Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Format obrazu już zmieniałem z 1080i_50 na 1080i_60, ale to nic nie daje. Spróbuje, jeszcze opcje zmiany kanału przez zamrożenie. No nie wiem, co może być przyczyną w 100E tego problemu nie było mimo ustawień jak powyżej i z przejściem "czarny ekran". A tutaj nie mam porównania czy to wina może softu lub czegoś innego, ponieważ tuner działa dopiero od czwartku, a od razu po przywiezieniu zmieniłem soft na najnowszy, bo wgrany był najprawdopodobniej z tego dnia co wyszedł z fabryki.

-

Na zamrożeniu także występuje ten efekt :/ Trzeba czekać na nowy soft, może w nim będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób ustawienia fabryczne i jeszcze raz zainstaluj najnowszy soft na sformatowanym penie po wgraniu zrób jeszcze raz ustawienia fabryczne mam najnowszy soft w trzech Arivach 202E sa podłączone do panasoników i nie mam takiego efektu wszystko jest w jak najlepszym porządku jedynie co by mogli poprawić to może troszkę jakość obrazu w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz zainstalowany najnowszy soft ?

Tak soft mam najnowszy, kanały które nagrywam normalnie w tv oglądam bez zacięć, problem występuje tylko przy nagrywaniu, dysk mam ata 3.5" z własnym zasilaniem , próbowałem na 2,5" ale była tragedia tuner sie grzał i zawieszał, na pendrivie to samo sie zacina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczek dolca oznacza że kanał był kodowany i taki nagrałeś , co do zacinania to zmień pena lub obudowe od dysku , może być za wolna ( miałem 2 peny tracer i kingstone , te same parametry i odczyty , tuner poprawnie działał mi na tracer na drugim nie chciał , a to za wolne a to cieło itd....... ) ......

 

potem juz nie chcialo mi czytac wogole ori karty cyfry w tunerze a na innych czyta nadal

Rozwiń to ostatnie , bo nie łapie , jak czyta inne karty to tuner jest ok ( reasumując po końcówce odpowiedzi twojej) ...To tuner jest sprawny a uszkodzone są karty C+ i smiesznego splintera.......

 

chodzilo mi o to ze w pozostalych dwoch dekoderach u rodzicow i brata karte odczytuje a u mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka stron wcześniej ........ Ale powtórzę Opcja Master to serwer a opcja klient to Slave , obsługa działa na modelach tylko A102E i 202E łączymy tunery za pomocą switch lub routera i ustawiamy główny tuner który ma kartę jako master i on będzie przekazywał 2 tunerowi uprawnienia ( tu dajemy opcje Slave) , coś jak śmieszny spliter czy jak go tam zwał .......

 

 

@majeranek15 sprawdź jeszcze tak wejdź w menu karty i tam zobacz co się dzieje jak wkładasz kartę ( każdy czytnik ma coś w rodzaju mikrostyka że jak karta zostanie dosunięta to on ją włącza) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu potem zakładka Narzędzia potem czytnik kart i ok .........

 

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Podłączenie poprzez router czyli muszę mieć dwa routery ?

A czy ktoś już używa takiego multiroomu i jak to chodzi?

 

Sorry za takie pytania ale nie znam się. :oops:

kolego 1 router

 

i tak ma być :

 

Tuner A ( włączamy master) kabel >>> router >>>> kabel ( włączamy slave) tuner B

 

tak to działa ( niestety nie ma 2 tunera aby sprawdzić czy nie zacina i nie rwie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku , lista wedłóg fastscan z C+??? Ustawienia konwertera poprawne oraz oscylacja 09750 i 10600 Orginala karta C+ w czytniku ???? ( nie splintera tu musi być specjalny wsad w kartach klienta ) Jakie daty są na karcie , oraz napisz na czym sprawdziłeś karte że działa ( np teraz ) bo nie wiem czy nie uszkodziłeś układu w czytniku jak splinter dał zwarcie ( włączamy splinter wtedy gdy karta jest w czytniku a nie odwrotnie) .........

 

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak mówisz po wpięci karty splintera przestało działać ( czyli jak wyżej splinter miał zwarcie) to ślij tuner na serwis fergusona , z opisem że siadł czytnik kart pod czas użytkowania tunera ( jak napiszesz że stało to się z powodu splintera to możesz zapłacić za naprawę czytnika........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący problem.

Mam listę kanałów ściągniętą z satelity jako Fastscan pod cyfrę+HD.

Mam włączony LCN aby kolejność kanałow była taka jak na dekoderach cyfry.

Kolejność jest dobra, ale numer kanału wyświetlanego na tunerze nie pokrywa się z numerem- np.canal sport HD jest na 22 a wyświetla się 23, eurosport 2 HD jest na 121 a wyświetla się 200. jak wybieram pilotem rzeczony canal sport HD wciskając 22 , na wyświetlaczu pokazuję sie właśnie 23.Przed ściągnięciem i zapisaniem kanałów lista została usunięta, i fastscan cyfry na "czysty" dekoder został ściągniety.

Bardzo dokuczliwe to nie jest, ale jednak powinna być właściwa numeracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ewidentnie mam problem z nagrywaniem z użyciem timera. Wczoraj ustawiłem timer na późniejszą godzinę a "z ręki' włączyłem nagrywanie bieżącego programu. Bieżący się nagrał a po zaprogramowanym na później ani śladu. Mam nadzieję, że w kolejnym wydaniu softu Ferguson zajmie się również tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kilka stron wcześniej ........ Ale powtórzę Opcja Master to serwer a opcja klient to Slave , obsługa działa na modelach tylko A102E i 202E łączymy tunery za pomocą switch lub routera i ustawiamy główny tuner który ma kartę jako master i on będzie przekazywał 2 tunerowi uprawnienia ( tu dajemy opcje Slave) , coś jak śmieszny spliter czy jak go tam zwał .......

 

A orientujesz sie moze czy:

1. mozna ustawic kilka tunerow na slave (a wiec rozdzielic uprawnienia z karty na kilka tunerow)?

2. czy uprawnienia mozna przesylac siecia bezprzewodowa WIFI czy tylko przez port Ethernet?

3. czy tuner master musi byc wlaczony aby przekazywac uprawnienia, czy moze byc w stanie Stand By.

 

Niestety nigdzie nie moge znalezc zadnych informacji na temat opcji Multiroom zawartej w tunerach Fergusona. Moze ktos sie wypowie sie ona sprawuje w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...