Skocz do zawartości

PPV w C+


FFan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego ale te 39.90zł to jest za transmisje w SDTV wiec o jakiej najwyższej jakości obrazu i dźwięku piszesz.

To w takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd. Swoją drogą, ciekawe, ile kosztuje wykupienie transmisji w HDTV, bo nikt nigdzie o wyższej sumie nie pisał.

 

Dlaczego?

Komu PPV przeszkadza?

Zasada jest prosta jak drut: nie chcesz, nie stać Cię, nie lubisz - nie zamawiasz.

 

Natomiast aby usługa się rozwijała to cena powinna być dostosowana nie do rynku amerykańskiego i ich zarobków, ale do polskiego, naszych zarobków i kwoty przeciętnego abonamentu za ileś tam kanałów na miesiąc na których da się obejrzeć ileś tam wartościowych programów.

Zgadzam się. Taki jest sens PPV. Uważam, że to wspaniała możliwość - każdy, kto jest zainteresowany, zapłaci, obejrzy i już. Może rzeczywiście przeszkodą jest trochę za wysoka cena. Ale to okazjonalna transmisja, więc pewnie dlatego tak jest. Gdyby wprowadzili PPV na stałe, to niewykluczone, że będzie to trochę inaczej wyglądało. Niemniej, uwagi i sugestie można zgłaszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie kolega @wizjaplus miał nieaktualne dane, pisząc, że 39,90zł to cena za transmisję w SD. Tym bardziej uważam, że jeżeli komuś zależy na tej walce bądź bardzo lubi boks i chce obejrzeć to wydarzenie w HD, to może zapłacić (na RTL będzie FTA, ale w SD). O jakość bym się nie obawiał - wydaje mi się, że jak ktoś płaci Cyfrze te cztery dychy, to postarają się o to, żeby wszystko, było jak najlepiej, żeby nie było skarg. Suma wysoka, ale wiadomo, że trochę to nie od nich zależy. Bokserzy też swoje za walkę dostają, wszyscy wiemy, że nie są to małe stawki - dochodzą też koszty transmisji, opłaty, pośrednicy, itp. itd.

Coś mi się jednak wydaje, że chętnych na PPV nie będzie zbyt dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie kolega @wizjaplus miał nieaktualne dane, pisząc, że 39,90zł to cena za transmisję w SD. Tym bardziej uważam, że jeżeli komuś zależy na tej walce bądź bardzo lubi boks i chce obejrzeć to wydarzenie w HD, to może zapłacić (na RTL będzie FTA, ale w SD). O jakość bym się nie obawiał - wydaje mi się, że jak ktoś płaci Cyfrze te cztery dychy, to postarają się o to, żeby wszystko, było jak najlepiej, żeby nie było skarg. Suma wysoka, ale wiadomo, że trochę to nie od nich zależy. Bokserzy też swoje za walkę dostają, wszyscy wiemy, że nie są to małe stawki - dochodzą też koszty transmisji, opłaty, pośrednicy, itp. itd.

Coś mi się jednak wydaje, że chętnych na PPV nie będzie zbyt dużo...

 

No bez przesady z tym porównywaniem cen biletów do transmisji. Czy za Formułę 1, Ligę Mistrzów, Ligę Europejską, Olimpiadę, Wimbledon, Roland Garros też jesteście zmuszeni płacić PPV? Tam również są niezbyt tanie bilety (F1 na Silverstone albo Monako?), a jednak transmisje wchodzą normalnie w skład abonamentu (a wiele z nich emitowanych jest nawet częściowo w FTA). Więc nie można się tym absolutnie sugerować. Fakt, utarło się w USA, że PPV do boksu jest jak znalazł, ale trzeba też ceny ustalać z głową, bo nikt nie powie, że 40 zł na polskie standardy to korzystna cena. Wieje chciejstwem na kilometr.

 

A ja bym się tej uber-jakości trochę obawiał i obstawiam, że komercyjny RTL HD będzie miał większy bitrate walki niż Cyfra+ PPV. Co prawda przerywany reklamami, ale sam przekaz będzie wyższej jakości. Cyfra by musiała powyłączać sporo kanałów z tego 10.719, żeby uzyskać odpowiednią ilość miejsca (pamiętajmy, że to transponder DVB-S)

 

Poroniony pomysł rodem z Ameryki - na Polskie warunki 20 złotych to byłoby spoko (myślałem najpierw o 10 w innym temacie, ale po przemyśleniach 20 zł to taka niezłodziejska suma :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym porównaniem do Multikina to bym nie przesadzał. Dodają do tego w gratisie "parę" cali więcej powierzchni ekranu, fotelik, klimatyzację ... Jakby tak człowiek porównał, to najlepsza oferta w co lepszej knajpie - wchodzisz gratis a 40zł przeznaczasz na 4 piwka (żebym tylko zdążył wypić). A tak na marginesie to wystrzelili z tym PPV jak Filip z konopii, niby 40 dychy nie majątek, ale bez żadnego dłuższego przygotowania, promocji, testów. Jest okazja to dawaj PPV. W Ameryce mogą, to co Polska gorsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kombinować tylko wykupić usługę :) Takie gale z udziałem "Naszych" często się nie zdarzają ;)

Wiesz, jakby kosztowała góra 20 zł i miałbym pewność, że na dekoderze HD - nie od C+ odbiorę to wchodzę w to.

A tu Ty i C+ zachęcacie do kupna, C+ nie podaje parametrów kanałów dla dekoderów z wolnego rynku, czyli tych wszystkich abonentów ma w 4 literach.

To nie jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gale za taką cenę z udziałem "Naszych" też często się nie zdarzają :wink:

 

Tu jest Polska :jupi: ciekawy łącznik środkowoeuropejski - ceny z zachodu, technologia ze wschodu.

 

FFan, nie podali parametrów do HD, bo pewnie jeszcze takiego kanału nie ma. Trzeba będzie nasłuchiwać gdy komuś zamiast czarnego obrazu włączą planszę w HD. Na pewno ruszy na własnych dekoderach - tu chodzi tylko i wyłącznie o przesłanie uprawnień. Chociaż przydałyby się informacje dla osób z własnymi odbiornikami, który kanał wyszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z technicznego punktu widzenia powinno ruszyć, ale tu chodzi o podejście C+ do abonentów.

Jest informacja dotycząca tylko abonentów posiadających tunery C+.

Inni - jak tu na tym forum od kilku dni pytamy o parametry i nikt z C+ ich nie podał.

Już nawet nie mówię, ze powinno to być podane na stronie C+ bo to oczywista oczywistość, a nie tylko kanał 112, 113.

 

edit

I nawet jak jest to kanał z dosyłem to też ma konkretne parametry, wiec spokojnie mozna go podac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...