Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie do wszystkich posiadaczy tego cacka ;czy odbieracie tvp2hd? Ja od wczoraj kombinuje z wyszukiwaniem o nic, jedynke hd mam

Potwierdzam. Z C+ TVP1 HD znajduje ale TVP2 HD nie. Z DVB-T oba TVP HD śmigają.

Dziwna sprawa bo ariva 200C dwójke HD z C+ znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,no i wrescie mam kanaly o ktorych pisalem wyzej w postach a wiec 2-hd i Sportklub,dzisiaj mialem wiecej czasu(jak to przy swięcie)i zrobilem tak;przeskanowalem satelite wg TP,pod nazwa ch3106 jest TVP2HD,zmienilem tylko nazwe,przesunalem na pozycje nr2 i jest "jak Bozia przykazuje". Znalazl sie i Sportklub(dziwne bo po przeskanowaniu samego tr12,322 nie bylo), zycze wszystkim owocnych poszukiwan aby nie ogladac sie na Cyfre a konkretnie na techikow z polsatu. Dzieki rowniez za podpowiedzi forumowiczom i zycze ekscytujacych przezyc i emocji od jutra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma sygnalu z tych transponderow powyzej 12188 MHz - cos sie zrypalo pol roku temu podczas burzy (pewnie przestawila sie polaryzacja) - dziwne, bo u mamy w pokoju obok dziala, z tego samego konwertera jedziemy, u niej nie dziala np. Discovery Channel, gdy mam wlaczony dekoder, gdy go wylacze tam juz dziala - u mnie nie dziala tych kilka kanalow z wysokich czestotliwosci, zas u niej chodza, ale tez nie wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie softu na V2.17B3,wystepuje maly problem mianowicie przy przelaczaniu kanalow wyskakuje najpierw"brak sygnału" a nast. dopiero obraz,nie trwa to długo moze0,5-1sek ale jest to bardzo wkurzajace. Dodam ze w oryginalnym sofcie nie bylo problemu a sila jak i jakosc sygnalu bardzo wysoka na poziomie 80-90%, jakies podpowiedzi?Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie softu na V2.17B3,wystepuje maly problem mianowicie przy przelaczaniu kanalow wyskakuje najpierw"brak sygnału" a nast. dopiero obraz,nie trwa to długo moze0,5-1sek ale jest to bardzo wkurzajace. Dodam ze w oryginalnym sofcie nie bylo problemu a sila jak i jakosc sygnalu bardzo wysoka na poziomie 80-90%, jakies podpowiedzi?Dzieki

A jaki miałeś oryginalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

podłączyłem dziś dekoder przez kabel optical do kina domowego i niestety coś nie działa

jak dekoder jest podłączony poprzez HDMI do TV to optical działa również czy nie?

nie wiem w czym problem, czy coś z arivką czy coś z kinem...

jakoś specjalnie trzeba konfigurować dekoder by puścił dźwięk po SPDIF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie DVB-T , mam fergusona 120 i gdy jest podłączony do anteny to siła sygnału jest 90 % i jakość 90 % pod tą samą antenę podłanczając tv lcd siła i jakość jest 100 % , więc które parametry są prawdziwe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tv zawyża parametry ???

ojej...

przecież Burito Ci napisał wszystko

Oba parametry są prawdziwe, odzwierciedlają czułość głowicy dekodera i TV z MPEG-4. Wychodzi na to, że lepszą głowicę ma TV niż Ferguson Ariva 120.

Co oznacza w prostych słowach, że w TV masz lepszą głowicę do DVB-T niż w dekoderze Ariva 120, a co za tym idzie jest lepszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj testuję usługę webradio (wcześniej nie miałem możliwości podłączenia tunera do internetu), edytuję listę stacji i dodaję interesujące mnie linki. Zauważyłem, że nie wszystkie linki (normalnie działające) działają. Chodzi mi głównie o polskie stacje, bo z ciekawszych, to działają mi tylko Radio Wnet, Radio Złote Przeboje (i kilka jego odmian), kilka odmian Eski i kilka mniejszych stacji. Czy jest możliwość, żeby na webradiu zadziałały też inne linki, te które normalnie odtwarzają się w WMP, czy innym prostym odtwarzaczu na komputerze? Jeśli nie, to ma ktoś może listę działających polskich stacji na webradiu w Arivie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o o co chodzi z moim konwerterem - powyzej czestotliwosci 11727 V i 11747 V cos jest uszkodzone (przelacznik najprawdopobniej) i zeby wyszukac kanaly powyzej tych czestotliwosci, musze szukac ich nie przez ich parametry tylko, przeszukiwac transponder ktory jest o 2 czestotliwosc wczesniej. Nieźle to zakrecone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie kupiłem rodzicom Ferguson Ariva 120, pojawiły się następujące problemy:

1. Nie działa TVP Info - czarny obraz, nic się nie dzieje. Na poprzednim PACE DSR 2221 działało.

2. Kupiłem ten dekoder żeby obraz był lepszej jakości (nowy TV) niestety nie ma rewelacji, nawet na kanałach HD. Gdy podłączyłem ten TV do mojego Pace HD PVR 500GB - obraz żyletka, czy taka przepaść dzieli te 2 dekodery czy chodzi o jakieś ustawienia?

 

Będę mega wdzięczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...