Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem wczoraj wymieniałem talerz i akurat zbiegło sie z tym ze dziś NC+ poprzestawiało kanały bo szukam na włączonej funkcji LCN a także próbowałem z wyłączonym LCN i nie znajduje mi paczki TVN nie wiem czy coś NC++ nie pomieszało w transponderach, siłe sygnału mam 83% a jakość skacze od 82 do 85% talerz 90cm. Jak mam włączone szukanie to na transponderze 11508 pokazuje brak kanałów nie wiem co jest grane. Dlatego sie pytam czy po dzisiejszej zmianie kanałów z NC+ wasze Arivy wyszukują wszystkie kanały w tym paczke TVN bo nie wiem czy nie mam czasem źle ustawionego talerza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jackowski

Mam tak samo a nawet gorzej, mi pouciekało jeszcze więcej programów np. TVP 1 HD, cała paczka TVNów, generalnie jest bałagan na liście: wiele wolnych pozycji na liście. Robiłem wyszukiwanie kanałów przez FastScan (opcja Cyfra+HD), jestem w NC+ wcześniej też wiele razy wyszukiwałem nowe programy za pomocą FastScan ale lista na Fergusonie zgadzała się w 100% z tym co mam na PACE PVR..

Przeszukałem sobie całą satelitę HotBird i wyszukało mi brakujące programy ale na jakichś odległych pozycjach, zatem to raczej nie błąd dekodera, NC+, ani złego ustawienia anteny, według mnie to brak aktualizacji softu ze strony Fergusona po to aby w pełni obsługiwac NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft mam najnowszy, resetowałem dekoder, przywracałem ustawienia fabryczne, na nowo wyszukiwałem programy FastScanem i wciąz było to samo. Dopiero jak sam przeszukałem satelite i w edytorze poustawiałem kolejność programów to jakoś działa (przy wył. LCN), ale aż boję się pomyśleć co będzie jak za 4 dni nc+ znowu zmieni kolejność kanalów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem że wczoraj coś NC+ kombinowała z transponderami bo Ariva paru nie wyszukiwała przykładowo paczki TVN, dziś jest już ok wyszukuje wszystkie transpondery oprócz jednego kanału TLC HD nie wiem dlaczego. Choć mam włączoną funkcje LCN dopiero jak przeszukam ręcznie transponder 10911 to TLC HD znajduje ale na odległym kanale 645 nie mam pojęcia dlaczego sie tak dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie działa mi poprawnie funkcja Timeshift'u. Jest wielką loterią kiedy zadziała a kiedy nie. Używam dysku 2,5" bez zasilania, następnie ten sam dysk zasiliłem poprzez SATA ADAPTER "UNITEK" i dalej lipa. Dysk ten poprawnie współpracuje z Ariva 120 Combo. O dziwo na penie Patriot 16GB Tuner pracuje OK! Sprawdzałem poprawność działania na różnych oprogramowaniach. Dodam, że np. kilka razy zadziała a następnie po wyłączeniu tunera i ponownym włączeniu już nie chce. Czasem pomaga przełączenie na inny kanał. Co chodzi o funkcję zapisywania REC, nie ma najmniejszych problemów. Działa za każdym załączeniem. Czekam za innym dyskiem żeby sparwdzić. Co może być przyczyną takiej sytuacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Koledzy. ma parę pytań odnośnie tego dekodera:

!. Czy mogę na nim odbierać NTC?

2. Wiem, że jest zgodny z Conax, ale czy z Seca (nc+)? Ale to nie jest chyba problem, bo przecież ma gniazdo Ci, więc chyba mogę później korzystać z oferty nc+ lub Polsatu, czy się mylę...?

3. Ile czasu trwa przełączanie pomiędzy kanałami?

4. Czy można na nim ustawić własną listę kanałów?

5. Co ze standardem CI+?

6> Czy będę mógł odbierać ofertę Smart HD+?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź:

 

1. Nie, bo nie ma głowicy DVB-T,

2. Obsługuje Conax, sprawdziłem na kartach Smart HD i TNK SD, w gnieździe CI możesz odbierać za pomocą modułu i karty oferty CP, TNK HD, NNK HD,

3. U mnie szybko max. 1 sek.

4. Można ustawić własne listy kanałów.

5. Smart HD+ wyśmienicie na nim działa.

 

P.S: Jakbyś chciał odbierać DVB-T to musiałbyś kupić tzw. combo np. Ferguson Ariva 250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci na głowicy DVB-T w tunerze satelitarnym i jednocześnie na możliwościach, jakie daje Ariva 202E to jak najbardziej możesz brać Arivę 250 Combo. :) Ariva 250 Combo różni się od Arivy 202E właśnie tylko tym, że ta pierwsza ma dodatkowo głowicę DVB-T. Cała reszta to jest to samo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk ten powinien ci zadziałać. Ja u siebie na mojej Arivie 202E testowałem na krótko mój starszy dysk Seagate FreeAgent Go 500 GB USB 2.0, który na codzień używam do komputera, jednak niedawno kupiłem sobie dodatkowo dysk WD Elements 1TB USB 3.0 specjalnie do mojego tunera i oba te dyski, a zwłaszcza ten drugi, jak na razie działa z moją Arivą prawidłowo. :) Oba dyski są 2,5 calowe, zasilane z portu USB.

Co do jednoczesnego używania modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu i karty "Telewizji na Kartę" w czytniku tunera to nie powinno być z tym problemów. Sam mam taki "zestaw" i działa on poprawnie na mojej Arivie 202E. Nic się nie "gryzie", nie ma sytuacji, że jakiś kanał, który jest w obu tych ofertach, nie chce się dekodować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rzeczywiście można oglądać na tym dekoderze jeden kanał, a nagrywać w tym samym czasie inny?

Niestety nie. Ariva 202E jest tunerem jednogłowicowym. Być może jest pewna, bardzo ograniczona możliwość, że można nagrywać jeden kanał, a oglądać inny, ale pod warunkiem, że oba kanały są nadawane z tego samego transpondera, a także to, że jeden kanał jest kodowany, a drugi nie albo oba są niekodowane. Nie wiem jednak, jak jest z tym dokładnie, bo tego u siebie nie próbowałem.

 

 

Ja jednak zdecyduje się na model Combo 250 że względu na DVBT, gdyż może w przyszłości doczekamy się porządnych kanałów. :D

Na te "porządne" kanały w DVB-T raczej bym nie liczył... :roll: Niechby dali chociaż TVN HD w DVB-T to by już było coś. I tak samo z Polsatem. A nie, tylko dwa kanały TVP na krzyż... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...