ma żadnego związku z tunerem, nie da się wyświetlać stron WWW z komputera na TV w taki sposób. YouTube na Arivie ma własny interface, korzystasz pilotem.

 

@Barti - z 11,411H - obawiam się także, że antena, ew. zacznij od skręcenia LNB, natomiast DiSEqC - możesz spróbować DiSEqC 1.1, ew. nawet ustawić te same porty w 1.0 i 1.1. Jeśli nie ruszy, no to V-11 będzie musiał pójść w odstawkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, @Mr.Orbita. :)

Niestety z tym DiSEqC żadne ustawienia nie pomagają. :( Chyba będę musiał kupić zewnętrzny przełącznik i z anteny poprowadzić do niego dwa kable. W sumie do zrobienia. ;) Tylko nie wiem, jaki wybrać przełącznik DiSEqC, aby działał poprawnie z Arivą 202E... :/ Na chwilę obecną wymyśliłem taki "patent", że po "powrocie" z Astry na Hot Bird'a, wyłączam poprzez menu tunera zasilanie konwertera i ponownie włączam. Wówczas sygnał z Hot Bird'a "wskakuje". Rozwiązanie takie na "pół gwizdka", ale na chwilę obecną jako takie jest. Przynajmniej ta metoda jest szybsza, niż wyłączanie i ponowne włączanie tunera. Nie trzeba wyczekiwać na jego ponowne uruchomienie. :)

Z tp. 11.411/H kanały HD w tej chwili działają mi prawidłowo. Nie poprawiałem jeszcze anteny. Ale za to za dnia dzisiaj (a właściwie to już już wczoraj ;) ) nie było w ogóle obrazu, było słychać tylko "szarpiący" dźwięk. Jak znajdę chwilę to spróbuję skorygować tę antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani mam fergusona 8900hd i ten nieszczesny modul Smart aktualizacja 11 ..mysle o zakupie arivy ..doradzcie mi prosze z jakim modelem na bede mial problemu jesli chodzi o dekodowanie z tego nowego transpordera Cyfry? i jak z jakoscia obrazu na arivach? na moim obraz naprawde dobry z gory dzieki! pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva 202E posiada także czytnik uniwersalny, więc karta CYFRY+ działa w nim bezpośrednio i bez problemów odkodowuje również wszystkie kanały HD z tp. 11.411/H. Moduł CYFRY+ firmy SmarDTV akt. 11 włożony do tego tunera również odkodowuje wszystkie kanały HD z tp. 11.411/H. Sam sprawdziłem, bo mam też taki moduł. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie czy dekoder płynnie przerzuca kanały w przypadku korzystania z modułu i karty conax równoczesnie-kiedy oba czytniki są w gniazdach.Chodzi mi przedewszystkim o kartę TNK i moduł Polsatu ale może być opinia o TNK i karcie Cyfry.

W moim dekoderze 7300 w takim przypadku jest tak ,że kiedy wcisnę TVN24- moduł Polsatu jako silniejszy wysyła komunikat zasłaniający ekran: nie posiadasz w swoim abonamencie tego kanału.

Czyli w zależności od kanałów , które chcę oglądać muszę korzystać tylko z jednego czytnika: karty albo modułu, muszę bez końca wsuwać i wysuwać własciwy.

Sama karta Polsatu [bez modułu] nie działa włożona do czytnika, być może działaby gdyby jak pisze wyżej Barti, zmienić czytnik na uniwersalny[jakimś programem.

Nie pomaga zmiana softu-wszystkie przetestowałem.

Dlatego chcę kupić nowy dekoder bez tych utrudnień. :roll:

 

rusticalming- dziękuję, ciekawa funkcja :edycja i wybór CI lub CA.Wygodniejsze to niż ciągłe podchodzenie do dekodera i wysuwanie karty lub modułu.Chcę jeszcze poszukać [na innych forach] możliwości takiego przerobienia czytnika Conax by odbierał kanały bezposredno z karty Polsatu.Po tej informacji doprowadzenie do korzystania z obu nośników [w 7300] bez edycji -wydaje się niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...