Skocz do zawartości

PPV w C+


FFan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już plansza jest

Koszt obejrzenia walki w PPV w Cyfrze są chyba skalkulowane w ten sposób, że można sobie dodatkowo oglądać planszę testową. To jest działanie jak najbardziej uzasadnione, skoro szanse na zakończenie walki po kilku sekundach są spore. Osoby, które zapłaciły za prawa do oglądania transmisji dostępnej za darmo mogą sobie oglądać przez kilka dni planszę testową. Wtedy kalkulacja kosztów obejrzenia nie wygląda w taki sposób, że jeśli walka potrwa 39,9sek. to będzie 1zł za sekundę transmisji, tylko okaże się, że to będzie bardzo tanio, bo aż kilka dni oglądania planszy testowej.

 

Natomiast na kanale FTA, który pokaże transmisję niekodowaną i darmową można oglądać 24/7 różnego rodzaju programy w tym transmisję z eliminacji F1 w sobotę i sam wyścig w niedzielę. Ale w porównaniu z atrakcyjnością planszy testowej wyścig F1 to mały Miki.

 

Szkoda, że nie mogę oglądać planszy testowej. F1 się tu nie umywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już plansza jest

Koszt obejrzenia walki w PPV w Cyfrze są chyba skalkulowane w ten sposób, że można sobie dodatkowo oglądać planszę testową. To jest działanie jak najbardziej uzasadnione, skoro szanse na zakończenie walki po kilku sekundach są spore. Osoby, które zapłaciły za prawa do oglądania transmisji dostępnej za darmo mogą sobie oglądać przez kilka dni planszę testową. Wtedy kalkulacja kosztów obejrzenia nie wygląda w taki sposób, że jeśli walka potrwa 39,9sek. to będzie 1zł za sekundę transmisji, tylko okaże się, że to będzie bardzo tanio, bo aż kilka dni oglądania planszy testowej.

 

Natomiast na kanale FTA, który pokaże transmisję niekodowaną i darmową można oglądać 24/7 różnego rodzaju programy w tym transmisję z eliminacji F1 w sobotę i sam wyścig w niedzielę. Ale w porównaniu z atrakcyjnością planszy testowej wyścig F1 to mały Miki.

 

Szkoda, że nie mogę oglądać planszy testowej. F1 się tu nie umywa.

 

Genialnie odniosłeś się do zwrotu wyrwanego z kontekstu. Brawo popisałeś się :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platformy cyfrowe odniosły się do wykreowanej fikcji oderwanej od rzeczywistości.

 

Przepraszam wszystkich, ale trudnym jest przekonanie konkretnej osoby o konieczności prania skarpetek. A zatem jeszcze raz spróbuje wytłumaczyć na czym polega finansowa groteska oraz techniczny nonsens.

 

Weźmy przykład analogiczny do transmisji walki kliczko Adamek. TVP transmituje mecz drużyn piłki nożnej, w tym samym czasie będzie płatny przekaz w jakiejś kodowanej telewizji tego samego meczu, który pokazuje TVP. Czy osoba potrafiąca liczyć pieniądze to kupi? Raczej nie. Problem polega na tym, że osoby płacące za dostęp do transmisji, do której dostęp jest całkowicie bezpłatny usiłują racjonalizować swe całkowicie nieracjonalne postępowanie. Gdyż irracjonalne jest wydawanie pieniędzy na towar darmowy. To może być jakiś rodzaj darowizny, wsparcia, wyraz sympatii, ale z pewnością nie można nazwać tego transakcją, gdyż nie można kupić czegoś, co nic nie kosztuje.

 

Poza tym pozostaje kwestia blokowania dostępu do kanału FTA, żeby abonent musiał zapłacić za przekaz komercyjny. O sprawie stało się tak głośno, że oficjalne instytucje zaczęły wydawać komunikaty o bezprawności takiego działania. Jako ciekawostkę podam, że kiedy ja o tym pisałem argumentując może nieprofesjonalnie, ale merytorycznie w ten sam sposób, zostałem wyśmiany.

 

Z technicznego punktu widzenia pierwsze PPV można już teraz uznać za porażkę i to bez względu na komercyjny efekt. Nawet jeśli okaże się, że sprzedano znaczącą ilość licencji na PPV, to świadczy tylko i wyłącznie o niedojrzałości polskiego telewidza oraz jego naiwności. Jeśli chodzi o założenia marketingowe, to są one naprawdę żałosne. Chcieć sprzedawać prawa do wąchania kwiatków osobom spacerującym po łące.

 

Jest tylko jedna droga do normalnego PPV. Wyprodukować samemu i na wyłączność, by wydarzenia nie dało się obejrzeć nigdzie indziej. Ale to u nas nie przejdzie. Okazuje się, że nawet z gotową produkcją RTL otrzymaną darmo nie potrafimy sobie poradzić. Małpa z brzytwą, chciałoby się napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie własne dekodery?? Ja na własnym nie miałem szans na złapanie aktywacji, również na SagemHD od Cyfry złapało o dziwo jedną kartę a drugą nie(dziwna sytuacja) dopiero kiedy zrobiłem reaktywacje tej drugiej u kumpla na Pace PVR to zadziałało. Czytając również inne fora, wnioskuje że jest problem z aktywacją na własnych dekoderach.

Zostawcie na TVP 1 i zróbcie reaktywacje przez ICA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99,9% jest to związane z walką skoro infolinia jest już zamknięta. Dziś nawet (i pewnie jutro) sprzedaż będzie wspomagała infolinię ogólną, więc odpoczną abonenci z wypowiedzeniami od telefonów. :) 95% połączeń to podłączenia Gali. Cały dzień ponad 100 osób w kolejce. Chyba nawet Cyfra+ się nie spodziewała takiego zainteresowania.

I maruderzy są w przytłaczającej mniejszości. Ja osobiście nie obejrzę, bo boks mnie nie interesuje, ale te wszystkie komentarze z narzekaniami jaka to Cyfra jest be, droga walka itp. przy takim obleganiu w zamowieniach, budzą uśmiech na twarzy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dzis 100.000 a znajac zycie czlowiek czeka na ostatni moment . Dziwie sie bo 100.000 to naprawde solidna liczba aby nie okazalo sie przy takiej cenie ze zainteresowanie jest a co dopiero jakby niebylo RTL-u sobie pomysla ? Niewiem czy nie dokonujemy czegos takiego jak strzal w kolano dla boksu w TV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety atmosfera związana z tą walką ma charakter nieco histeryczny. Nie wszyscy, albo może wręcz niewielka ilość osób zamawia walkę kierując się racjonalnymi przesłankami. Uważa, że (pisane normalnie) jest sporo osób, które chciałoby obejrzeć walkę za darmo, ale nie robią tego, tylko zamawiają płatną z powodu lęku czy obaw, że nie będą mogli oglądać za darmo. A jest to spowodowane przez:

1. Brak wiedzy i umiejętności, które pozwoliłyby ustawić sprzęt na odbiór z Astry.

2. Obawa, że nie można będzie odbierać za darmo nakręcana przez naganiaczy i plotki rozpuszczane w internecie i pocztą pantoflową, że RTL będzie zagłuszany, zakodowany itp.

3. Lenistwo i marazm. Niestety łatwiej jest zamówić walkę klikając przykładowo w odnośnik w mailu, niż poświęcić kwadrans i trochę wysiłku na dostosowanie swej instalacji do odbioru z Astry.

Niestety rynek kształtuje lenistwo, niewiedza, marazm oraz czynniki pozaracjonalne, jak lęki i obawy. "Bo kto to tam ich wie, może zakodujom?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie mogę zamówić PPV , wyskakuje takie coś .

 

Proxy Error

 

The proxy server received an invalid response from an upstream server.

The proxy server could not handle the request POST /iafs/promotion.do.

 

Reason: Error reading from remote server

 

Apache/1.3.31 (Fedora) Server at www.ica.cyfraplus.pl Port 443

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez duże zainteresowanie serwer jest przeciążony. Tak to jest jak się coś zamawia na ostatnią chwilę.

 

Pozostaje telefon ale tutaj naszykuj się także na oczekiwanie. Nawet jak już zamówisz, że to z uprawnieniami może być różnie. Przy odrobinie szczęścia zlecą na kartę i będziesz mógł oglądać walkę w innym wypadku pozostaje reklamacja lub też zlecenie pełnej reaktywacji karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...