Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako nowy użytkownik forum.

Od dwóch lat jestem posiadaczem Arivy 202E. Od paru miesięcy mam problemy z tym tunerem. Co pewien czas, ostatnio coraz częściej, na ekranie telewizora ukazuje się informacja o braku sygnału, a na wyświetlaczu tunera oznaczenie LnbP i padają wszystkie kanały, także fta. Tuner dwa dni chodzi idealnie, a na trzeci dzień jest padnięty. Dodam, że wymieniłem okablowanie antenowe i konwertery oraz zaktualizowałem oprogramowanie, a inny Ferguson (fta sd) działa na tym podłączeniu bez problemu.

Może uszkodzona jest głowica?

Czy ktoś miał bądź ma podobne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam na forum!

Posiadam w domu tunery ariva 202e oraz pakiet cyfry+. W zwiazku z fuzją cyfry z Nką (nie odpowiada mi to, ale mniejsza z tym) chce przejsc do cyfrowego polsatu. W zwiazku z tym moje pytanie, czy konfiguracja ww. tunerów z Polsatem Cyfrowym jest równie łatwa i działająca w miare stabilnie jak z cyfrą? W tej chwili mam wszystko ustawione i dzielenie działa dość stabilnie, a szukając informacji o polsacie nie mogę znaleźć zbyt dużo opinii. Mam nadzieje, że nie bede zmuszony przedłuzyc umowę z nc+...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego za odpowiedź. W takim razie chyba jestem przynajmniej narazie skazany na cyfre+. A już się cieszyłem, że w polsacie bede miał prawie połowe niższy abonament za te same kanały co w nc....

 

 

 

Aha jeszcze jedno najważniejsze pytanie w tej sytuacji - obecnie mam kartę i umowę z cyfrą, ale bede zmuszony teraz podpisać ją z NC+ w związku z czym dostanę pewnie nową kartę. Czy ona będzie działała na tej samej zasadzie co stara? Czy cała poprzednia konfiguracja fergusonów będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy migracji zdecydujesz się na sprzęt ADB to do niego dostaniesz nową sparowaną z dekoderem kartę. Ale możesz zmigrować z kartą Cameleon i wtedy nic się nie zmienia. A co do wysokości abonamentu to jak dobrze ponegocjujesz to może Ci wyjść taniej niż w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle o zakupie tego dekodera i zastanawiam sie czy da sie zmusic jakos CP do sparowania go z moja karta czy musze zakupic u nich koniecznie karte CAM CI+ (tak jak wyzej Barti widze masz zrobione) i przedluzyc umowe na nie wiadomo ile?

Dodam ze mam dekoder wlasnosciowy z Polsatu i umowe na jakies niecale 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fsx

Niestety, pozostaje ci już tylko sposób, jaki opisał wyżej kolega @Burito. :?

Ewentualnie możesz poczekać, aż umowa z Cyfrowym Polsatem będzie ci się kończyć (nie wiem, ile ci jej jeszcze zostało) i przy jej przedłużaniu możesz wziąć moduł CAM CI+ za złotówkę.

Gdybyś ten swój dekoder Cyfrowego Polsatu nie miał na własność, a jedynie wynajęty to mógłbyś jeszcze spróbować powalczyć o ewentualną jego wymianę na moduł CAM jeszcze w trakcie trwania umowy. Na forum SK w dziale Cyfrowego Polsatu niektórzy pisali, że się im to udało. :roll: No, ale skoro masz ten dekoder na własność to już lipa... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja napisałem że w APS mu sparują moduł z kartą ;)

 

Burito jak sobie wyobrażasz taką sytuację:

 

Masz własny dekoder Polsatu i umowę na 3 lata. Rzeczywiście psuje ci się dekoder po gwarancji i co? Zostajesz z kartą, której oficjalnie nie możesz użyć nigdzie poza dekoderem który ci się zepsuł. Płacić abonament musisz i nie masz możliwości oglądania oferty.

 

Podaj rozwiązanie według ciebie.

 

PS. Informacja z działu technicznego Polsatu - można kupić moduł w APS-ie i zostanie on sparowany z kartą z dekodera własnościowego który się popsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledz.Mam problem.Po przełączeniu z Polsatu na Cyfre+ na kanał HBO .HBO2 .HBO COMEDY i wiele innych naciskając przycisk pilota info.Napis na dole ekranu wyświetla się przez ułamek sekundy.Mam dwa takie same dekodery i na obydwóch to samo.Wgrane najnowsze oprgramowanie.Proszę o wskazówki.ryszard1918

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledz.Mam problem.Po przełączeniu z Polsatu na Cyfre+ na kanał HBO .HBO2 .HBO COMEDY i wiele innych naciskając przycisk pilota info.Napis na dole ekranu wyświetla się przez ułamek sekundy.Mam dwa takie same dekodery i na obydwóch to samo.Wgrane najnowsze oprgramowanie.Proszę o wskazówki.ryszard1918

Hmm, ja mam to samo. Odkąd mam moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu w mojej Arivie 202E to na kanałach kodowanych, do których nie mam dostępu, ta dolna "belka" z informacjami o kanale, EPG itp. pojawia się właśnie tak na ułamek sekundy i od razu znika. Jednak gdy wypnę moduł Cyfrowego Polsatu z tunera to problem znika, tzn. dolna "belka" z informacjami o kanale normalnie się wyświetla. I też nie wiem, dlaczego to tak jest... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tego problemu,również mam tak samo a w dekoderze mam tylko sam moduł bez innych kart.Jest to trochę u[beep]liwe gdyż w przewodnik epg trzeba wejść by przeczytać info audycji.Piszmy do fergusona to może to poprawią ,bo z poziomu obsługi pilota i dekodera to nic nie wymyślimy sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Arivie 202E nadal nagrania są kodowane, tzn. czy można obejrzeć na komputerze nagrania (chyba plik .ts) nagrane tym tunerem. Chodzi mi o nagrania z kanałów kodowanych w HD np. Canal+HD. Czy może jest już jakiś program dzięki, któremu odtworzy się nagrania z tego tunera na komputerze? czy nic się nie zmieniło i nagrania można obejrzeć tylko za pomocą tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic się nie zmieniło z odtwarzaniem kanałow.

 

Musisz zmienic tuner na inny np. Ariva 200 lub na cos z używanych niemieckich tj. Comag z wejsciem na moduł CI+. Moduł Polsatu działa bez problemu. W większosci dekoderow jest polskie menu. Można taki dekoder kupic już od 50 zł na znanym portalu aukcyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arive 200 już miałem, ona nie odtwarza plików video (avi, mp4 itd.). Chciałbym zmienić tuner na taki (oczywiście w HD), który odtwarza pliki video, którego nagrania z kanałów kodowanych można oglądać na komputerze i który ma USB z tyłu. Czy coś takiego jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...