Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że ten moduł kosztuje ok. 280 zł. To bez sensu kupować moduł do tunera, który jest droższy od tunera i w dodatku sam nie potrzebny aby odbierać np. nc+, gdy można odbierać nc+ na samym tunerze, bo ma czytnik kart. Płacić tyle tylko po to aby można było odtworzyć nagrania na komputerze to bez sensu. Ale wielkie dzięki za info.

A może taki tuner jak Ariva link 200, nie wiem czy da się odtworzyć nagrania na komputerze, ale pliki video odtwarza i jego cena jest bardzo niska ok. 130 zł. Sprzedałbym swoją Arivę 202E i jeszcze by mi zostało. Chyba, że to jest jakiś kijowy tuner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tego problemu,również mam tak samo a w dekoderze mam tylko sam moduł bez innych kart.Jest to trochę [beep] gdyż w przewodnik epg trzeba wejść by przeczytać info audycji.Piszmy do fergusona to może to poprawią ,bo z poziomu obsługi pilota i dekodera to nic nie wymyślimy sami.

Rozumiem, że masz też moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu?

 

 

A może taki tuner jak Ariva link 200, nie wiem czy da się odtworzyć nagrania na komputerze, ale pliki video odtwarza i jego cena jest bardzo niska ok. 130 zł. Sprzedałbym swoją Arivę 202E i jeszcze by mi zostało. Chyba, że to jest jakiś kijowy tuner?

Nie rób tego! Bo popełnisz ogromny błąd! Ariva ALink 200 to podobno strasznie wadliwy i beznadziejny tuner.

Można o tym poczytać m.in. tutaj: :arrow:viewtopic.php?f=126&t=15357

Jeśli mi bardzo by zależało na odtwarzaniu nagrań z kanałów kodowanych na komputerze to ja zdecydowałbym się jednak na kupno modułu CAM do Arivy 202E. Na szczęście przy posiadanym przeze mnie module CAM CI+ Cyfrowego Polsatu nie ma z tym problemów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki tuner jak Ariva link 200, nie wiem czy da się odtworzyć nagrania na komputerze, ale pliki video odtwarza
Nagrania nie powinny być zaszyfrowane. Nagrywa w formacie .trp (o ile dobrze pamiętam).
jego cena jest bardzo niska ok. 130 zł. Sprzedałbym swoją Arivę 202E i jeszcze by mi zostało. Chyba, że to jest jakiś kijowy tuner?
Najpierw kup, sprawdź czy Ci "leży", a później sprzedaj jeden z nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

„pomieszałem” coś z oprogramowaniem tunera

na wyświetlaczu pojawia się komunikat „ASH”

chciałem wgrać oprogramowanie zgodnie z zaleceniami ze strony

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... m-ash.html

niestety ono się nie wgrywa

robię wszystko dokładnie tak jak napisano na w/w stronie

możecie doradzić co z tym fantem zrobić albo powiedzieć co robię źle?

czy jedyna szansa naprawy tunera to odesłanie go do serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej miec fizyczny port com - rs232 na płycie głownej w komputerze. Kabel rs232 - com czym krotszy tym lepszy. Do tego windows xp. Nie zawsze za pierwszym razem zaskoczy. Trzeba probowac parę razy zgodnie z instrukcją. Z przejsciowkami usb - rs232 są problemy.

 

Kilka razy naprawiałem juz takie arivy z napisem ash na wyswietlaczu. Nie miałem większych problem jak nie poszło za pierwszym razem to za drugim trzecim zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

„pomieszałem” coś z oprogramowaniem tunera

na wyświetlaczu pojawia się komunikat „ASH”

chciałem wgrać oprogramowanie zgodnie z zaleceniami ze strony

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pytan ... m-ash.html

niestety ono się nie wgrywa

robię wszystko dokładnie tak jak napisano na w/w stronie

możecie doradzić co z tym fantem zrobić albo powiedzieć co robię źle?

czy jedyna szansa naprawy tunera to odesłanie go do serwisu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Barti słusznie odradza i nawet jak za darmo będą dawać to się zastanowić czy warto tracić czas i nerwy.Dzięki temu forum kupiłem Arive 202E i jestem zadowolony.Jak każdy dekoder ma swoje wady ale są na tyle małe, że w codziennym użytkowaniu nie przeszkadzają.Dołożyć parę złotych i kupić to co większość doradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek_marecki

Na win 7 nie koniecznie zadziała Tobie program od Fergusona . Z opisu można wyczytać że popełniłeś kilka "podstawowych" błędów i było by dziwne gdyby udało się Tobie reanimować Arive

 

to jakież to "podstawowe" błędy popełniłem? :-) :-)

robiłem wszystko zgodnie ze "ściągą" która jest w pliku dołączonym do programu

ile trwa taka aktualizacja? bo może byłem niecierpliwy i za szybko ją odpuszczałem

niektórzy piszą, że system operacyjny nie ma znaczenia

to gdzie tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek_marecki

Na win 7 nie koniecznie zadziała Tobie program od Fergusona . Z opisu można wyczytać że popełniłeś kilka "podstawowych" błędów i było by dziwne gdyby udało się Tobie reanimować Arive

 

to jakież to "podstawowe" błędy popełniłem? :-) :-)

robiłem wszystko zgodnie ze "ściągą" która jest w pliku dołączonym do programu

ile trwa taka aktualizacja? bo może byłem niecierpliwy i za szybko ją odpuszczałem

niektórzy piszą, że system operacyjny nie ma znaczenia

to gdzie tkwi problem?

 

 

Jesteś pewien że masz dobry kabel rs232 do połączenia komputera z dekoderem ?? Jak masz miernik to sprawdź kabel czy zamknie obwód jak połączysz w kablu pin 2 jednej wtyczki i pin 3 drugiej wtyczki.

 

W sumie do połączenia dekodera z komputerem z kabla rs232 wystarczą trzy kabelki.

 

Komputer - rs232----------------- Tuner - rs232

pin 2 Rx -------------------------- pin 3 Tx

pin 3 Tx -------------------------- pin 2 Rx

pin 5 masa ----------------------- pin 5 masa

 

Oczywiście to połączenie robimy na wyłączonym komputerze i dekoderze - przełącznik z tyłu. Następnie uruchamiamy komputer. W paczce plików co ściągnąłeś ze strony fergusona z programem do aktualizacji jest także program LZMA - uruchom ten program. Następnie program do aktualizacji dekodera. Dekoder cały czas wyłączony.

 

W uruchomionym programie do aktualizacji powinien być wybrany odpowiedni port com

1.prędkość/bits rate: 115200

2.parity: even

3.operate mode Upgrade.

4.wybierasz skąd ma wgrywać oprogramowanie

5.powinno być zaznaczone - include bootloader

 

następnie klikasz Next i po 1 - 2 sekundach dopiero wtedy włączasz dekoder przełącznikiem z tyłu.

 

Czekasz kilka minut aż w programie będzie możliwość kliknąć przycisk finished i po problemie.

jak nie zaskoczy pierwszy raz - procedura od nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77

Twój opis reanimacji jest nie do końca "precyzyjny" , w programie od Fergusona wpierw jeden "niebieski pasek" musi dojść do 100% ,następnie NEXT i czekamy aż drugi pasek dojdzie do 100% tuner się zrestartuje i uruchomi . Żeby "skrócić" czas wgrywania softu do tunera i poprawić komunikacje,należy utworzyć folder na Pulpicie a w nim umieścić program i soft który wgrywamy do tunera . Na Win 7 trzeba się upewnić ,że system nie blokuje lub nie ogranicza komunikacji po rs232 (zapora,defender) , programy antywirusowe też mogą blokować komunikacje lub program do reanimacji . Też należy pamiętać ,że reanimujemy tuner właściwym programem,programy do Ariv z procesorem ali 3602 i 3606 różnią się .

 

Ariva EromUpgrade Editor 25-01-2013

Poprawione orginalne programy Ariva EromUpgrade i Ariva Editor . Nie powodują alarmu antyvirusa,dla wszystkich modeli Ariv 3602/3606

 

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje żebyś napisał po kolei jak wszystko wykonujesz, to będzie łatwiej poszukać przyczyny.

 

system operacyjny Windows XP i Windows 7

na obu sytuacja wygląda identycznie

wyłączony komputer i tuner łącze kablem rs232

odpalam kompa i program do wgrania oprogramowania Ariva Erom Upgrade

zaznaczam właściwy port COM

wybieram plik z oprogramowaniem

zaznaczam opcje „Include Bootloader”

klikam „Next”

pojawia się komunikat

“synchronizing STBs ...

please reset target!”

odpalam tuner (włącznikiem z tyłu tunera)

na wyświetlaczu tunera pojawia się „ON”

a następnie „ASH” i nic więcej się nie dzieje

co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek_marecki

....czyli nie ma komunikacji komputera z tunerem synchronizing STBs ...please reset target!”, może zbyt długo czekasz po włączeniu programu ("NEXT") a włączeniem tunera do prądu .ten czas to około 3-5 sekund . Jakim dokładnie programem reanimujesz tuner ?

 

 

po kliknięciu NEXT czekam maksymalnie 5 sekund z odpaleniem dekodera

komunikat "synchronizing STBs ...please reset target"

pojawia się od razu po kliknięciu NEXT

oprogramowanie wgrywam Ariva Erom Upgrade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...