Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie otóż posiadam kartę kliencką greeneightsystem 100 splitter posiadam z 20 metrów od tv ale często gubi zasięg... Gdy się zatnie to trzeba się ruszyć lub usunąć wszystkie meble tak aby karta miała czysty dostęp do splittera. i to nie zawsze pomaga. Dodam, że kolejna karta jest na piętrze i działa bez problemu. To jedyny taki pokój. Teraz szperając na ich stronie zobaczyłem cóś takiego jak miękki interfejs który podobno także zwiększa zasięg. Czy to prawda? Czy chodzi im tylko o to, że będzie można zamknąć klapkę na kartę w dekoderze? Na jakiej to niby zasadzie miało działać? I jeszcze jedno czy 120 combo będzie posiadało jakąś aktualizajce? Bo już tyle miechów minęło i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No właśnie nagrywałem audycje z emitowaną 2-gą ścieżką, zrobiłem test z canal+, hbo i na każdym nagraniu cisza przy drugiej ścieżce. Nagrywam w ntfs i TS. I nie wiem gdzie leży problem, nagrywałem z przeróżnych kanałów, wszędzie to samo. Napisy za to zapisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to niestety nie działa. Po prostu po zmianie na angielską zaczyna od tego momentu ja nagrywać, ale kosztem polskiej. Czyli można zrobić tak: Pół filmu po polsku, pół po angielsku na drugiej ścieżce.... No chyba, że ja coś źle robię. Po prostu chcę mieć nagranie w .ts z dwiema działającymi ścieżkami audio? To możłiwe? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, mam problem otóż gdy podłącze do dekodera nc+ oraz telewizje cyfrową (nc+ poprzez splitter) to nc cały czas gubi zasięg i się zacina tak, że oglądać się nie da. Natomiast po odłączeniu telewizji cyfrowej nc śmiga aż miło... Co z tym zrobić? Bo nie widzi mi się kupić specjalnie dekoderu do tv cyfrowej gdyż niedługo będę kupować nowy tv lecz na dzień dzisiejszy brakuje mi niektórych kanałów których w nc nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Was na forum.

 

Mam problem z odbiornikiem Feguson Ariva 120 Combo, a mianowicie łapie mi tylko niektóre częstotliwości. Na przykład większość kanałów SKY natomiast polskich z Cyfry+ nic... Antena na 100% jest sprawna i dobrze ustawiona, ponieważ do tej samej anteny satelitarnej podłączałem dekoder z sypialni HD5000 Cyfrowego Polsatu i tam działa wszystko prawidłowo. Podobnie z pożyczonym od kuzyna dekoderem NC+. Nie mam pojęcia co mogło ulec uszkodzeniu, początkowo myślałem, że głowica w dekoderze ale skoro wyszukuje mi kanały zagraniczne i mam obraz oraz dźwięk to chyba nie to, tym bardziej, że na tych kanałach mam siłę i jakość sygnału odpowiednio 90 i 80%. Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał podobny problem? Nie wiem od czego zacząć sprawdzenie w dekoderze od strony elektroniki i prosiłbym Was o wskazówki. Soft w dekoderze to 2.18B8 pobrany ze strony producenta. Soft wgrywany za pomocą pendrive czy poprzez COM nie poprawił nic w odbiorze. Jeżeli będą potrzebne jeszcze jakieś informacje proszę pisać.

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczący tunera Ferguson Ariva 120 Combo jest już tutaj: :arrow:viewtopic.php?f=126&t=20803

Po co więc tworzyć kolejny o tym samym? :roll:

 

A odnośnie twojego problemu to czy na tych kanałach, które ci nie odbierają masz w ogóle sygnał z satelity? Wyświetla się na ekranie jakiś komunikat? Jeśli tak to jaki?

Kartę CYFRY+ masz włożoną do tunera poprawnie (chipem do dołu)? Twoja karta CYFRY+ jest aktywna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za informację.

Co do dekodera to nawet te FTA mi nie działają typu PULS, karta na 100% sprawna i prawidłowo włożona oraz jest aktywna.

Wyświetla mi się brak sygnału na tych kanałach choć po podłączeniu innych dekoderów tj. Polsatowy HD5000 oraz nBOX wszystkie kanały działają prawidłowo na tym samym talerzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!

Platforma SKY UK nadaje z satelitów Astra z pozycji 28,2°E. Natomiast CYFRA+ (obecnie nc+) nadaje z satelity Hot Bird (13°E). W tej sytuacji konieczne jest albo ręczne przestawienie anteny albo zastosowanie drugiego konwertera (tzw. "zeza") i odpowiedniego przełącznika DiSEqC. Ewentualnie jeszcze obrotnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają mi na tym dekoderze (Ariva 120 Combo) m.in. takie kanały jak: RT Doc HD, RT HD, AD Sport1, Supertennis HD, PMC. Wykrywa mi także takie kanały jak Sky 3D (czest. 122007/29900/H), Sky Arte HD (12616/29900/H), Sky Calcio, Sky News, Sky Sport, Sky News Arabia, Sky Uno HD i inne. Niestety obrazu nie mam, bo są kodowanie - wiadomo. Ale jakość na tych wszystkich kanałach mam 75-80% a siłę 90%.

Ewentualnie forumowicze czy wiecie gdzie będę mógł nabyć samą głowicę do tego dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...