Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem fergusona Ariva 102E, miał zainstalowany soft V1.21B4. Przy próbie odpalenia jakiegokolwiek filmiku na youtubie nagle restart tunera, w najlepszym wypadku raz na dziesięć razy "connection failed". Dziś wgrałem aktualizacje V1.21B6 i jest lepiej ale ciągle nie tak. tuner już się nie wysypuje ale co 5 filmik na youtubie jest zastopowany "connection failed". Szlag człowieka może trafić. Czy jest jakiś ratunek? Może czekać na nową aktualizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wgrałeś stary 1.21B4 ??? :/

 

Wgraj najnowszy 1.21B6 - po wgraniu przywróć ustawienia fabryczne i wszystko pięknie śmiga :brawo:

no chyba że na siłę jakąś starą listę wgrałeś zrobioną na starym sofcie - to nie.

 

aa i sprawdź czy jest czysty (sformatowany) dysk/pen bo you tube coś tam buforuje i możesz mieć śmieci z poprzedniego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka czy tez macie problem z "brak lub slaby sygnal" no co chwile pokazuje mi ten komunikat a w innych pokojach sa wszystkie kanaly non stop. Czasem wylacze i wlacze dekoder i jakosc oraz sila wraca a z tym powraca obraz

Zaobserwuj zielona diodę na tunerze jeśli mruga lub gaśnie to masz cos z instalacją miałem taki efekt przyczyną był kabel wymieniłem i wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pokazuje sie brak lub slaby sygnal to dioda nie swieci

Czyli masz coś z instalacją dioda powinna ciągle świecić , może masz gdzieś kabel za mocno zgięty lub przyduszony lub koniec za krótki który wchodzi do dekodera kombinuj , ja miałem kabel w jednym miejscu przełamany i też sie kodowało i dioda gasła wymieniłem kabel i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie sprawdzilem. Mam 1.21B6, a nie 1.21B4. Od softu 1.21B1 i 1.21B4 co kilkadziesiąt minut resetuje się tuner.

Wgralem 1.21B6 i nie ma resetów, ale za to nie można skonfigurować Arivy.

Chodzi mi o Ariva Online Configurator. Ariva podlaczona jest do routera i jak w przegladarce internetowej wpisze się adres Arivy, to można wpisywać dane do serwerów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa bez problemów ze small II, wgrałem tylko nowy soft do karty bo się czasami zacinało. A przy okazji ,czy mógłbyś sprawdzić jak nagrywasz cokolwiek na dysk, i podczas nagrywania naciśniesz pvr,żeby zobaczyć co tam masz nagrane , czy ten moment nagrania kiedy oglądałeś inne nagrania daje się odtworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie arivy 202e na najnowszym sofcie nie chcą działać w multiromie ma ktos taki problem? i ciekawostka na dekoderze slave w programie tvn jest tylko dzwięk obrazu zero na innych programach płatnych ciemność

Problem rozwiązany (drugi dekoder nie uzyskał automatycznie adersu IP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwięk jest - to żadna ciekawostka bo często jest niekodowany na wielu stacjach

 

masz obie wpięte po kablu do routera ? czy każda z nich ma inny adrea MAC ?

proponuję na obu przywrócić ustawienia fabryczne i nic niezmieniając trzymać się instrukcji producent

(jest w paczce z softem) ... wtedy multiroom na bank rusza :jupi:

 

a przed calą operacją w routerze "release/albo/renew " wszystkie adresy DHCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia... Pomylić modele dekodera przy wyborze oprogramowania. Gwarancja mi w tym momencie przepadła, odbiornik się nie włącza. Myślę jeszcze o RS232, ale czy da radę cokolwiek zrobić, skoro wyświetlacz pozostaje martwy?

 

Powiedzcie proszę, czy sprzęt jest jeszcze do odratowania?

Dziękuję za odpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie jak to jest z tymi kodowanymi nagraniami w Arivie 202E? Jeśli byłyby faktycznie nagrywane w postaci zakododowanej, to do ich oglądania potrzebna byłaby karta abonencka a jeden z kolegów przetestował i stwierdził, że tak nie jest. Poza tym gdyby nagrania na dysku były kodowane, to najdalej po kilku tygodniach możnaby je wyrzucić, bo nadawcy zmieniają klucze. Idąc tym tokiem myślę, że być może z ten tuner dodaje coś do zwykłego kontenera *.ts i dlatego popularne programy nie mają szans go odtworzyć. Edit: okazuje się, że tunery z nowszą wersją procesora ALI szyfrują nagrania - nie ma to nic wspólnego z kodowaniem operatorów ale uniemożliwia przenoszenie nagrań z tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to cytat z innego forum:

''Aktualizacja z USB > tryb -> "save channel list"

stworzy ci plik BIN z aktualną datą, który zawiera tylko listę bez żadnych zbędnych śmieci

 

Potem 1) wgrywasz nowy soft 2) wgrywasz BIN przez defaultdb i 3) przywracasz ustawienia fabryczne.

 

Ważna jest kolejność. Lista zostaje / wszystko śmiga''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie chłopaki uspokoiliście. Dzięki! :brawo:

 

W kwestii kabla jeszcze. Wydaje mi się, że moja płyta główna ma gniazdo męskie DE-9.Widzę jednak, że są też kable z USB, czy ich funkcjonalność jest równorzędna?

 

Odnośnie listy kanałów to też chciałbym to jeszcze zrobić. Irytujące jest wpisywanie czterocyfrowych cyfr do oglądania kanałów w HD np. 2156 dla TVN Turbo w HD. Wolałbym 123. Rozumiem, że tym zabiegiem mogę dowolnie modyfikować listę i nadać kanałom oczekiwane pozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...