Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie, że EPG się nie wyświetla.

 

Wtedy to pisałem o sofcie V1.27B2 i na nim nie wyświetlało EPG. Za kilka dni pojawiło się oprogramowanie V1.27B3 ale po obserwacjach widzę, że nic nie naprawili jeżeli chodzi o EPG. Jak się dekoder zrestartuje tylnym wyłącznikiem to EPG pokazuje się na pasku przez jakiś czas później go brak.

Ciekawe, że po kliknięciu na pilocie przycisku EPG jest w całości poprawnie wyświetlane a na pasku każdego kanału już tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Posiadam odbiornik Ariva 202E i od wczoraj nie działa mi większość kanałów. A dokładniej działa tylko Fokus TV. Menu i wszystkie ustawienia chodzą normalnie, nie mam pojęcia co się mogło stać... dzień wcześniej wszystko chodziło cacy a dziś jest czarny ekran i nie ma nawet dźwięku... ktoś może miałby pomysł na to co się mogło podziać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dekoder dekoduje wszystkie kanały z nc plus, niestety nie chce dekodowac samego HBO w edycji jest: forma kodowania FTA , jak to zmienic na system kodowania seca tak jak jest na innych kanałach z nc+, niestety gdy wybieram opcje edytuj to nie mozna tego zmienic

Edytowane przez Barti
Połączono wątki w jeden. Na forum jest już od dawna wątek dotyczący tunera Ferguson Ariva 202E. Proszę korzystać z wyszukiwarki na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliot

Kanał HBO, który masz ustawiony na swoim tunerze, nie jest tym właściwym. Albo był wcześniej i działał, ale potem zmienił parametry techniczne.

HBO HD obecnie nadawane jest z tp. 12.284 MHz / pol. H. Przeskanuj ponownie ten transponder i wówczas HBO powinno u ciebie się pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie przeskanowałem i to samo kanał ten jest odbierany bo edycja pokazuje ze jest aktywny tylko nie ma systemu kodowania, dzieki za pomoc ale poradzilem sobie w inny sposob, przelecialem 1600 kanałow i znalazłem jeszcze dwa hbo hd ktore byly dekodowane, wiec przenioslem je tylko dziwne kolejne zjawisko, na wifibox premium wszystkie 3 hbo nadają napisy zarowno pl jak i eng, natomiast na ariva 202e mam tylko na hbo 2 i 3 a na hbo nie ma

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

mam maly problem z odtwarzaniem nagran z kanalu C+ Sport na komputerze.

 

Uzywam Fergusona Ariva 202E, nagrywam przed modul CAM.

Plik *.ts odtwarzam na komputerze przez program VLC Player lub MPC HC lub nawet Windows Media Player.

 

Wszystko chodzi pieknie, az do momentu kiedy chce odtworzyc jakis mecz. Wtedy obraz wyglada tak jakby byl zamazany.

 

http://imageshack.com/a/img924/826/tuLXbF.png

http://imageshack.com/a/img924/4821/ALqZQM.png

 

 

W czym tkwi problem? Czy moze C+ koduje mecze jeszcze jakos inaczej, i nie da sie ich odtworzyc na komputerze??

 

Filmy z C+ oraz mecze z innych kanalow chodza bez problemu.

 

Dzieki z gory!

Pozdrawiam

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tym modelu tunera już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz poziom sygnału (jakość) na kanale C+ Sport?

Bo objawy, które podałeś, wskazują albo na zbyt słaby poziom sygnału z satelity na tym kanale u ciebie albo na zbyt słaby twój komputer, który nie radzi sobie z odtwarzaniem tego pliku.

Ewentualnie też może coś być jeszcze nie tak z kodekami na komputerze.

Z drugiej jednak strony, jak piszesz, że nagrania z innych kanałów są u ciebie OK to najprawdopodobniej właśnie na kanale C+ Sport masz zbyt niski poziom sygnału z satelity (jakość).

 

Gdyby nagranie to zostało zaszyfrowane przez tuner to jego odtworzenie na komputerze w ogóle nie byłoby możliwe. Żaden komputerowy odtwarzacz nie otworzyłby takiego pliku.

W przypadku Fergusona Ariva 202E zastosowanie modułu CAM pozwala niejako obejść to zabezpieczenie. Gdyby karta kodowa znajdowała się bezpośrednio w czytniku kart tunera to wtedy wszystkie nagrania z kanałów kodowanych byłyby zaszyfrowane i nie dawałyby się odtwarzać na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaczyna się mecz, podnosi się bitrate kanału C+ Sport do nawet ponad 15 Mb/s. Najwidoczniej nośnik (pendrive, dysk ?) nie wyrabia się z zapisem i dlatego obraz staje się rozmazany. Po prostu trzeba zainwestować w nośnik z większą prędkością zapisu. Na innych kanałach nie ma problemu, bo ich bitrate nie osiąga takich wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...