Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniejszy wątek tematu z 29 mar 2014, o 14:15

Z góry przepraszam wszystkich za tak długi temat chciałem w prosty sposób wyjaśnić moje obserwacje.

Ferguson Ariva 120 Combo

 

medalik7 » 29 mar 2014, o 14:15

Witam !!!

Mam nie typowy problem z Fergusonem Ariva 120 Combo, od razu przepraszam za trochę długą informacje o problemie, ale chciałem umieścić podstawowe czynności, które już wykonywałem.

Zacznę od początku: Avira gubi programy z Satelity telewizja naziemna działa OK.

Dekoder był zainstalowany u dziadka antena HD 100 i działał od 12 miesięcy cacy na karcie Telewizja na Kartę SD bo chodziło o NC + Sport a dokładnie Ligę Żużlową, później przesiadka na Telewizja na kartę HD i wszystko działało do świąt 2013r. , i zaczęło sie chrzanić.

1. Zanikanie kanałów ( Brak Sygnału info na tv )

2. Wgrywam najnowsze oprogramowanie >

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... 120-combo/

3. Programowanie kanałów Tryb wyszukiwania: Fast Scan HD nie znajduje wszystkich programów i które znalazł np: N sport 24TVN działają za chwile już nie brak sygnału

4. Tryb wyszukiwania: Fast Scan SD znajduje więcej i jak w/w działają nie wszystkie brak sygnału

5. Tryb wyszukiwania: TP wszystkie kanał znalazł z 1600 około, zgrywam listę na pendrive i tworze swoja listę na komputerze, wgrywam do Ferdka wszystko działa cacy prze tydzień i znowu to samo.

6. Podłączam 2 inne dekodery od sąsiadów Cyfrowy Polsat i NC+ wszystko hula aż miło.

Moje nerwy się skończyły zadzwoniłem po firmę która się tym specjalizuje przyjechali we dwóch młode chłopaki ale widać ze obcykani w tej dziedzinie.

I tu zaczęły się cyrki podłączają miernik ustawiają antenę mówią ze wszystko cacy podłączają swój dekoder i Lipa nie mogą złapać jednej polaryzacji.

Wymieniają konwektor i zonk biorą dekoder do firmy programują u nich działa, ale tylko Tryb wyszukiwania: Fast Scan SD chodzi o programy z TNK w szukaniu HD nie wszystkie łapią, przywożą podłączają działa hii, już mają wyjeżdżać hii zonk nerwy im puściły, wymieniają znowu na nowy konwektor, nowy przewód programuje przy nich dekoder działa :) karzą wrzucić mi listę programów z pendrive i szok działa cacy.

Ich męczarnia to prawie dwa dni, sami nie mogli określić co było przyczyną nie szukał im jednej polaryzacji, ale krzywym okiem patrzyli na Ferdka. Po dwóch tygodniach dziadek dzwoni zonk. Nerwy mi puściły kupiłem KONWERTER INVERTO SINGLE BLACK ULTRA 0.2dB HD podłączam i nie dział kupuje dekoder w promocji NC+ MIX wszystko działa cacy, najważniejsze ze teraz rusza liga żużla i dziadek nie urwie mi głowy.

Z dziadkiem problem z głowy ale męczy mnie Ferdek, podłączam u siebie instalacja jest b. dobra i to samo co w/w. Wgrywam na nowo listę programów działa ale nie do końca co zauważyłem gdy przełączam kanały numerycznie z klawiatury nie zawsze są (brak sygnału) ale gdy odpalę 1 kanał i dodaje z pilota + po kolei kanały działają ale gdy wracam wstecz z - nie wszystkie, później numerycznie i brak sygnału gdy powrócę na 1 i przesuwam + działają. Co z tym Ferdkiem nie tak czy to wina głowicy ??? jeżeli tak to ile kosztuje i gdzie kupić ???. A gdy go wyłączę jak jest zimy wszystko działa cacy po 15-30 mi zaczynają się problemy, zdjąłem obudowę oczywiście nie mam już gwarancji obczaiłem wizualnie kondensatory nie napuchnięte nic nie jest spalone.

Czytałem wiele forum w tym temacie znalazłem jeden bardzo podobny na elektrodzie napisałem do tego pana co ma podobny problem, odpisał ze sie poddał a Ferdek leży w pudełku.

Może znacie rozwiązanie lub jakąś podpowiedź co można jeszcze zrobić z Ferdkiem by działał, może mieliście lub słyszeli o podobnych objawach, bo za podstawkę pod kwiatek mi nie pasuje jego kolor :)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ferguson Ariva 120 Combo

 

@railroad » 29 mar 2014, o 15:47

Podłącz miernik do gniazda konwertera w tunerze i sprawdź czy są dobre napięcia przy zmianach polaryzacji. Dla pionowej (V)powinno być 14V, dla poziomej (H) 18V.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

@railroad

Dzisiaj postanowiłem powalczyć z Avirą 120 Combo. Podłączyłem miernik do gniazda konwertera w tunerze i sprawdziłem napięcia przy zmianach polaryzacji jak radził @railroad.

 

(V) pionowa - 13,7 V

(H) pozioma - 18,6 V

Automatyczna - 18,6 V.

Przełączam kanały: Brak sygnału

 

Ustawiam fabryczne ustawienia.

(V) pionowa - 13,7 V

(H) pozioma - 18,6 V

Automatyczna - 18,6 V.

Ustawienia HOT BIRD

Konwektor uniwersalny (9750-10600)

Siła sygnału 84%, jakość sygnału75%

Programuje Avire lista FastScan SD i też HD nic nie znalazł, wgrywam listę z pendrive.

Odbiera tylko nie które programy

Polsat HD 12265/V/27500

TV6 12265/V/27500

AXN 12188/H/27500 i z 6- 7 zagranicznych

Przewijam całą listę w dół i brak sygnału, jestem przy pozycji 1 pojawiło się więcej kanałów. Programuje na nowo FostScan HD o dziwo znalazł kanały zapisał większa połowa nie odbiera brak kanałów TVN i brak sygnału, ale gdy przewijam programy w górę od 100 do 1 są nc+ sport, tvn24.

Dziwne znowu od 1 do 100 i na niektórych brak sygnału, ale gdy pozostawię na chwile 20-40 sekund pojawia się w odwrotnej kolejności nie ma problemów z kanałami jak na razie i ciekawe do kiedy. Teraz jeszcze raz sprawdzam napięcia i są takie same jak w/w

Instalacja satelitarna jest ok.

----------------------------------------------------

Podłączam swój dekoder NC+ Ustawienia anteny

Siła 91 % HOT BIRD

Jakość 74 % BER 2,7 E,3

Może ktoś spotkał się z takimi objawami, że na początku nie było parę kanałów mogę uwierzyć bo ściągał sobie listę z NC ale dla czego po 1-2 dniach zaczynają zanikać programy coś nie tak z polaryzacją czy to głowica ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@medalik7, zobacz tak:

- ustaw HotBirda na pierwszą pozycję w diseqc,

- przywróc ustawienia,

- wgraj nowy soft kablem jeszcze raz i przywróc ustawienia

- nie wgrywaj nic z pendrive (zrób tylko fastscan) i sprawdź czy działa.

Jak wywali brak sygnału to zostaw na minutę i sprawdź czy jest sygnał..

Jeżeli nadal jest problem to sprawdź bez diseqc..

 

Mój często pokazuje brak sygnału na drugim wejsciu diseqc (astra) i wtedy uruchamia mi kanał do minuty przy takim komunikacie, szczególnie firmware może wywalać się przy wgraniu listy kanałów z pendrive (pojawiają się jakieś błędy, bo jest to niestety niedopracowane), jeżeli wgrany firmware na nowo oryginalne bez swojej listy kanałów , przywrócimy ustawienia i damy fastcan to wszystko działa ładnie więc moim zdaniem to są błędy, które pojawiają się po wgraniu listy kanałów zrobionej arivaeditorem.. Problem jest taki ze przy fastscan nie zawsze znajdzie wszystkie kanały, wiec trzeba je dodać reczenie, najlepiej na komputerze w arivaeditor i wtedy robią się schody, bo wracamy do punktu wyjścia :) Moim zdaniem to niedopracowane firmware które jest domeną nie tylko ferdków :) Jezeli mamy tylko hotbirda bez diseqc i nie uzywamy arivaeditora (lista z pendrive) to powinno teoretycznie dzialac OK.

 

Mam kłopot.

Na niektórych kanałach sam włącza mi się teletext. Np. na Polsacie HD uruchamia się strona 754 z anonsami o nieprzyzwoitym charakterze. Na polsacie 2 często widzę napisy txt np. wczoraj na Kiepskich. Znika na moment dopiero jak zmienię kanał. Problem był i na sofcie B4 i na B8 - najnowszym, co dziś wgrałem. Oczywiście po wgraniu nowego softu przywróciłem ustawienia fabryczne, wyszukałem programy przez Fast Scan, zrobiłem listę na jej podstawie w Ariva Editor. Przed wgraniem utworzonej listy chwilę oglądałem Polsat HD i nic nie wyskakiwało, ale po wgraniu jak włączyłem Polsat HD od razu wyskoczyła ta strona 754. \Spotkał się ktoś z czymś takim? Przez to nie mogę oglądać niektórych kanałów bo tej strony nie da się wyłączyć.

Wgrałeś listę kanałów i zrobiły się jakieś błędy, to normalne w tego typu sprzecie :) Wgraj jeszcze raz firmware kablem, przywróc ustawienia farbyczne i uzywaj wyłacznie fastscan (nie wgrywaj na razie listy z pendrive i nie uzywaj arivaeditora)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pietrek1

Jeżeli pojawiają się jakieś błędy przy wgrywaniu czegokolwiek do tunera Arivy ,to główną winą jest to ,że pendraiv nie był formatowany w FAT 32 i znajdują się na nim inne pliki (nie od Arivy ) . Bez problemu można wgrać własną liste po wgraniu innego softu.

Przy odrobinie chęci można przenieść liste kanałów (blok softu userdb + defaultdb) do innego softu za pomocą Ferguson Firmware Ariva_TP_PROG.dbs Tool v.1,uzyskując w innym sofcie dokładną kopie listy i ustawień tunera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formatowanie i ilość plików na pendrive nie ma nic do rzeczy, jeżeli ariva widzi plik i pendrive to system plików jest OK, niektóre arivy obsługują NTFS, jest opisane w instrukcji obsługi jaki system obsługuje dana ariva, po drugie inne pliki na pendrive nic nie przeszkadzają i to teorie z kosmosu, ponieważ wybierasz daną nazwę do zapisu czy odczytu i jest to jeden plik. Błędy pojawiają się czasami przy zapisie i nie jest to niczym nowym w tego typu sprzęcie, firmware jest jaki jest.. Niestety w opisach widać wyraźnie, że sporo osób ma dziwne problemy po wgraniu swojej listy kanałów, więc dump który zapisujemy ma błędy, błedy też moze generować ariva editor.

Sprawdzałem na dwóch pendrive bez plików, oba miały ten sam błąd w dump po zapisie, a mianowicie dziwną ilość tranponderów po odczycie w ariva editor np. ponad 300 tranponderów podublowanych z astry, co powodowało brak sygnału jeżeli ponownie wgrałem swoją listę, bo tuner zwyczajnie ogłupiał i nie wiedział ktory już ma poprawny SR - automatycznie szukał sygnału do minuty, warto jest w ariva editor wykasować zbędne satelity, z których nie korzystamy (ja zostawiam tylko HotBid, Arsta i DVB-T) oraz bezwględnie sprawdzić ilość tranponderów żeby nie były dublowane oraz parametry tranponderów czy są aktualne np. z wykazem na http://www.lyngsat.com ..

 

medalik7 i tomaszzz, sprawdzcie transpondery w arivaedit czy nie są zdublowane, ich ilości i parametry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Mam zamiar dopiero kupić ten tuner i po przeczytaniu instrukcji zrozumiałem że timeshift jest tu tylko ręczny uruchamiany klawiszem pause. Czy tak jest w rzeczywistości, czy może da się ustawić automatyczny, tak aby nagrywał zawsze po zmianie kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wejdź w Menu, System TV i daj takie ustawienie pod Hdmi i TV HD. Jeżeli masz full HD to zaznacz rozdzielczość na 1080i 60Hz.

menu.png

Jak to nie pomoże to można jeszcze szukać wady w oprogramowaniu. Możesz z aktualizować do ostatniej wersji softu tam przesył obrazu poprzez hdmi działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznacz rozdzielczość na 1080i 60Hz.

 

U mnie zdecydowanie lepiej sprawdza się rozdzielczość 1080i 50Hz. Przy ustawieniu 60Hz obraz nie jest płynny, co daje się łatwo zauważyć na przewijanych na dole ekranu paskach tekstowych na TVN 24, TVP Info i podobnych kanałach. Paski przewijają się nie płynnie, tylko jakoś tak skokowo. Sprawdzałam na trzech różnych telewizorach i na wszystkich lepsza płynność obrazu była przy ustawieniu w tunerze 50Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość 720p to już tylko HDMI działa i wyższe 1080 też, jeśli nie będzie obrazu na HDMi to jeszcze tylko podmiana kabla HDMI pozostaje, cudów nie ma jeśli inne urządzenia działają po HDMI a tuner nie to gniazdo ma uszkodzone i tyle, wtedy zwrot do sprzedawcy bo sprzedał sprzęt z wadą ukrytą, tekst że u niego działa to często zmyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie pomoże to można jeszcze szukać wady w oprogramowaniu. Możesz z aktualizować do ostatniej wersji softu tam przesył obrazu poprzez hdmi działa poprawnie.

Sprawdzałem i nie pomogło ze zmianą w system tv na rodzielczość. Proszę wytłumaczyć powyższe słowa. Skąd wziąść ten soft bo po raz 1 mam ferguson ariva combo 120?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...