Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Gregor11

Z tego, co się orientuję to czytnik uniwersalny w Fergusonach serii "Ariva" obsługuje systemy Seca/Mediaguard, Conax, Viacess i chyba Irdeto. Oczywiście tylko karty nieparowane. Możliwe, że jeszcze jakieś inne systemy, ale nie jestem pewien. Obsługę innych systemów można uzyskać, stosując odpowiedni moduł CAM, np. moduł CAM Cyfrowego Polsatu, który działa w systemie Nagravision. Tutaj działają także karty parowane, które są sparowane z modułem CAM. :)

Karta niemieckiego pakietu "HD+" jest chyba parowana z dekoderem lub modułem CAM i jako tako nie zadziała w czytniku uniwersalnym Fergusona. Moduły CAM dostępne w ofercie niemieckiego "HD+" są typu CI+, ale chyba bez trybu "legacy", co też sprawia, że w żadnym z Fergusonów moduł taki nie zadziała. Wymagany jest tutaj tuner z natywną obsługą standardu CI+, np. Technisat Digyboxx HD C+. Na nim ten moduł powinien działać.

 

Co do listy kanałów to faktycznie, po zakończeniu nagrywania tuner przełącza się automatycznie na listę główną. Niestety, nic nie można z tym zrobić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sarius1990

Ja również mam wgraną wersję V1.22B5. Używam jej już od długiego czasu. Jak na razie, wszystko działa prawidłowo. :) Myślę, że ta właśnie wersja jest najstabilniejsza. Do nowszych jakoś nie mam zaufania... :roll:

Z jakiej platformy satelitarnej korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , tez mam wgrany soft 22B5 i tez czesto mam komunikat zablokowanei i po chwili sie odblokowuje , na sofcie 24B1 tego nie bylo , pisali tu , ze na nowszych miesza kanaly , na 24B1 nic takiego nie bylo a dekoder pracowal chyba lepiej, moze po aktualizacji nie robia ustawien fabrycznych co usuwa smieci i pozniej sa problemy , niech wypowie sie wiecej osob posiadajacych najnowszy soft , pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek dotyczący najnowszej wersji softu jest tutaj: :arrow:viewtopic.php?f=126&t=33719

Kwestie związane bezpośrednio z tym softem lepiej poruszać właśnie tam.

Ja dodam jeszcze, że u mnie na sofcie w wersji V1.22B5 nic się nie wiesza, ani nic nie blokuje. Wszystkie kanały są dekodowane poprawnie. Nie ma żadnych zacięć. Nie wiem, jak z działaniem funkcji internetowych w tej wersji softu, bo ja z tego na moim tunerze w ogóle nie korzystam. Do Internetu to mam komputer. :P W tych nowszych wersjach softu usunięty został komunikat "Zakodowane", który wyświetla się właśnie na kanałach kodowanych, do których nie mamy dostępu. Nie wiadomo, dlaczego Ferguson ten komunikat usunął. :? Ja, póki co, najnowszej wersji softu do mojego tunera nie wgrywam. W dalszym ciągu pozostaję przy sofcie w wersji V1.22B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gregor11

Rozumiem, że ten komunikat "Zakodowane" pojawia ci się po przełączeniu na dany kanał i przez tę chwilę ekran jest czarny, po czym po chwili komunikat ten znika i pojawia się obraz? W takim razie coś wolniej trwa dekodowanie. Z jakiej platformy korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam moduł Cyfrowego Polsatu (CI+) i u mnie każdy kanał z tej platformy, do którego mam dostęp, dekoduje się praktycznie od razu. Komunikat "Zakodowane" wyświetla mi się tylko po każdorazowym włączeniu tunera. Ale po kilku sekundach obraz się pojawia i później przy przełączaniu kanałów dekodowanie jest już szybkie, sprawne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, bo sam moduł jest tylko od dekodowania, musi mieć skądś sygnał z kablówki, żeby mieć co dekodować. Nie ma jak dostarczyć do tego Fergusona sygnału, żeby moduł miał co dekodować (poza tym - sam moduł i tak nie zadziała nawet gdyby się dało dostarczyć sygnał z jeszcze innego powodu - Ferguson nie ma gniazda CI+, tylko zwykłe CI). Jakkolwiek by nie kombinować - nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wylaczona jest , gdy przelaczam kursorem pokolei to trwa 4 sekundy , nie mow, ze u ciebie szybciej przelacza kodowane? :roll: przeciez masz ten sam sprzet i soft :?

Hmm, raz piszesz, że czas przełączania kanałów wynosi u ciebie 6-7 sekund, a teraz, że 4 sekundy. To w końcu ile sekund? Przed chwilą z ciekawości zmierzyłem u mnie stoperem czas przełączania pomiędzy kanałami kodowanymi. ;) Pomiaru dokonałem pomiędzy dwoma kanałami HD. Czas przełączania pomiędzy nimi wynosi u mnie 2-3 sekundy, a chwilami faktycznie jakieś 4 sekundy. Ale na pewno nie aż 6-7 sekund. Czas liczony od zniknięcia obrazu jednego kanału do pojawienia się obrazu innego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti , czytaj ze zrozumieniem , napisalem wyraznie , gdy przezucam po kolei kanaly kodowane jeden po drugim kursorem 1,2,3,..... to trwa to okolo 4 s. a jesli przezuce np . z 60 kanalu na pierwszy np. wcisne numer 1 na klawiarurze pilota , to trwa to okolo 6 sekund , np samsung 370 HD robil to szybciej , natomiast kanaly niekodowane przelaczaja sie szybko 1-2 sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam najnowszy soft na Arivie 202E skanuje kanały przez FastScan i mam włączoną funkcje LCN , mimo to kanał Eurosport 2 Hd zamiast na kanale 113 to znajduje go na kanale 372 , National Wild hd wywala mi też na bardzo odległym kanale, próbowałem skanować bez funkcji LCN ta sama sytuacja te dwa kanały znajduje na bardzo odległych kanałach. Moje pytanie dlaczego sie tak dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...