Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dotarł do mnie zamówiony dekoder Ariva 202E. Wszystko działa pięknie i jestem zaskoczony dużo ładniejszą oprawą graficzną menu oraz jakością obrazu ( mam jeszcze Arivę 100E). Jak na razie wszystko na plus :). Oczywiście ze spliterem ServerWireLink firmy PYCH działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy pawel07 sprawdzał na stronie producenta splitera i wtedy będziesz wiedział, forum nie jest bazą software producentów sprzętu satelitarnego

to jest nowy dekoder a na stronie producenta jest że współpracuje z dekoderami serii Ariva- nie wiem czy obejmuje i ten-jak ktoś ma to proszę o odpowiedz.dzięki :censored::censored: a ty się bujaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania. Ale mi natomiast chodzi konkretnie o to, czy Ferguson Ariva 202E działa w ogóle z modułem TNK HD/nNK HD? Jeśli tak to czy współpraca tej Arivy z tym modułem jest prawidłowa? Wprawdzie obecnie mam CYFRĘ+, ale pytam tak z ciekawości, bo kto wie, czy nie zrezygnuję z CYFRY+ i "przerzucę" się na nNK/HD. Wydaje mi się, że raczej zostanę z CYFRĄ+, ale chciałbym wiedzieć, tak na wszelki wypadek, jak jest właśnie z tym modułem nNK HD i tunerem Ferguson Ariva 202E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A jak z płynnością przełączania kanałów z pakietu TNK HD? Jak z przełączaniem kanałów z SD na HD i odwrotnie? Atakże z kodowanych na niekodowane i odwrotnie?

Działa bez problemu moduł tnk hd, obraz wyraźny nie zacina się płynność przełączania kanałów ok z sd na hd i odwrotnie z kodowanych na nie kod.szybko odwrotnie trochę wolniej wchodzi kanał ale działa ok

konflikt z kartą sd tnk w slocie kart jest nie opłacona i blokuje dostęp do kodowanych kanałów.Poprawne działanie z samym modułem tnk hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wyszukaj recznie opcja fast scan

 

hmmm cos u mnie jest nie tak, wlaczylem arive, karte cyfry włożylem do czytnika, ustawilem satelite czyli hotbird wyszukiwanie no i znalazlo, ale nie widzi kanalow z cyfry zakodowane jest napisane

Ps. zrobilem reset factory i sama lista sie wczytała. Jak widać samemu chyba nie mozna wyszukiwac:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kenu2

Dzięki wielkie za info. :) Czyli, jakby co, to mogę śmiało kupić moduł nNK HD i używać go z moją Arivą 202E. :)

 

 

@majeranek15

Czy swoją kartę CYFRY+ włożyłeś do czytnika Arivy prawidłowo, tzn. chipem do dołu? Bo w tym tunerze tak właśnie trzeba wkładać karty do jego czytnika uniwersalnego.

Co do ręcznego wyszukiwania kanałów to jak najbardziej w Arivie 202E można to robić. :) Jest w menu taka opcja, jak "lista transponderów". Wchodzimy w nią i mamy listę zapisanych w pamięci tunera transponderów z danego satelity. Wybieramy z tej listy odpowiednią częstotliwość, po czym wciskamy na pilocie przycisk z kolorem odpowiadającym opcji "szukaj" (chyba niebieski - nie pamiętam teraz dokładnie, bo jestem w pracy ;) ). Pojawi się okienko, w którym wybieramy tryb wyszukiwania, czy mają być wyszukiwane tylko kanały niekodowane, czy wszystkie, czy tylko telewizyjne, radiowe, czy wszystkie itp. Po zatwierdzeniu rozpoczyna się przeszukiwanie transpondera o wybranej wcześniej częstotliwości. Znalezione nowe kanały dopisywane są automatycznie na końcu listy kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:barti

tak włozyłem kartę odpowiednio. Ariva już normalnie śmiga- pierwsze włączenie coś ja zamuliło ze pokazywało albo zakodowane, albo nie moglem znowu wyszukać kanałow. Już smiga aż miło teraz tylko czekam na spliterek z serwisu, wróci i testy.no i ustawienie sieci lokalnej rozpracować muszę:D

A tak wogóle to Pada snieg pada snieg u mnie:D:D:D może święta będą jednak białe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Jestem nowym forumowiczem. Posiadam Arive 202E z Cyfrą + i TNK HD z ncam i mam taki problem: Cyfra działa bez problemu a programy w TNK działają tylko po włączeniu tunera, a gdy zmienię na kanał cyfry i wrócę na kanał TNK pokazuje mi "zakodowane". I gdy wtedy wyłączę tuner znowu działa do momentu zmiany kanału. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka pytanko z innej beczki, szukam i nie mogę się doszukać info jak zrobić by po wpięciu kabla z netem net smigał, bo obecnie mi wyswietla brak sieci. co i jak trzeba zrobic, gdzie znajde info do tego

Ps. kurde ale ja gapa, wystarczyło podłączyć kabel parę chwil poczekać i samo zaczęło się łączyć:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niby wszystko jasne, ale wolę się upewnić. Do odbioru kanałów z karty C+ na arivie 202e nie potrzebuję żadnych dodatkowych modułów itp.? Dodam że karte cyfry wczesniej uzywalem w dekoderze SD, a teraz po przedłużeniu umowy proponują mi kupić Sagemcoma za 129zł. i używać tej samej karty. Jeszcze jedno pytanko: jak wygląda sprawa z napisami do filmów avi, mkv i jakie maksymalne wielkości plików obsługuje ta ariva?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...