Skocz do zawartości

PPV w C+


FFan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam nowy temat, ponieważ pojawi się pierwsza transmisja PPV w historii polskiej C+.

Będzie to walka o tytuł mistrza świata organizacji WBC w kategorii ciężkiej: Tomasz Adamek v/s Witalij Kliczko

 

Walkę możesz obejrzeć w CYFRZE+ dzięki nowej usłudze pay-per-view.

Usługa polega na tym, że płacisz za obejrzenie konkretnej treści – w tym przypadku transmisji

na żywo z gali boksu zawodowego.

 

Aby ją zamówić, wejdź do Internetowego Centrum Abonenta klikając ZAMAWIAM lub zadzwoń do Centrum Telefonicznego Abonentów: 801 066 066 lub 22 310 45 45

 

Po złożeniu zamówienia w ciągu 30 minut na kanale 112. pojawi się plansza, która potwierdza zakup usługi KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ PODGLĄD PLANSZY

Jeżeli plansza się nie pojawi – zadzwoń: 801 066 066, 22 310 45 45

 

Cena usługi: 39,90 zł

Kwota ta zostanie doliczona do rachunku, który otrzymasz w październiku’11.

 

10 września będziesz uczestniczyć w ekscytującej gali bokserskiej, którą możesz obejrzeć na kanale 112. lub – jeśli posiadasz dekoder HD lub PVR HD - na kanale 113. w jakości HD.

 

Życzymy wspaniałych emocji z CYFRĄ+!

O walce

 

Mistrz świata organizacji WBC w kategorii ciężkiej Witalij Kliczko w sobotę 10 września stanie do obrony tytułu w starciu z byłym czempionem globu w niższych kategoriach wagowych: Tomaszem Adamkiem. Elektryzująca konfrontacja okrzyknięta mianem walki XXI wieku odbędzie się na nowo otwartym Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

 

Witalij Kliczko już po raz dziewiąty stanie do obrony pasa WBC. Ukraiński kolos, który przez większość swojej zawodowej kariery walczył w Niemczech, może się pochwalić olśniewającym rekordem 42-2,

z czego aż 39 walk kończył przed czasem. W starciu z Adamkiem, poza ogromnym doświadczeniem, jego przewagą będą również warunki fizycznie. „Doktor Żelazna Pięść” jest o kilkanaście centymetrów wyższy, ma większy zasięg ramion i jest cięższy od Polaka.

 

„Góral” pochodzący z małej wioski Gilowice na południu Polski wygrał sześć walk z rzędu, od kiedy przeniósł się do królewskiej wagi ciężkiej, pokonując przez techniczny nokaut Andrzeja Gołotę w 2009 roku. Pięściarz legitymujący się bilansem 44-1, 28 przez KO, w starciu z ukraińskim czempionem będzie liczyć głównie na swoją szybkość. Tomasz Adamek nie dysponuje tak silnym ciosem jak Witalij, nokautujący niemal wszystkich przeciwników. Polski bokser w swoich poprzednich walkach w najcięższej kategorii wagowej udowodnił jednak, że niedostatki fizyczne potrafi nadrabiać walecznością.

 

Pojedynek Kliczki i Adamka będzie walką wieczoru podczas Gali Boksu we Wrocławiu. Abonenci CYFRY+ będą mogli śledzić również walki poprzedzające tę konfrontację. Na ringu zobaczą m.in. wyróżniającego się polskiego boksera Mateusza Masternaka. Galę komentować będą dziennikarz CANAL+ Edward Durda razem ze stałym ekspertem stacji, Krzysztofem Kosedowskim.

 

TRANSMISJA: Sobota, 10 września

CYFRA+ PPV test (kanał 112.)/ CYFRA+ PPV test HD (kanał 113.)

21:00 – Gala Boksu we Wrocławiu

23:00 – Walka wieczoru: Tomasz Adamek - Witalij Kliczko

 

Info - http://cyfraplus.pl/walka_xxi_wieku_ada ... iczko.html

regulamin - http://cyfraplus.pl/images/2011/201108/ ... _08_11.pdf

 

 

I tu nasuwa się moje pierwsze pytanie: czy dla użytkowników usługi multiroom obojętnie czy to w formie 2 modułów, czy 2 osobnych kart po zamówieniu usługi transmisja będzie dostępna na obu kartach, czy tylko na głównej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dziwię, że dopiero teraz polskie platformy (pod naciskiem właścicieli praw) "odkryły" "pay per view", jeśli chodzi o wydarzenia sportowe, bo już dawno "Cyfra" mogłaby stosować tę technikę do transmisji meczów ligowych (polskich i zagranicznych).

 

Mi np. bardzo by pasowało, gdybym mógł sobie aktywować "Canal+" tylko na konkretny interesujący mnie mecz, zamiast być zmuszanym do płacenia regularnego abonamentu, jeśli np. interesują mnie tylko mecze "Lecha" i "Legii", albo "Manchesteru United" i "Arsenalu" i myślę, że takich osób zainteresowanych tylko konkretnymi meczami byłoby dużo więcej.

 

Inna sprawa to cena za taką transmisję i moim zdaniem nie powinna być większa, niż 10 złotych, a już domaganie się 40 czy nawet 50 złotych (była podawana też taka kwota) za galę bokserską, na której walka na którą wszyscy czekają będzie zdaje się dopiero przed 23:00 (i nie każdy może do niej i tak dotrwać :D ), to CHICHOT NA SALI !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi np. bardzo by pasowało, gdybym mógł sobie aktywować "Canal+" tylko na konkretny interesujący mnie mecz, zamiast być zmuszanym do płacenia regularnego abonamentu, jeśli np. interesują mnie tylko mecze "Lecha" i "Legii", albo "Manchesteru United" i "Arsenalu" i myślę, że takich osób zainteresowanych tylko konkretnymi meczami byłoby dużo więcej.

 

 

 

Kolego tylko mecz nie będzie wtedy kosztować 5zł a 20zł lub więcej.

Nawet hiszpańska DIGITAL+ powolij zaczyna rezygnowac z PPV bo zainteresowanie spadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam , że ten event PPV skończy się klęską (choć naiwnych ciekawskich ten 1. raz może skusić, jak kiedyś pierwsze zamówienia VOD).

Doświadczenia zachodnie pokazują, że ta usługa w Polsce to głęboka nisza.

Przykładowo: w Hiszpanii 1 mecz PPV kosztował 6 Euro, film 3-6 Euro

w Niemczech dostęp do 1 dnia dawnej Premiere Sport (Bundesliga) 5 Euro , ale np. gala wrestlingu ...15 Euro.

Ile osób to kupi u nas?

@frazes pomyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że cena za taki jeden mecz w "ppv" u nas nie powinna przekraczać 10 złotych. Jeśli kogoś interesuje tylko kilka meczów z danego sezonu, to taka oferta mogłaby go interesować według mnie (gdyby ludzie nie byli zainteresowani kupowaniem tylko konkretnej treści, a nie całego kanału, to też "VOD" nie byłby popularny, a chyba ktoś z tego korzysta, nie tylko w "Cyfrze", ale w "Nce" też, chociaż ja akurat nie, bo mam własny tuner z "C+" i "CP" na pokładzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPV to zachodni standard. Tak jak napisał @olis, w USA trzeba za możliwość obejrzenia takiej "imprezy" na żywo płacić, i to niemałe pieniądze. Sprawa jest prosta: chcesz obejrzeć, płacisz i oglądasz. Nie chcesz, to nie płacisz i nie oglądasz. Mnie to na przykład nie interesuje, więc nie zapłacę. Taki sport kosztuje, transmisja też, więc dawanie jej w Canal+ Sport to zły i nieopłacalny pomysł. Chcielibyście np. jedną transmisję w miesiącu? Chyba nie. Dzięki PPV walkę obejrzy tylko ten, kto rzeczywiście chce ją oglądać. To tak jak z VOD - oglądasz, co chcesz i płacisz tylko za to, co obejrzysz. Swoją drogą, 39,90zł za najwyższą jakość obrazu i dźwięku, to nie aż tak dużo.

Jeśli jednak uważacie że 39,90zł to za drogo, można zrobić zeza lub po prostu przestawić antenę na Astrę 19,2E i obejrzeć walkę na RTL, który na pewno nie zostanie zakodowany (chyba nigdy jeszcze nie był). Można też poszukać innego kanału, który będzie transmitował ten pojedynek (być może coś na 26E?). Albo umówić się z kolegami/znajomymi na spotkanie, złożyć się na opłatę za PPV i obejrzeć wspólnie (będzie taniej, może nawet przyjemniej). Zawsze jest jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno będzie można zobaczyć jeszcze na:

- Al Jazeera Sport 1(26E)

- FOX TV Turkey (42E)

- Dunda HD (9E)

 

Jak ktoś ma możliwości to na RTL HD w HD+ też poleci.

http://www.ebay.de/sch/CI-Module-Common ... 86.c0.m282

Na pewno bardziej opłaca się ulokować ~70 zł na kartę (niż 40 zł za jednorazowy event), która zapewni kilka(naście) miesięcy oglądania niezłego HD i niektórych meczów Ligi Europejskiej i Ligi Mistrzów itp. Tylko lepiej pogadać wcześniej ze sprzedawcą czy zrobi wyjątek i wyśle do PL oraz zobaczyć czy dany dekoder współpracuje z kartami HD+. (goła karta bez modułu nie ma tych śmiesznych ograniczeń znanych z CI+)

 

Można też kombinować z RTL na 23,5* (gdy np ktoś korzysta z czeskich platform i wie co to jest Nagravision 2).

 

Poza tym może będą też jakieś dosyły? To w sumie ostatnia walka, więc będzie wcześniej wiadomo, czy ustawią jakiś niekodowany przekaz.

 

No i nieśmiertelny Internet, który pewnie zostanie zalany streamami.

 

Więc możliwości żeby oszczędzić te złodziejskie 40 zł jest całkiem sporo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, 39,90zł za najwyższą jakość obrazu i dźwięku, to nie aż tak dużo.

 

 

Kolego ale te 39.90zł to jest za transmisje w SDTV wiec o jakiej najwyższej jakości obrazu i dźwięku piszesz. :crazy:

 

No jestem ciekaw jaka faktycznie będzie jakość SDTV i HDTV, czy będzie wybór audio z lektorem lub bez... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwyższą jakość obrazu i dźwięku, to nie aż tak dużo.

 

Cyfra póki co nie ma transponderów żeby zaoferować najwyższą jakość. Pewnie będzie standardowe polskie HD rodem z C+/n, czyli owszem 1080i, ale z bitrate 7-10 mbps. Czyli jak na europejskie standary - lipa. Bo cena jest jak najbardziej europejska, a do amerykańskiej brakuje niewiele. :mrgreen:

 

Poza tym na jakim tp będzie PPV HD? Bo chyba nie na tym co jest test, bo tam już dość trochę upchali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Komu PPV przeszkadza?

Zasada jest prosta jak drut: nie chcesz, nie stać Cię, nie lubisz - nie zamawiasz.

 

Natomiast aby usługa się rozwijała to cena powinna być dostosowana nie do rynku amerykańskiego i ich zarobków, ale do polskiego, naszych zarobków i kwoty przeciętnego abonamentu za ileś tam kanałów na miesiąc na których da się obejrzeć ileś tam wartościowych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tylko sport? W PPV przecież bez problemu można by było puścić na żywo jakiś koncert, np. Opener, Woodstock, Stinga, czy wydarzenia charytatywne (mecze gwiazdy vs politycy, czy dziennikarze, jakieś koncerty itp.) za symboliczną opłatę (np. w otwartym kanale leci w SD, za dodatkową opłatą w HD) i koszt opłaty przelać na to samo konto co jest akcja charytatywna (z ostatniego zysku by nie było, ale pozytywny obraz, że dany operator wspiera jakieś akcje charytatywne). Możliwości jest wiele, wystarczy pomysł i chęci, no i nie można z kosztami przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ przyjmuje zamówienia do 10.09 godz, 18,00. Po zamówieniu , nastepuje aktywacja kanału 112 w SD i 113 w HD. Do gali abo będzie oglądał planszę, a pozostali ciemność.

Mój sceptycyzm do PPV bierze się z polskich zwyczajów "przyciskania do muru" aby wydrzeć dodatkową kasę.

Eventy PPV mogą być (imprezy oryginalne i nie przeznaczone do kanałów aw abo) i to nawet po 100 , jeśli będą chętni to warto (ja nie kupię), ale boję się, że na tym stracą widzowie abonamentowi.

Na przykładzie VOD (podobne zabiegi) w C+ uzasadnione byłyby prezentacje filmów nie przeznaczonych do pakazów na kanałach platformy, ale opóźnianie emisji w kanałach premium. Jest tam jeszcze jeden przejaw cynizmu: film pokazuje VOD i zaraz potem kanał premium , a widz nie znający programu premium z kilkutygodniowym wyprzedzeniem po wybuleniu kasy w VOD czuje się nabity w butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...