Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie sprzwdziłem jak chodzą filmy mkv na nowej Arivie 202E jestem zaskoczony wszystko chodzi płynnie zero zacięć.

 

@ jacabad

Ja mam problem z tym MKV. Z pendrive-a w ogóle nie działają mi pliki MKV . Natomiast działają mi pliki MKV które mają 720p z dysku twardego podpiętego przez usb, a MKV w 1080p już nie działa podobnie (na dysku) jak wszystkie inne pliki MKV z pendrive-a. Wyciągnąłem z tego taki wniosek że do odtwarzania mkv nagranych w 1080p potrzebny jest już naprawdę bardzo szybki dysk. Też tak masz?

Powiedź mi co masz podpięte pod usb że Ci hula mkv? Jesteś pewien że wszytskie pliki mkv popranie Ci działają? Może masz mkv w 720p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad2: 1.14B3 jest najnowszy, ale będzie za niedługo nowy bo jest jakiś problem z modułami nHD chyba

 

Hmm, z tego co napisał użytkownik @Kenu2 w niniejszym temacie na stronie 11, tuner Ferguson Ariva 202E działa prawidłowo z modułami TNK HD / nNK HD... :roll:

Chciałbym jednak wiedzieć, czy tak jest na pewno, bo rozważam też ewentualny zakup modułu nNK HD. I chcę wiedzieć, czy z Arivą 202E rzeczywiście działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacabad

A możesz mi powiedzieć dokładnie jaki masz dysk. Marka itp. Bo i tak stoję przed zakupem drugiego zewn dysku to w sumie bym już kupił taki który wiem że poprawnie działa z 202E.

 

@Barti

Też stoję przed zakupem tnk hd. Co prawda nie używałem tnk hd w 202E ale znalazłem już sporo informacji użytkowników w necie potwierdzających poprawne działanie tego modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów tego forum.

I jestem dla was prozbu świetnie. Można proszę kogoś napisać gdzieś na forum w tym języku Polslem prozbu.

 

Prosimy nie przysyłać uszkodzony odbiornik w kółko do Czech !!!!!!

ciągłych narzekań urządzenia těchro natychmiast porozbalení w kółko.

To znacznie obniża marką.

Jesteśmy wielkimi fanami tej marki i dlatego prosimy o pomoc.

Przepraszam, ale ja jestem Polak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy oglądaniu You Tube przez Arivę 202 konieczny jest sygnał z anteny satelitarnej?

You Tube ściąga się przez internet [Lan ] więc po co sygnał z anteny?

Pytam się ponieważ mam Lan w jednym pokoju a w drugim kabel z anteny satelitarnej i musiałbym kupywać dodatkowe urządzenia [ruter] by mieć wszystko w jednym. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak,, wcześniej nagrywałem filmik do firmy od ktorej mam spliter pokazac ze nie dziala po ich wgraniu nowego softa(wysylalem do nich i oni mi nowy soft wgrywali) najpierw wlozylem ori karte chodzilo potem do splitera i do dekodera karte spliterowska nie chodzilo. potem juz nie chcialo mi czytac wogole ori karty cyfry w tunerze a na innych czyta nadal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, mam kłopot z arivą 202, tzn na nagraniach z tunera pojawia mi się niekiedy znaczek dolara i wtedy podczas odtwarzania co 5 - 10 sekund zacina się obraz, czy ktoś ma jakąś sensowną radę na tą dolegliwość ??? z góry dzięki

chciałbym ponowić swoje pytanie ponieważ jak dotąd nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczek dolca oznacza że kanał był kodowany i taki nagrałeś , co do zacinania to zmień pena lub obudowe od dysku , może być za wolna ( miałem 2 peny tracer i kingstone , te same parametry i odczyty , tuner poprawnie działał mi na tracer na drugim nie chciał , a to za wolne a to cieło itd....... ) ......

 

potem juz nie chcialo mi czytac wogole ori karty cyfry w tunerze a na innych czyta nadal

Rozwiń to ostatnie , bo nie łapie , jak czyta inne karty to tuner jest ok ( reasumując po końcówce odpowiedzi twojej) ...To tuner jest sprawny a uszkodzone są karty C+ i smiesznego splintera.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, brac 202e czy 210. Najpierw bylem nastawiony na tego drugiego, ale po opiniach doszedlem do wnisku ze ten pierwszy jest ciut lepszy(nie potrzebny mi odbiornik do naziemnej bo mam go w tv wbudowanego). Jednak bylem u sprzedawcy i nigdziej w mojej okolicy 202 nie maja, i do tego mowia ze nie beda go mieli, bo 210 dziala lepiej i jest nowsza. Tak mi zamotali ze sam juz nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

210 nie jest nowsza tylko stara , ma zmieniona tylko obudowe i nic poza tym cały czas jest to stara Ariva 220 czy jak tam ją zwał , pic na wode ze strony fergusona ......... Najnowsza jest 102E i 202E , chwilowo brak w sprzedaży , dlatego iż ma youtube czytnik RS i co najważniejsze obsługę DVIX , dlatego tak się dobrze sprzedaje .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś może wie co może być przyczyną tego, że tuner po przełączaniu kanałów(czy to HD czy SD - nie ma różnicy) w głośnikach tv pojawia się co jakiś czas, "trzask/puknięcie" podczas przełączenia i po tym jest wszystko ok. Próbowałem zmieniać w ustawianiach tv LPCM na Bs, ale nic to nie daje. Powiem szczerze, że jest to to mocno irytujące, nawet jeżeli jest ustawiona minimalna głośność to jest to dosyć głośne. Na 100E ten problem u mnie nie występował, czy to jakiś błąd oprogramowania? . Tv podłączony do tunera to Samsung ps-42c7h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...