Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Niestety, wkopałem się tym dekoderem. Mam problem z komunikatem ASH. Po raz pierwszy wystąpił w kwietniu, pomogło zmartwychwstanie przez port 232. Teraz cały sprzęt RTV miałem odłączony przez tydzień - z powodu wyjazdu. Przy ponownym włączeniu - niespodzianka, po restarcie znowu ASH. Tym razem wgrywanie softu nie pomaga, a wgrywanie bez błędów, komunikaty prawidłowe w EromUpgrade.

Próbowałem już z 6 razy, różne porty USB i nic. Soft najnowszy, pobrany ze strony Fergusona. Wgrywanie zgodnie z instrukcją.

Na 2 karcie Ferdek 200 śmiga już 4 lata bez problemów...

 

Miał ktoś podobny problem? Jakieś lekarstwo?

 

Kabel- NullModem 1,5 m http://allegro.pl/show_item.php?item=4240716452

Adapter - Logilink http://allegro.pl/show_item.php?item=4231094082

Win7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam czy spotkał sie ktoś z takim czymś , posiadam trzy dekodery Ariva 202E i na każdym w nieregularnych odstępach czasu zanika na sekunde dzwięk czy to z włożona orginalna kartą , czy to z włożoną kartą od splittera , z obrazem sie nic nie dzieje , czy może to być wina karty bo wszystko jest sprawne , ale nie wiem czy karta może robić takie rzeczy że zanika dzwięk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś jeszcze z was zauważył może zaniki dzwieku na Ariva 202E sa to bardzo szybkie jedno sekundowe zaniki na kanałąch takich jak TVN7 HD , TVN24 HD, TVN TURBO HD mogą też byc na TVP1HD , TVP2 HD , TVP HD. U mnie występują takie zaniki na trzech dekoderach Ariva 202E podłączonych po HDMI lecz na orginalnym dekoderze od nc+ zaniki nie występują , na arivach najnowsze softy wgrywajac starsze softy to samo w nieregularnych odstępach czasowych zanik dzwieku ale na kanałach sd nie ma zaniku dzwieku i nigdy też nie miałem zaniku na TVN HD . Naprawde jest możliwe żęby trzy dekodery były uszkodzone jednocześnie już nie wiem co to jest w życiu nie miałem czegoś takiego . Dodam ze podczas zaniku dzwieku z obrazem wszystko ok nic sie nie dzieje cały czas jest , czy możliwe zeby sie cos działo z konwerterem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakładam nowy wątek ponieważ od pewnego czasu zauważyłem u siebie na trzech Arivach 202E platforma NC+ zaniki dźwięku w różnych nieregularnych odstępach czasowych najczęsciej na kanałach TVN 7 HD , TVN24 HD , TVN TURBO HD, także pojawiają sie na TVP1 HD , TVP2 HD, TVP HD , ale nigdy zaników dźwięku nie ma na kanałach sd. Jeśli moge zaobserwujcie u siebie na waszych arivach czy występują sekundowe zaniki dźwięku i piszcie tutaj . ponieważ w dziale Aiva 202E już napisały dwie osoby ze mna trzy że u nich też występuje zanik dzwieku od jakiegoś czasu. Prawdopodobnie coś jest nie tak z NC+ i trzeba to teraz ustalić czy u wszystkich ten problem z zanikiem dzwięku na arivach występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...