Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

dostałem dość wyczerpującą odpowiedź z serwisu producenta mojego splitera, wkleję, może się komuś przyda:

Uprawnienia w przypadku urządzeń przewodowych GreenEightSystem powinny przechodzić automatycznie poprzez karty klienckie ClientWireLink, podpięte do nieparzystych portów serwera ServerWireLink. Jednak aby tak się stało, należy pamiętać, iż urządzenia muszą posiadać najnowszą wersję oprogramowania z dnia 12.07.12r. a jedna z kart klienckich ClientWireLink, która jest podpięta do nieparzystego portu serwera ServerWireLink, musi być umieszczona w oryginalnym tunerze operatora. Taka konfiguracja, w momencie przesyłania uprawnień przez Cyfrę+, gwarantuje ich przekazanie na pozostałe urządzenia oraz samą kartę abonencką znajdującą się w slocie serwera.

szkoda, że oryginalny tuner operatora nie obsługuje tego splitera, sagem jakiś ;-)

to tyle z moim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @Maxi:

1) CP nie, bo nie ma wejścia na moduł. Rozejrzyj się za modelem 210 Combo bądź 250 Combo jeśli chcesz Ferdka. A razem tych 3 na pewno nie, bo musiałbyś mieć choćby tuner z dwoma wejściami na karty od C+ i TNK oraz na moduł(od CP), ale to nie te ferdki.

2)C+ i TNK pewnie przez Spliter, a CP przez multiroom z innym dekoderem od CP. Odpowiedzi alternatywnej tutaj nie dostaniesz.

3)Powinien być zawsze ten najnowszy, ale zwykle tak nie jest. Potestujesz to zobaczysz. Ja mam w 210 Combo ostatni i oprócz wielkich cyfr zamiast paska sygnału po boku, sprawuje się ok. Ważne, aby wgrać soft dedykowany dla danego dekodera.

4) Jakie karty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @Maxi:

1) CP nie, C+ i TNK tak

2) np. SHARING - możesz wgrać specjalny soft do Ferdka i zrobić z niego Serwer, [link wycięty - regulamin] masz to wyjaśnione naczym polega SHARING

3) Moim zdaniem to ten najnowszy, ponieważ w nim działa karta z Orange/TP (biała)

4) nie wiem ile kosztuje karta TNK, ale możesz zakupić z allegro np. [link wycięty - regulamin]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marciinn - nie no, jak zobaczyłem twój post to zrozumiałem, że regulamin to się tworzy dla picu. Czy ty chcesz się pożegnać z forum szybciej niż tutaj przybyłeś ? Post o sharingu i linki do allegro o tym świadczą. Nawet nie raczyłeś przeczytać mojego posta i pkt. 2. Tylko potem nie gadaj, że ktoś nie ostrzegał i nie narzekaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam już kilka miesięcy arive ferguson 120 ale mam częste z nią problemy tzn.

1.Czy u was także ciężko się wsadza/wyciąga karty od splittera np. nr GreenEightSystem?

2.Posiadam podłączone 3 telewizory pod splitter GreenEightSystem z czego tylko 1 Karta działa w tunerze arivy i tylko gdy tą kartą się porusza (najczęściej wygnie się ją w dół) czy też tak macie? Czy to może wada mojego tunera którego warto by oddać na gwarancje?

3.Tuner Arivy jest podłączony ok 10 metrów od splittera inny tuner jest na piętrze ariva często gubi zasięg (trzeba wtedy podejść do niego on automatycznie łapie sygnał) czy to także wada tylko mojego tunera?

4. Czy warto zmienić GreenEightSystem na coś innego co będzie działać z oryginalnym dekoderem od cyfry+ oraz z tą arivą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowany Clone+ (też firmy Pych) i działa z każdym dekoderem cyfry (poza Sagemcomem).

1. Karta wchodzi bez problemu.

2. Karty działają w Arivach bez problemy (bez wyginania). Może to być wada twojej arivy.

3. Mieszkam w dużym domu i nie ma problemu z zasięgiem nawet na różnych piętrach.

4. Odpowiedź na początku.

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z dekoderem Ariva 120 Combo. Mam błąd ASH więc chciałem wgrać nowego softa. Kupiłem kabel RS-232.

Softa jak i program Ariva Upgrade ściągałem ze strony producenta. Robię zgodnie z instrukcją zamieszczoną razem z programem i dochodzę do punktu w którym stoję.

Po ustawieniu wszystkich parametrów klikam connect i pisze cały czas.

"Synchronizing STBs...

Please reset target!"

 

W czym może być problem?

 

1. Kabel rs-232 podpinam przy wyłączonym pc i dekoderze z prądu

2. Czy po kliknięciu connect dekoder mam włączyć do prądu czy przyciskiem POWER na pilocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odłączyłem swoją arive i podłączyłem oryginalnego sażema cyfry...

Wszak dałem sobie już rok temu spokój z kanałami typu AXN i innymi z transpondera 12188 myśląc, że to wina konwertera albo zbyt małej przekątnej czaszy anteny, gdyż właśnie na tym transponderze miałem 30% siły i 10% jakości sygnału, to po podłączeniu owego sażema wszystkie te kanały działają bez problemu.

Problem wraca, dlaczego więc na ferdku sygnał nie ma siły ani jakości skoro na sażemie jest??

Dodam, że mam w domu 4 x ariva 120 Combo i na 2 z nich sprawdzałem TP 12188 i nic, a dodatkowo C+ puściła tvp2 hd na 12265 który zachowuje się identycznie jak AXN'y.

Wina softu? nie wiem sam już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Fergusonie Ariva 120 combo kanały z transpondera 12188 i 12265 działają znakomicie. Miałem odwrotny problem z pewnym transponderem z ASTRY, na ferdku wszystko działało a na dekoderze CP nic 0%. Jak przesunąłem antenę o kilka mm to sygnał się pojawił. Spróbuj troszkę poruszać anteną, albo sprawdź na innej antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odłączyłem swoją arive i podłączyłem oryginalnego sażema cyfry...

Wszak dałem sobie już rok temu spokój z kanałami typu AXN i innymi z transpondera 12188 myśląc, że to wina konwertera albo zbyt małej przekątnej czaszy anteny, gdyż właśnie na tym transponderze miałem 30% siły i 10% jakości sygnału, to po podłączeniu owego sażema wszystkie te kanały działają bez problemu.

Problem wraca, dlaczego więc na ferdku sygnał nie ma siły ani jakości skoro na sażemie jest??

Dodam, że mam w domu 4 x ariva 120 Combo i na 2 z nich sprawdzałem TP 12188 i nic, a dodatkowo C+ puściła tvp2 hd na 12265 który zachowuje się identycznie jak AXN'y.

Wina softu? nie wiem sam już...

Mnie się wydaje, że to jednak precyzyjne ustawienie anteny i kąta konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sekwi wina leży prawo podobnie przy konwerterze miałem to samo ze swoją arivą 210 combo, że nie wiedział mi niektórych tp gdzie inne tunerki działały pod tym samym konwerterze prawidłowo na wszystkich tp. Wymieniłem konwerter tj cabletech na którym mi nie działała prawidłowo ariva na konwerter Golden interstar i wszystkie tp działają prawidłowo na arivie. Więc może i u Ciebie taka przyczyna będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...