Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dziękuję za próby pomocy

W międzyczasie dowiedziałem się jednak od speców z Fergusona, że tak właśnie ma być, że nie wolno jednocześnie nagrywać i odtwarzać innego pliku. I że w aktualizacji softa ta możliwość jest już zablokowana...

Więc pytanie do Was: czy Wy na swoich maszynkach macie taką możliwość?

Bo niestety nie pamiętam, jak u mnie było wcześniej, ale wydaje mi się, że taka możliwość była i działało to bez zarzutów...

 

Pozdrówka.

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do dziś nie wiedziałem, że istanieją takie cuda, jak dreambox i takie tam. Mieszkam w UK i dostałem kilka ofert oglądania Cyfry+ przez internet od różnych firm. Skontaktowałem się z nimi i jedyne co muszę mieć to Dreamboxa, polecali DM800SE. Podpinam do mojego routera i za określoną opłatą mogę oglądać moje ulubione programy. Przeszukując sieć znalazłem jednak różne tematy o Fergusonach. Niektórzy moga narzekać, ale od wielu, wielu lat jestem szczęśliwym urzytkownikiem Fergusona HF8900HD.

Mam takie pytania, czy takie firmy działaja legalnie, czy to jest tak na zasadzie "póki nas nie złapią"?

Czy Ferguson Ariva 202E funkcjami zastępuje tego Dreamboxa DM800SE?

Chodzi mi o odbieranie programów przez internet. Niestety nowy właściciel domu wynajmowanego kazał mi zdjąć antenę i szukam innych rozwiązań.

Jestem póki co zielony w temacie, więc prosiłbym o cierpliwośc i przybliżenie mi trochę tej nowej, dla mnie, technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do dziś nie wiedziałem, że istanieją takie cuda, jak dreambox i takie tam. Mieszkam w UK i dostałem kilka ofert oglądania Cyfry+ przez internet od różnych firm. Skontaktowałem się z nimi i jedyne co muszę mieć to Dreamboxa, polecali DM800SE. Podpinam do mojego routera i za określoną opłatą mogę oglądać moje ulubione programy. [...] Mam takie pytania, czy takie firmy działaja legalnie, czy to jest tak na zasadzie "póki nas nie złapią"?

To, o czym piszesz, czyli odbiór kanałów CYFRY+ przez Internet to jest to tzw. sharing i jest to nielegalne!

Za korzystanie z tego typu "usługi" grozi odpowiedzialność karna.

Na niniejszym forum zabronione są dyskusje na tego typu tematy. :read:

 

 

Chodzi mi o odbieranie programów przez internet. Niestety nowy właściciel domu wynajmowanego kazał mi zdjąć antenę i szukam innych rozwiązań.

W tej sytuacji albo podłącz sobie kablówkę (jeśli masz taką możliwość) albo po prostu zmień dom. :? Najlepiej na taki, gdzie właściciek pozwoli na montaż anteny satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie v1.22B5 coś nie posłużyło mojej liście kanałów z Cyfry+ i wróciłem do poprzedniej wersji. Niestety, nie zapisałem listy kanałów przed zmianą w "Pierwszym Dniu Wiosny" i męczę się teraz z TVN na #1. :smile:

 

Pożyczyłby ktoś swoją?

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeżeli ktoś jest na tyle miły, to także poszukuje oryginalnej listy pod w/w oprogramowanie co @Makary, sprzed tego "wielkiego bajzlu kanałowego" pod cyfrę HD. Niestety także zagapiłem się i nie zachowałem tej listy.

Z góry dziękuje za fatygę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie mam. Ponieważ zostając przy starych dekoderach od cyfry+ możesz skorzystać z oferty nc+. Wówczas nie trzeba nic instalować, zmienia się tylko pakiet. Natomiast ja aktualnie mam jeszcze cyfre+ i rozdzielony sygnał. Pytanko mam teraz, czy jak na oficjalnym dekoderze wejdzie mi już oferta nc+, to żeby mieć również nowe kanały (c+ family, c+film etc.) muszę wgrać najnowszy soft i wówczas wyszukać programy? Aktualnie mam starsze oprogramowanie i mimo ustawienia w fastscan cyfra+HD, wyszukuje mi zawsze te same kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FFan no rozumiem, że w starym sofcie nie będzie najnowszych kanałów. Natomiast jak wgram najnowsze oprogramowanie, to czy będzie wówczas możliwość wyszukania tych kanałów? Czy będę zmuszony każdy kanał z osobna wyszukiwać? :) Pytam się o najnowsze oprogramowanie, ponieważ z tego co widzę, to osoby które wgrały najnowszy soft, mają dokładnie takie samo rozmieszczenie kanałów jak te osoby które mają dedykowane dekodery i same się aktualizują. Stąd moja nadzieja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie żaden. Ja i tak korzystam tylko z oferty sportowej, więc myślę że to będzie nawet 1 częstotliwość. No ale można oczekiwać softu który będzie zawierał najnowsze oferty z nc+. Co prawda będzie trzeba poczekać, bo startują dopiero 5 kwietnia, no ale technicznie nie jest to wykluczone, nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !!!!! jeżeli można to proszę o pomoc (krok po kroku) w temacie wgrania swojej listy kanałów do Ariva 202e. Wczoraj wgrałem najnowszy soft 1.22B5 przez Pendrive do swojego odtwarzacza, tak jak było opisane w instrukcji ze strony ferguson........ wszytsko przebiegło pomyślnie. Problem w tym że nie potrafie zgrać listy fabrycznej i pożniej jej wgrać tak aby wszystko było OK bazują na programiku do układania kanałów ( program na stronie fergusona pod ową aktualizacją ) Wczesniej na starszej wersji jakięś 12 miesięcy temu udało mi się ( po kilku dniach) :):) a teraz w tym nowym sofcie nie potrafię :( Jeżeli można porszę o POMOC lub linka odnaszącego się do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wygodniej, co w przypadku nowszych dekoderów jest zalecane. Listę zgrywasz razem z softem przez DUMP. Następnie otwórz DUMPA w edytorze arivy jako UserDatabase, edytuj i zapisz też jako UserDatabase. Następnie tak też ją wgraj. I będzie śmigać. Podobnie zrobisz z listami dostępnymi w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy takie pytanie w kwestii technicznej: mam Arive 202 prawie rok, wszystko grało jak należy. Od pewnego czasu zauważyłem ze od czasu do czasu robi sie na krótką chwile "stop-klatka" obrazu dosłownie na sekunde, dźwięk idzie dalej, a obraz po chwili zaczyna sie ponownie "ruszać". Ostatnimi czasy dzieje sie to dość często, choć nieregularnie. mam Cyfre i moduł JSC, monoblock z Astrą, na obu platformach bez względu na kanał takie efekty sie pojawiają. Ktoś ma pomysł co jest przyczyną i jak temu zaradzić? Antena 80 cm, sygnał dobry: siła 86%, jakość 77%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś musiałem zawalić bo aktualizowałem penen :) i już nie mogłem go odpalić :( zero. Dlatego kupiłem rs232 i mam zamiar podpiąć go pod kompa. Moje pytanie jest następujące, ile czasu może trwać wgrywanie systemu z kompa do avivy za pomocą kompa......

Miałem taką samą sytuację tylko wgrywałem listę kanałów. Sama aktualizacja trwa kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...