Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@marek_marecki

W moim wcześniejszym poście ,jest paczka z programami,zobacz ile w niej jest Ariva Erom Upgrade, a trzeba użyć właściwego

 

"Archiwum ma niewłaściwy format lub jest uszkodzone"

 

sprawdz kabel com - rs232 łączący komputer z dekoderem - jestes pewien ze masz dobry?? - czytaj moj post wczesniej.

 

kabel kupię nowy i zobaczę czy coś ruszy

a jaki powinien być?

1 z pełną synchronizacją

2 z częściową synchronizacją

3 z synchronizacją zwrotną

4 bez synchronizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie taki jak we wczesniejszym poscie. Do komunikacji komputer - tuner wykorzystuje się kabel gdzie piny 2 i 3 są skrosowane :). Z portu rs232 komputera z pinu 2 idzie kabelek do pinu 3 w porcie dekodera. Z pinu 3 portu rs232 komputera idzie kabelek do pinu 2 w porcie dekodera. Pin 5 w porcie rs232 w komputerze to masa i idzie do portu rs232 dekodera do pinu 5 dekodera. Reszta pinow w porcie rs232 jest zbędna.

 

Sam możesz też taki kabel zrobic łącząc odpowiednie piny kabelkami w portach rs232 komputera i dekodera :)

W handlu można spotkac dwa rodzaje kabli: 2:2 - 3:3 lub 2:3 - 3:2 - najprosciej sprawdzic to miernikiem.

Obstawiam że masz kabel 2:2 - 3:3 a nie 2:3 - 3:2 i dlatego brak komunikacji komputer - dekoder.

 

Mam nadzieję że jasno to wytlumaczyłem.

 

W menadżerze urządzen windows xp jest zainstalowany port com widoczny. W biosie też jest włączony mamy rozumiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam mam pytanie, posiadam cyfre plus obecnie nc+ ale mam starą karte jeszcze tą szarą, i posiadam diviso, oraz fergusona arive 202e i nie moge zrobić zeby programy odpaliły na fergusonie, wgrywałem nowy soft oraz starszy i mam ustawione na karcie od diviso dla bardziej wymagających dekoderów, i po prostu nie czyta mi karty we ferdku nawet tej z cyfry plus, wyszuka programy wszystko ok ale programów kodowanych nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że twój Ferguson "nie widzi" w ogóle twojej karty dawnej CYFRY+?

Sprawdź jeszcze, czy za pomocą Fergusona da się odczytać z niej informacje o uprawnieniach odbioru (Menu -> zakładka "narzędzia" -> czytnik kart CA -> karta CA -> Subscription Status).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam :) mam Fergusona 202e i w nim kartę nc+ oraz moduł polsatu CI niestety tuner nie odkodowuje mi wszystkich kanałów HD przykładowo działa nsport HD ale nie działaja kanały canal plus w HD po prostu czarny ekran mam wgrany nowy soft może coś w ustawieniach nie tak nie mam pojęcia słabo siedzę w temacie :( miał ktoś podobne problemy ? jak sobie z tym poradzić ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z uruchomieniem c+ przez spliter na Arivie 202E. Oryginalna karta z cyfry chodzi na Arivie bez problemu, okablowanie od splitera jak i karta ze splitera też działają gdyż przez inny dekoder działa. Pobrałem najnowszą aktualizacje do arivy jak i przywracałem ustawienia fabryczne lecz to także nie pomogło. Cały czas kanały kodowane nie działają, wyświetla się tylko aktualny program na pasku i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gryzą się. Taką kombinację sprawdzałem z modułem Polsatu i kartą Cyfry w czytniku. Obie działały bez problemów. Karty w Conax-ie obsłużą kanały z poniższej listy

Canal+ nie ruszy ponieważ jest kanałem parowanym. Jedyny przypadek kiedy zadziała w uniwersalnym czytniku to gdy użyjemy karty w seca- po dawnej Cyfrze. Natomiast karty z logiem N-ki i NC+ nie ruszą do końca- zadziałają tylko kanały oferowane w ramach SMART HD+: Dodatkowo SciFi i 13 ulica nie są parowane

 

TVN HD

TVP 1 HD

TVP 2 HD

TVN 7 HD

Polsat HD

TVN24 HD

TVN Turbo HD

TVN Style HD

nSport HD

MiniMini+ HD

Planete+ HD

Ale Kino+ HD

Kuchnia+ HD

Domo+ HD

Hyper+ HD/TeleToOn+ HD

TVN (SD)

TVN Style (SD)

TVN Turbo (SD)

TVN Meteo

TVN bis

TVN 24 (SD)

TTV

TVN 7 (SD)

TVP 1 (SD)

TVP 2 (SD)

TVP Info

TVP Sport

Discovery Channel

Religia TV

Polsat (SD)

TV 4

Kino Polska

TVP Seriale

Disney Channel

AXN (SD)

nSport (SD)

Polsat Sport News

Orange Sport

TV 6

Polsat 2

Polsat Biznes

MiniMini+

Planete+

Ale Kino+

Domo+

Kuchnia+

Hyper+/TeleToOn+

Viva

TVP Rozrywka

TVP Regionalna

Puls 2

TVP Historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...