Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad kupnem Arivy 120 Combo i w związku z tym mam pytanie do użytkowników tego dekodera:

1. Czy są problemy z gubieniem sygnału/uprawnień do odbioru kodowanych kanałów Cyfry Plus,

2. Czy nagrania z kodowanych kanałów da się odtworzyć bez problemów na komputerze, przerobić na inny format (MKV, AVI), odseparować napisy, ścieżki dźwiękowe, żeby zmniejszyć rozmiar pliku,

3. Czy są problemy z "gubieniem" podłączonego twardego dysku.

 

Pytam, gdyż miałem przez dwa tygodnie Fergusona Ariva @Link TT, który codziennie gubił sygnał satelity, tak że nie można było odtwarzać zakodowanych programów, to samo z twardym dyskiem. Jedynym rozwiązaniem było wyłączyć i włączyć na nowo - oczywiście nie przełączenie w tryb czuwania i uruchomienie, ale wyłączenie przełącznikiem z tyłu. Było to o tyle irytujące, że przy zaprogramowaniu kilku filmów większość z nich nie została nagrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

AD 1 mam C+ i brak problemów z odbiorem kodowanych stacji

AD 2 czasami przy nagranym kanale pojawia się znak kłódki (w zależności od wersji oprogramowania) ale z tego co zauwazywłem w niczym to nie przeszkadza

AD 3 nie ma takich problemów

 

Arive 120 mam już od 7 miesięcy i tylko kilka razy musiałem robić restet, ogólnie za tą cenę dobry sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 2 czasami przy nagranym kanale pojawia się znak kłódki (w zależności od wersji oprogramowania) ale z tego co zauwazywłem w niczym to nie przeszkadza

Rozumiem, że masz na myśli odtwarzanie na dekoderze, a jak to wygląda w przypadku komputera? I w jakim formacie są nagrania - TRP, TS, czy jeszcze jakimś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nagraniem danego materiału na Arivie 120 combo,mamy do wyboru format zapisu TS lub PS. Wybór Ps działa przy nagraniu z tp.nadawanego w standardzie Dvb-s mpeg 2.Niezależnie od wyboru ustawienia formatu zapisu,dekoder ten nagrywa wszystkie nagrane materiały w Ts z tp. Dvb-s2 mpeg 4 oraz Dvb-t mpeg 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post wiec witam wszystkich. Zanim przejdę do meritum sprawy chciałbym poinformować ze przeczytałem wszystkie 36 stron:)

Przymierzam się do zakupu arivy 120 combo. Oglądam głównie niemieckie programy, dotychczas korzystałem z tunera Pace DS 810 KP i muszę stwierdzić ze z jakości obrazu bylem bardzo zadowolony, obojętnie czy hd czy sd. Żyleta i nic nie przycinało. Widze ze ariva combo 120 to tez nie tuner full hd tylko 1080i. Nie ma to na razie znaczenia ale jak się to ma do plików mkv ? Czy skrzynka odpali w ogole plik 1080p?czy będę musiał konwertować co nie jest problemem ale czasochłonne. Drugie pytanie to właśnie jakość programów SD scalowanych do "HD". Czy ktoś posiada może sample? Chodzi mi o dvb-s ewentualnie dvb-s2. Nie potrzebuje nie wiem czego ale nie chciałbym schodzić poniżej jakości, do której się przyzwyczaiłem a nawet na humaxie u teściów gorszy obraz jest niż na tym pace(bardziej mglisty,rozmazany).A czytając tutejsze posty natrafiłem na opinie trochę odstraszające. Moj TV to Samsung full Hd le32a551. Ewentualnie jakiś inny combo do 500zl. Oglądam tylko programy za free wiec dodatkowe sloty itp są dla mnie zbędne. W tej cenie można dostać również np. XTS703 X7. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będziesz musiał nic przerabiać bo filmy w 1080p chodzą bez problemu. Jeżeli chodzi o jakość to ciężko mi się wypowiedzieć, bo nie mam porównania. Polskie kanały SD na satelicie Hodbird nie zachwycają, ale jeżeli chodzi o kanał ARTE HD to jak dla mnie obraz żyleta. Może ktoś kto ma porównanie z innymi dekoderami powie Ci coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam taki problem otóż mam splitter smart mastercard II i co jakiś czas obraz sie tnie tak na 2 sekundy ( nie ma znaczenia kanał), dodam że w originalnym strongu nie ma problemu. Oczywiście jak jest karta bezpośrednio wsadzona nie ma problemu mam softa 213B5 może tu jest przyczyna niewiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dzięki Darante. No właśnie ja oglądam najwięcej Arte HD ponieważ leci tam dużo ciekawych reportaży z serii GEO 360(niemiecki znam biegle). Polskie na hotbirdzie wyglądają jak z zeszłej epoki w porównaniu. No i kupiłem na allegro arive 210 combo...różnica w cenie do 120 to 20 zł wiec niewiele a slot zawsze może się przydać no i zonie wyświetlacz będzie się bardziej podobać. Co do porównania z pace i humax-em to postaram się coś napisać jak tylko dostane sprzęcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad kupnem Arivy 120 Combo i w związku z tym mam pytanie do użytkowników tego dekodera:

 

Czy są problemy z "gubieniem" podłączonego twardego dysku.

 

W przypadku mojego egzemplarza, na dysk twardy mogę nagrywać program tylko w taki sposób, jak było można na "magnetowidzie". Nie mogę korzystać z funkcji TimeShift, gdyż po jakimś czasie pojawia się migający na ekranie napis że dysk jest za wolny. Wtedy trzeba dysk odłączyć, podłączyć, i tak w koło Macieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam taki problem otóż mam splitter smart mastercard II i co jakiś czas obraz sie tnie tak na 2 sekundy ( nie ma znaczenia kanał), dodam że w originalnym strongu nie ma problemu. Oczywiście jak jest karta bezpośrednio wsadzona nie ma problemu mam softa 213B5 może tu jest przyczyna niewiem.

 

a card initial clock zmieniłeś na 3.6 MHz ? (ustawienia / system / inne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecałem napisać jak wrażenia z ariwy. Musze stwierdzić ze obraz jest o wiele gorszy niż na pace kp810ds z roku 2006. Obraz wydaje się rozmyty, nie ma tej żylety(zmieniałem wszystkie możliwe ustawienia w tv...)Obraz jest taki jakby ktoś zrobił jpega zlej jakości, te krawędzie jakieś takie pixelowate. Na starych TV pewnie obraz super ale nie na moim. Cóż, widocznie to jest cena combo... coś za coś. myślałem jednak ze po 6 latach dorównają "zwykłemu" dekoderowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odtworzyć film na komputerze nie musisz go przerabiać. Wystarczy mieć zainstalowane odpowiednie kodeki. Allplayerem możesz wybrać ścieżkę dźwiękowa i ewentualnie włączyć dołączone napisy. Do konwersji filmów polecam darmowy mediacoder który ma wsparcie CUDA i potrafi wykorzystać kartę nvidia do konwersji filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Nie aktualizowałem dziś ani w ogóle w tym tygodniu oprogramowania, a przed chwilą przy próbie włączenia tunera pojawił się komunikat ASH, który wg opisu producenta świadczy o jakimś błędzie podczas instalacji oprogramowania właśnie :(. Będę musiał się przejść do sklepu komputerowego po kabel do wgrywania softu, ale nadal nie mogę wyjść z szoku, jak to możliwe, że tuner dziś normalnie działał, a po wyłączeniu na godzinę-dwie i ponownym włączeniu już nie. Czy taki błąd powoduje tylko niewłaściwe wgranie oprogramowania? Oprogramowanie mam oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...