Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ferguson się nie zajmuje softem.

 

Zwał jak zwał, na pewno jest odpowiedzialny za to co sprzedaje. Przecież nie będę się zwracał do Chińczyków.

 

A tak btw czy macie może taki problem, że od czasu do czasu dysk odmawia nagrywania? Przy naciśnięciu czerwonego guzika pojawia się komunikat: "Limit: CAN not record". Niestety pomaga mi tylko sformatowanie partycji. W ciągu miesiąca musiałem ją formatować już 3 razy. Co ciekawe pomimo braku możliwości nagrywania umożliwia odtwarzanie już nagranych programów. Na razie nie doszedłem jakie są przyczyny. Nie ma też żadnych widocznych objawów, że tak się stało, normalnie można zaprogramować timer ale nic się nie nagrywa. Ach ten Ferguson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. raczej tak...

2. tak ale to musi być jedna sieć ( czyli podział po domu nie wyślesz w świat )

3. z testów z 1 programem dane szły w stanbay .........

 

Ferguson się nie zajmuje softem.

Nie zajmował i nie zajmie się nigdy :D

To brzmi obiecujaco, chociaz przy trybie Master chyba mozna zapomniec o deklarowanym poborze mocy ponizej 1W ;-)

 

Rozumiem ze calosc dziala podobnie jak dodatkowe opcje oprogramowania [beep] przy wykorzystaniu RSa lub LANa w tunerach Globo/Optium. Czy pozostala generalnie jeszcze jakas korzysc przemawiajaca za klasycznymi splitterami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meadiacoder lub Super

TS można też odtwarzać np w VLC Player ale do 4GB

Nagrania w TS możesz tylko odtworzyć, gdy były nagrane z kanałów niekodowanych. Z kodowanych kanałów plików TS na komputerze nie odtworzysz, tylko na tunerze, oczywiście mowa o Arivie 202E. Chyba, że jest jakiś sposób? To napiszcie jaki. Próbowałem VLC i nie odtwarzał nagrań z kodowanych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisz w dziale swojego Fergusona Fk6900cr. Ja miałem wcześniej Arivę 200 i wszystkie nagrania w TS z tej Arivy odtwarzane były na komputerze. Niestety nagrania z Arivy 202E nie są odtwarzane (z kanałów kodowanych), a myślałem, że coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem??

Mam ustawioną rozdzielczość 1080i na moim ferdku ale podczas oglądania dziś tenisa (lub innych transmisji sportowych) na eurosporcie SD piłeczka tenisowa poruszała się bardzo niepłynnie (szarpany ruch) po przełączeniu na 576 ( albo jakoś tak) piłka poruszała się normalnie. Można ustawić By source w tunerze ale wtedy praktycznie każdy kanał prócz kanałow HD wyświetla 576 a jakość kanałów Sd jest dość kiepska, przy czym przełączanie z kanału sd na hd trwa dość długo.Tuner mam podłączony przez kabel hdmi. Czy jest jakiś sposób żeby nie przełączać z 1080i a można było oglądać transmisje sportowe bez szarpania, płynnie?? Czy może być to winą telewizora (sharp le 830 e)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fr86

Aby dekodować dwa kanały jednocześnie Ferguaonem, musiałbyś posiadać odbiornik dwugłowicowu.

 

Mógłbyś mi to wytłumaczyć?

 

A więc jak wygląda nagrywanie w Arivie 202E? Załóżmy oglądam sobie mecz w C+ Sport HD i chce go równocześnie nagrywać, da radę? Druga sprawa chcę sobie ustawić nagrywanie przykładowo od 3 do 4 w nocy na jakiś program. Czy tuner musi być cały czas włączony? Czy można sobie ustawić czas, kanał i godzinę rozpoczęcia, zakończenia i wtedy tuner sam włącza się na godzinę, nagrywa i wyłącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest wada modelu, tylko kodowanie idzie przez kartę

 

Hmm, z ciekawości to sprawdziłem. Nagrałem dzisiaj kilkanaście minut materiału na kanale PLANETE+ HD, następnie wyjąłem kartę CYFRY+ z mojego tunera, poczekałem aż obraz zniknie (zakoduje się), po czym odpaliłem na tunerze "playera" i dałem na odtwarzanie nagranego materiału. I wszystko odtworzyło się bez najmniejszego problemu, bez karty w czytniku. :) Natomiast na kompie ten sam materiał nie daje się już odtworzyć. :(

Więc myślę, że Ariva 202E jakoś na swój sposób szyfruje nagrania i nie ma to chyba nic wspólnego z kartą operatora... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...