Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z uruchomieniem c+ przez spliter na Arivie 202E. Oryginalna karta z cyfry chodzi na Arivie bez problemu, okablowanie od splitera jak i karta ze splitera też działają gdyż przez inny dekoder działa. Pobrałem najnowszą aktualizacje do arivy jak i przywracałem ustawienia fabryczne lecz to także nie pomogło. Cały czas kanały kodowane nie działają, wyświetla się tylko aktualny program na pasku i to wszystko.

Panowanie czy ktoś się na trafił na taki problem ? Nie wiem jak go rozwiązać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majk30

Co pisze na karcie lub zdjęcie karty.

Na jakim dekoderze wcześniej oglądałeś z tej karty?

 

 

@DrabSon1@

Tak , chodziło o taktowanie karty, jak nie pomaga to jeszcze kwestia, czy karta kliencka dobrze wchodzi do czytnika.

Jak włożysz oryginalna kartę to jest od razu rozpoznawana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Nie wiem czy ktoś miał już podobny problem, posiadam dekoder z C+ oraz dwa fergusony, dwie karty (multiroom).

Problem pojawił się w Niedziele, możliwe że zablokowany dostęp bo rachunek za późno zapłacony, po telefonie do NC+ wszystko zostało załatwione. W poniedziałek kanały dostępne na dekoderze SAGEM, jednak na fergusonie nie ma kanałów z pakietu, po zmianie karty do drugiego fergusona i zmianie ustawien też brak programów. Wgrałem już nowy soft do fergusona (MASTER), NC+ już z 6 razy puszczało uprawnienia i nadal nic, obie karty działają w dekoderze SAGEM, czy ktoś ma jakieś pomysły co jest przyczyną?

 

Nie wgrywałem jeszcze nowego oprogramowania w fergusonie drugim i nie sprawdzałem czy działa po włożeniu karty, ale na oprogramowaniu 1.24 nie działa.

 

Pozdrawiam i dziękuje za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób reaktywację przez ICA - jak nie pomoże to ponowienie uprawnień przez telefon.

 

Domyślam się że masz Sagemcomm DSI 83 lub 87 a tam karty działają jako Nagra a nie Seca i dlatego może być problem ;)

 

W fergusonie to tylko Seca działa - więc może trzeba ponowić uprawnienia żeby się przełączyła karta na Seca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem "zrób reaktywację przez ICA" jakieś wskazówki dla laika w tej tematyce?

 

Czy w Arivach karty są widoczne w czytniku ? Masz ustawione w tunerach dekoduj przez czytnik CA ?

Nie wiem tego, jak wchodze w czytnik CA to tam mam możliwość ustawienia multiroomu (wyl./master i slave) oraz pierwsza pozycja ale jak w to wejdę to nie ma tam nic, czarne puste okno.

 

Wcześniej po wgrywaniu oprogramowania albo przywracaniu ustawień fabrycznych wszystko działało, nawet mogłem przekładać karty z dekodera Sagemcom do fergusona i wszystko działało.

 

Dekoder caly czas na kanale 14 TVP Info i uprawnienia NC+ puszczało już z sześć razy i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu! nie jestem przy dekoderze ale faktycznie pamietam ze po zakupie tez mialem przez chwile problem bo w tym sagem inaczej sie podaje chip. Sprawdze to ale na 99% to bedzie trafiony ;) napisze jeszcze jaki efekt.

 

Tak, sprawdzone! Dziala! dziękuje i przepraszam za śmiecenie bo to prosty błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...