Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie bardziej ciekawi jak to ma wyglądać... czy chcą zarzucić jedynie fragmentami "MacGyvera" i innych audycji emitowanych w ciągu 20 lat istnienia stacji, czy może poszukują, bądź też już mają jakieś nagrania z przygotowań niektórych programów, wywiady z byłymi pracownikami... W końcu nie jeden wybił się pod szyldem Polonii 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona skromna ale jakiej innej moglibyśmy oczekiwać. W końcu pojawił się program telewizyjny, którego zabrakło po poprzedniej zmianie. Dziwi mnie jednak, że nikt nie zwrócił im uwagi, że to Polsat jest najstarszą komercyjną telewizją w Polsce. Polonia 1 ciągle uzurpuje sobie prawo do bycia "najstarszą" i "nieprzerwanie działającą". Pierwszy przymiotnik jest nieprawdziwy i tu nie ma dyskusji. Jeśli po złości interpretować drugie określenie to też nie jest prawdziwe bo Polonia 1 zaliczyła w swojej 20-letniej działalności kilka przerw w emisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne nadawanie programu sieć Polonia 1 rozpoczęła 7 marca 1993 roku.

 

Telewizja PolSat rozpoczęła nadawanie sygnału z Holandii ze studia w Hilversum 5 grudnia 1992 o 16:30 z analogowego (wtedy) satelity Eutelsat II F 3, położenie na orbicie 16°E.

 

Raczej Polsat starszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o nadawaniu przez satelitę a to zupełnie co innego.Np.w Gdańsku Polonia 1 była nadawana jako blok programowy na kanale TELETOP już w roku 1991 oczywiście z nadajnika naziemnego. :locked:

Nadawanie satelitarne rozpoczęli we wrześniu 1994 roku, więc data 7 marca jest momentem oficjalnego startu wspólnego programu stacji naziemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mi się wydaje, że nadawca lepiej wie, od kiedy Polonia 1 istnieje - początkowo jako marka, rok później jako stacja telewizyjna. Oczywiście to pierwsze miało mieć miejsce 7 marca 1993 roku, to drugie (emisja sat, czyli działanie jako niezależna telewizja nadająca z Rzymu) we wrześniu 1994 roku.

 

http://media2.pl/media/34060-15-lat-Pol ... olsce.html - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sieci znikła nieoficjalna strona telewizji Polonia 1 ( http://two.xthost.info/polonia1/ ). Darmowe serwery które oferowało XT Host znikają na dobre. Jednak nie wszystko stracone ponieważ można jeszcze z serwera ściągnąć pliki tej strony i dać ją np. na inny darmowy. Tylko czy jest tutaj ktoś kto tą stroną się zajmował?? Szkoda żeby bogata historia stacji na tej stronie bezpowrotnie przepadła.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wczorajszym "Programie telewizyjnym" w radiu TOK FM, Jarosław Burdek zapowiedział wysyp wysokiej klasy seriali, które na antenie Tele 5 mają zadebiutować we wrześniu. Mają być one jeszcze bardziej znane i cenione, niż obecnie emitowane "Z archiwum X", które jak zdradził jest teraz prawdziwym hitem na antenie piątki. Każdy odcinek osiąga sześciu cyfrowy wynik oglądalności.

 

Ponadto, nie sprecyzował konkretnie kiedy, ale ma się też pojawić dużo własnej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sieci znikła nieoficjalna strona telewizji Polonia 1 ( http://two.xthost.info/polonia1/ ). Darmowe serwery które oferowało XT Host znikają na dobre. Jednak nie wszystko stracone ponieważ można jeszcze z serwera ściągnąć pliki tej strony i dać ją np. na inny darmowy. Tylko czy jest tutaj ktoś kto tą stroną się zajmował??

Sądzę, że użytkownik @wot z tutejszego forum będzie ociupinę wiedział na ten temat 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy w dobrym temacie piszę swoją prośbę, no i oczywiście także nie wiem czy osoby kompetentne które mają wpływ na nadawany program w tych dwóch kanałach to odczytają, ale spróbować chyba można. (z góry przepraszam jeżeli popełniam błąd)

 

Moja prośba tyczy się pewnego filmu wyemitowanego w TVP w latach siedemdziesiątych, od tamtego czasu nigdzie ten film nie był emitowany a w pewien sposób "prześladuje" mnie od hm.. zgoła 25 lat, kiedy to zawitał do polski VHS i wiele pozycji można było tą drogą znaleźć.

Mój ojciec jak i kilku innych członków rodziny z nostalgią wspominają pewien włoski film, przy czym twierdzą że lepszej komedii nie oglądali i właśnie tym mnie wiecznie "prześladują": eeee tam takie komedie... itp (w ten sposób na różnego rodzaju inne pozycje) kiedyś to była komedia w TVP O.K. NERON (1951) to była komedia, wszystkie bym oddał by ją jeszcze raz zobaczyć... itd.

 

http://www.filmweb.pl/film/OK+Neron-1951-104218

 

Więc mam wielką prośbę do kanałów Tele5 czy też do Poloni1 o wyemitowanie tej ponoć super komedii bo chciałbym przede wszystkim sam się przekonać czy była ona rzeczywiście tak super jak to twierdzą moi rodziciele, podejrzewam że to raczej nostalgia tamtych lat i jak wiadomo wszystko co było inne niż produkcje PRL no i ZSRR sprawiało wielką frajdę,(choć muszę przyznać że przez te lata poszukiwań spotkałem się w sieci z wieloma wątkami różnych ludzi którzy wpisy o ten film dokonują od 2004r., poszukując jakiejkolwiek wersji, nawet w oryginale) no i sprawić im przyjemność jeszcze raz oglądnięcia w/w filmu.

Z wielkim poważaniem i z niskimi ukłonami.

michael.69

 

PS.

Z tego co się orientuje, tylko drogą telewizyjną można obejrzeć ten film ponieważ nie ukazał się na VHS ani na DVD, bynajmniej nie znalazłem jakiejkolwiek wzmianki na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do poruszanego kiedyś tu tematu: być może Polonia 1 uważa się za najstarszą polską telewizję komercyjną biorąc pod uwagę to, kiedy dane stacje rozpoczęły nadawanie z Polski i np. Polsat do czasu rozpoczęcia nadawania w Polsce uznaje za Holenderską stację przeznaczoną dla Polaków ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wczorajszym "Programie telewizyjnym" w radiu TOK FM, Jarosław Burdek zapowiedział wysyp wysokiej klasy seriali, które na antenie Tele 5 mają zadebiutować we wrześniu. Mają być one jeszcze bardziej znane i cenione, niż obecnie emitowane "Z archiwum X", które jak zdradził jest teraz prawdziwym hitem na antenie piątki. Każdy odcinek osiąga sześciu cyfrowy wynik oglądalności.

 

Ponadto, nie sprecyzował konkretnie kiedy, ale ma się też pojawić dużo własnej produkcji.

 

Tymczasem na razie szykuje się kolejny i już finałowy sezon "Z archiwum X": https://satkurier.pl/news/85374/8222 ... tele5.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...