Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z jednym kanalem na tym tunerku chodzi mianowicie o Ale Kino na cyfrze,wszystkie kanaly smigaja bez problemu(moze czasami Canal+ weeked) a wlasnie ww kanaly bardzo czesto u mnie po prostu ciemnosc. Nie ma znaczenia czy na zewnatrz jest slonecznie czy np ulewa czy intensywny snieg,bywa tak ze w trakcie anomalii pogodowych smigaja a w piekny sloneczny i bezwietrzny dzionek ciemnosc, co moze byc powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pojawiło mi się ostatnio kilka problemów z moją Arivą 120.

1. Przy próbie zaprogramowania (timer) więcej niż 8 programów pojawia się komunikat: limit i nie mogę zaprogramować kolejnego filmu pomimo, że na liście 32 timerów zapełnione jest tylko 8.

2. Pomimo zaprogramowania (timer) nic się nie nagrywa na zewnętrznym dysku - twardy dysk podłączony przez USB, 500GB, zajęte 60GB, wolne 400GB, TImeshifting wyłączony,

3. Przy próbie uruchomienia nagrywania z pilota, pojawia się komunikat: limit: niemożna nagrywać, (niemożna pisze się oddzielnie) na wyświetlaczu pojawia się napis "REC" i oczywiście nic się nie nagrywa.

Ktoś się spotkał z tym problemem?

Twardy dysk 3.5" zewnętrzny, zasilanie zewnętrzne, włączony 24/7 nie przechodzi w tryb stand-by.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. Przy próbie uruchomienia nagrywania z pilota, pojawia się komunikat: limit: nie można nagrywać, na wyświetlaczu pojawia się napis "REC" i .

Ja w tej sytuacji dysk twardy sprawdzam i defragmentuje programem z pod windowsa.Po tym zabiegu Ariva nagrywa już bez problemowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,nie za bardzo moge sobie poradzic dlatego prosze o rade,mianowicie zakupilem sobie, Samsunga 32" LCD LE32A551 i nie wiem jak optymalnie ustawic ;rozdzielczosc i wyjscie wideo,jakie maja byc te parametry przy polaczeniu prze EURO a jakie przez HDMI? Bede bardzo wdzieczny za udzielenie trafnych wskazowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki QWERTY za podpowiedz ale klopotow ciag dalszy i prosze o pomoc a wiec do rzeczy;co jest problemem ze na kanałach HD a wiec Canal+, Ale Kino ,Minimini itd,jakosć sygnalu spada do wartosci 25-50 i czesto obraz znika, na tych samych kanałach SD jakosc wynosi 70 -75 i nie skacze i wszystko pieknie smiga. Dodam ze w obydwu przypadkach siła sygnału wynosi 90-95 i nie zmienia sie,czy moze tu miec znaczenie fakt ze kanały SD nadaja w innej czestotliwosci(np Canal+ sd na 10,892 a Canal+hd na 11,278 itd) a HD na innej? Nie mam pojecia jak z tego wybrnac i prosze o rade,i jeszcze jedno, czemu po HDMI nie włacze telegazety a po EURO juz tak ,chodzi o TV bo z Arivy nie ma problemu. To tak na marginesie moze ktos wie. Dzieki za kazda podpowiedz, bo po raz pierwszy mam LCD i dlatego takie problemy tym bardziej ze Ferdek HD no i Samsung FULL HD to niech to wszystko bedzie jak w" ksiazkach piszą". Bede wdzieczny za kazda pomoc czy sugestie. Dzieki i pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest problemem ze na kanałach HD a wiec Canal+, Ale Kino ,Minimini itd,jakosć sygnalu spada do wartosci 25-50 i czesto obraz znika, na tych samych kanałach SD jakosc wynosi 70 -75 i nie skacze i wszystko pieknie smiga. Dodam ze w obydwu przypadkach siła sygnału wynosi 90-95 i nie zmienia sie,czy moze tu miec znaczenie fakt ze kanały SD nadaja w innej czestotliwosci(np Canal+ sd na 10,892 a Canal+hd na 11,278 itd) a HD na innej? Nie mam pojecia jak z tego wybrnac i prosze o rade,...

Popraw ustawienie anteny i kąt konwertera. Przy jakości spadającej do 25 obraz ma prawo znikać. U mnie na SD jakość 80 a na HD skacze 40-60 (przy dobrej pogodzie). Dlatego wiem, że muszę precyzyjniej ustawić antenę i kombinowac z konwerterem. Takie parametry uzyskałem ustawiając antenę "na oko" i wiem, że to za mało.

Druga sprawa to wielkość czaszy i lokalizacja. Jeśli masz offset 60cm to może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni mam poważne problemy z odbiorem DVB-T MUX1 oraz MUX3 mi znikły całkowicie.Na mux3 są skoki sygnału pojawia sie full zasięg i znika całkowicie.Mieszkam pod Wawą sygnał mam dobry do tej pory odbierałem wszystkie 3 muxy bez problemów teraz działa tylko MUX2 Na forum emitela piszą że wina sprzętowa,no i raczej mają racje bo biorąc swoją arive do sąsiada na jego antenie jest dokładnie to samo.Ma ktoś jakieś pomysły co zrobić? A może u kogoś jest podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...