Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam problem z Fergusonem. Mam nc+ i w opcji multiroom. Główny dekoder to Pace 500GB, antena z konwerterem quad. Multiroom jest podłączony w Fergusonie. Jednak ostatnio włączając go, zobaczyłem, że nie mam większości kanałów. Mam tvp historia, rozrywka itp. Kanały muzyczne- Eska TV, Rebel, 4fun i jakieś pojedyncze kanaly. Niektóre jak Universal działają, ale tylko dźwięk. Przy reszcie jest pokazane "Zakodowane". Dlatego też przeszukałem jeszcze raz Fast Scanem wszystko- Canal+HD opcja. Jednak to nic nie dało. Zmieniłem karty w dekoderach i to też nic nie pomogło. Nie wiem, co się dzieje Może ktoś też tak miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom działał przez rok bez żadnych problemów. Od 3 dni jak nc+ zmieniła szatę graficzną, tak się stało. Do tego jest dziwny problem, ponieważ nie miałem u siebie wcześniej też HBO i innych dodatkowych kanałów w HD. Ostatnio zmieniałem umowę, wyższy pakiet. Może po prostu nie dodali karty do tego pakietu? Jak dojść do tych uprawnień w ICA? Wejdę na stronę i sprawdzę.

 

 

 

Edit. Sprawdziłem w sprzęcie i mam coś takiego--

 

Typ UltraBox+/PVR PACE

Data wydania- 18 kwiecień 2012

 

Zrobiłem też reaktywację karty. Dwa dekodery na tym samym kanale(11 TVP 1 HD) i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jednak ostatnio włączając go, zobaczyłem, że nie mam większości kanałów. Mam tvp historia, rozrywka itp. Kanały muzyczne- Eska TV, Rebel, 4fun i jakieś pojedyncze kanaly. Niektóre jak Universal działają, ale tylko dźwięk.

Jeżeli migrowałeś z C+ do nc+, to nie wszystkie kanały będą Ci działać, bo nie wszystkie są w ofercie nc+. U mnie Universal i Sci-Fi także mają tylko fonię. Nie będziesz miał m.in TCM, Cartoon, CBS-ów, Travel. Ja mam multiroom na dwóch niezależnych cameleonach. Po migracji karta główna (w Arivie) dostała uprawnienia od nc+, a dodatkowa (w Golden Interstar) przez miesiąc chodziła jeszcze na uprawnieniach cyfry i miałem na niej nadal kanały, których już nie miałem na karcie głównej. Obecnie na obydwu kartach jest już tylko nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam mr w nc+ - kupilem arive 120-wlozylem karta ale mial chyba stara baze bo widzial nieistniejace kanaly tj c+ gol,wekend

zrobilem aktualizacje dekodera - http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... 120-combo/

 

pozniej recznie dalem przeszukaj liste satelt(hot bird i astra)-dalem wyszukiwanie sieci (dalem nc+), autowyszukiwanie i tylko tv

i znalazl mi-1500 kanalow-w tym pare sie powtarza-ale lista dalej nie jest taka jak na dekoderze glownym od cyfry

 

chcialbym na 1 programie miec tvn, na 30 c+ itp

 

jak ustawic taka liste programow/skad sciagnac gotowa liste ?

 

i jak to praktycznie ustawic-sciagnac na pendrive-dac na arivie aktualizacja przez usb-wybrac ta liste ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowe listy są tworzone i udostępniane przez ludzi, aczkolwiek wątpię, by ktoś układał dokładnie taką jak w nc+. Możesz samemu edytować listę w tunerze bądź przez ArivaEditor. http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... ditor.zip/ Tutaj masz link do programu i wewnątrz chyba instrukcja co jak zgrać i wgrać przez usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szanowni Forumowicze

Od ponad dwóch lat jestem użytkownikiem Arivy 120 Combo. Ostatnio przypadkiem dowiedziałem się, że najnowsze Arivy umożliwiają korzystanie z funkcji multiroom we współpracy z domową siecią LAN. Zapaliłem się do pomysłu stworzenia takiej instalacji, pozwalającej rozdzielić sygnał na dwa odbiorniki. Planuję zakupić Arivę 102E, którą przeznaczę na główny terminal (master). I teraz moje pytanie: czy Ariva 120 Combo jest przystosowana do pełnienia roli terminala klienckiego (slave) ? Bo, nie potrafiłem znaleźć wyczerpujących informacji w tym temacie. Jeśli istnieje taka możliwość, to proszę o określenie kierunków moich dalszych poszukiwań. Z poważaniem: Piotr Olczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dziś odłączyłem swoją arive i podłączyłem oryginalnego sażema cyfry...

Wszak dałem sobie już rok temu spokój z kanałami typu AXN i innymi z transpondera 12188 myśląc, że to wina konwertera albo zbyt małej przekątnej czaszy anteny, gdyż właśnie na tym transponderze miałem 30% siły i 10% jakości sygnału, to po podłączeniu owego sażema wszystkie te kanały działają bez problemu.

Problem wraca, dlaczego więc na ferdku sygnał nie ma siły ani jakości skoro na sażemie jest??

Dodam, że mam w domu 4 x ariva 120 Combo i na 2 z nich sprawdzałem TP 12188 i nic, a dodatkowo C+ puściła tvp2 hd na 12265 który zachowuje się identycznie jak AXN'y.

Wina softu? nie wiem sam już...

 

Również miałem problem z TP 12188 V. Udało mi się rozwiązać ten problem bardzo prosto: wszedłem w ustawienia anteny i w okienku konwerter zmieniłem na: uniwersalny (9750-10750), a w okienku polaryzacja: automatycznie, wtedy udało się. Działa mi każdy kanał, łścznie z AXN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...