Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam następujący problem: nabyłem właśnie Arivę 202e i podłączyłem do istniejącej instalacji antenowej i niestety wygląda na to, że tuner nie potrafi przełączać przełącznika DiSEqC. Mam na antenie zamontowane 3 konwertery: Hotbird, Astra1 i Astra2, które są podłączone do jednego przełącznika. Przy wyszukiwaniu kanałów z Hotbirda wyszukuje poprawnie, natomiast na Astrach wyszukuje raptem kilkadziesiąt programów, ale to nie są kanały z tych satelitów, tylko z Hotbirda. Przykładowo twierdzi, że na Astrze 2 znalazł "Eska TV"...

Dodam, że wcześniej przez kilka dni miałem Arivę 102e (wymieniłem ją na 202e), na której wszystko działało poprawnie. Niestety nie wiem już jaka była wersja oprogramowania na tej 102e. Do 202e wgrałem najnowszą dostępną wersję 1.23B2.

 

Wydaje mi sie również (ale nie jestem tego teraz na 100% pewien), że w Arivie 102e opcja zasilania konwertera była w menu ustawiania anteny, w 202e jest zupełnie gdzie indziej, tzn. w menu "inne". Nie wiem czy to różnica wynikająca z innej wersji softu...

 

Wcześniej przez prawie 4 lata na tej samej instalacji działał FK6900 i wszystko grało.

 

Czy ktoś miał może taki problem i może wskazać, że jakaś konkretna (starsza) wersja oprogramowania rozwiązuje problem? Czy też tuner jest walnięty i powinienem go naprawiać/wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ustawiłeś wszystko w Menu->ustawienia anteny?

Tam masz opcje DiSEqC i ustawiasz, który satelita jest na którym porcie.

U mnie HotBird i Astra1 działają OK.

Wszystko było dobrze poustawiane w menu a mimo to nie działało. Zareklamowałem ten sprzęt i sklep mi oddał kasę (bo nie mieli już innych egzemplarzy tego modelu na wymianę). Wczoraj kupiłem Arivę combo 152 i ta jakoś potrafi przełączać satelity na tej samej instalacji antenowej i z tym samym przełącznikiem. Najwyraźniej ten egzemplarz 202e nie był do końca sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

rozdzielczosc ustawiona na 720p 50 hz poniewaz posiadam tv ready , pobawilem sie jeszcze ustawieniami , ale wydasje sie ze samsung mial lepszy obraz :cry: , zalezy tez jaki material nadsaja , oczywiscie mowimy caly czas o HD kanalach , jednak chyba cena idzie w parze z jakoscia :cry: ogladam reraz kosza na ARD HD i chocby taki drobniutki sniezek widac w tle , nie wiem jak to nazwac , moze cos jeszcze zle ustawione , porownywal ktos jeszcze te dwa sprzety i podziela moje zdanie? antena ustawiona oczywiscie optymalnie 90 % jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

W instrukcji znalazłem takie zdanie

Jeśli korzystasz z podłączenia kablem komponent, to dla większości telewizorów zalecamy

ustawienie rozdzielczości 720p (50Hz) lub 720p (60Hz) w zależności od posiadanego telewizora,

a wyjście wideo na YUV. Uwaga: jeśli wyjście wideo przestawisz na RGB → nie będzie sygnału

wideo na złączu komponent!

jaki to jest kabel komponent? Czy arive można podłączyć do wejścia komponent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można. Chociaż " schemat" procesora na stronie firmy pokazuje, że wychodzi z niego sygnał "video komponent". Sam się zastanawiałem, bo były chyba kiedyś takie kombinacje, że można było przy pomocy specjalnej przejściówki wyprowadzić sygnał komponent z wyjścia euroscart ale tylko w modelach do tego przystosowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YUV ustawiasz jak chcesz mieć obraz po HDMI, na złączu euro jest wtedy obraz gorszej jakości tzw. cvbs, taki jak otrzymasz na pojedyńczym czinczu (wyjście pokolorowane zazwyczaj na kolor żółty). RGB ustawiasz jak chcesz mieć na złączu euro najlepszą jakość obrazu, masz wtedy do dyspozycji dwie rozdzielczości: 480p i 576i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...