Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

spotkał się ktoś z takim problemem? naciskając przycisk na pilocie zachowuje jakbym nacisnął ten przycisk kilka razy np. przełączając program przeskakuje o 3-4 programy to samo jest z innymi przyciskami na pilocie, wgrałem najnowszy soft i dalej to samo. Tuner wrócił właśnie z serwisu w którym twierdzą że wszystko jest sprawne, tak więc zgłupiałem - może faktycznie u mnie jest coś nie tak? druga sprawa to na niektórych kanałach (cyfra+) jest brak sygnału a pozostałem kodowane działają.

wgrałem nowy soft (ten z 01.04) i pilot się uspokoił ale nadal nie wiem czemu nie potrafi mi znaleźć/wyszukać wszystkich programów m.in. tvn, tvn24 - czy trzeba coś pokombinować z ustawieniami/transporderami? może ma ktoś instrukcje jak go skonfigurować konkretnie pod cyfrę+?

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fergusona Ariva 120 Combo i wyświetla mi że kanały na karcie CYFRY+ są zakodowane jeżeli tą samą kartę przekładam do odbiornika CYFRY+ to wszystkie kanały odbierają poprawnie. A do wczoraj odbierał normalnie. Aktualizowałem już oprogramowanie, przywróciłem ustawienia fabrycznie i na nowo przeszukałem satelity i nadal kanały na tym tunerze są zakodowane inne kanały te niekodowane wyświetlają się normalnie. Proszę o podpowiedź co powinienem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciągły problem z tą arivą (120C) współpracującą z Clone+. Co jakiś czas pojawia się napis zakodowane. Zamiana kart klienckich Clona nic nie pomaga. Na arivie 200C wszystko działa, na FK7000 też oraz na Pace PVR bez problemów. Mimo przeprowadzania wielu prób jak wspomniałem zamiana kart clona, wgrywaniu różnych softów zarówno do clona jak i aktualizacji arivy. Zegar na 3,6 MHz oczywiście ustawiony. Zacząłem już podejrzewać, że ta ariva jest uszkodzona. Objawy wygladają następująco: na karcie klienckiej clona zapala się co jakiś czas ostatnia zielona dioda dająca sygnał o przesyłaniu uprawnień. Na wszystkich dekoderach zapala się na maksymalnie 1 sekundę po czym gasnie i jest wszystko ok. Cykl powtarza się co jakiś czas w róznych odstępach czasu. Na arivie 120 dioda zapala się na dłużej i czasami nie gaśnie wtedy pojawia się komunikat zakodowane. Co wskazywałoby, że nie zostały przesłane uprawnienia. Trzeba wtedy poczekać aż komunikat sam zgasnie i pojawi się obraz lub zmienić kanał na inny. Wskazywało by to na uszkodzenie karty clona, ale jak juz wspomniałem karty zamieniam pomiędzy tunerami i w innych jest ok. Ariva 120 stoi stosunkowo blisko serwera clone i karta wskazuje zasięg 2 zielone diody. Raczej nic w bezpośredniej bliskości nie zakłóca sygnału. W związku z tym myślę, że to coś nie tak z ferdkiem.

Może ktoś ma podobne problemy lub zna rozwiązanie. Nadmieniam, że kontaktowałem się z PYCH (producent Clona) i twierdzą, że to raczej nie po ich stronie. Z fergusonem kontakt jast bardzo słaby i nie ma z kim merytorycznie porozmawiać.

Aktualnie wgrany soft do clona to 3600. Na sofcie 3000 ferguson 120C działał stabilniej ale pozostałe dekodery się zacinały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dostałem swój tuner jakim jest ariva 120 combo. Cały zadowolony podłączam sprzęt a tu co? [beep]o nie działa cały czas jest zakodowane. Na zwykłej karcie cyfry + działa a na spliterze nie. tylko świeci się czerwona lampka na karcie oraz zielona. Nic się nie dzieje. zmieniłem ustawienie z 6 na 3.2 czy jakoś tak ale nadal jest ten sam problem. Czy to wina splittera którego trzeba wymienić? Mój splitter to serverRFlink 100 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic nie przychodzi mi do głowy. Jeśli Ariva 120C działa z kartą Cyfry a na spliterze nie to znaczy, że Ferguson jest ok. :(

Pozostaje pomoc techniczna PYCH.

... tylko świeci się czerwona lampka na karcie oraz zielona. Nic się nie dzieje.

A sprawdziłeś w instrukcji co oznacza paląca się czerwona i zielona dioda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...